ЗМІНИ ЗАРАДИ РЕЗУЛЬТАТУ

   Восени минулого року запрацювало КП «Управляюча компанія «Комфортний Стрий». Результат реорганізації існуючих до того чотирьох жеків, що вже давно були рудиментами минулого. «Комфортному Стрию» довелося успадкувати  й майже 10-мільйонний їх борг. Незважаючи на всі труднощі та виклики, підприємство працює, надаючи мешканцям багатоквартирних будинків необхідні послуги. Сьогодні на обслуговуванні «Управляючої компанії «Комфортний Стрий» близько 700 будинків. Відповідні договори укладено із шістьма ОСББ. На розгляді ще декілька.

   «Типовий договір з нашим підприємством укладає уповноважена особа того чи іншого будинку, – розповів директор КП «Управляюча компанія «Комфортний Стрий» Андрій Шапошніков. – Тариф, за яким здійснюється оплата містянами за утримання будинку, аж ніяк, як кажуть не взята зі стелі. Попередньо інженери підприємства вивчають технічну документацію будинку, виїжджають безпосередньо на місце, аби все оглянути. Згідно із нормативними документами визначається відсоток «зносу» будинку. Адже кожна багатоповерхівка має свою скарбничку витрат. На основі всього вивченого, проаналізованого і прораховується тариф оплати послуг обслуговування будинку. До слова, у Стрию він найнижчий в області, становить 4,3 гривні за квадратний метр. В той же час як у Дрогобичі складає 8 гривень, у Львові – 12 гривень.

   Згідно із діючими законодавством та нормами розрахунок тарифу включає відповідну ставку, економічну обгрунтованість та відсоток рентабельності, що становить від 3 до 7. На сьогоднішній день у місцевих тарифах остання складова становить менше 3 відсотків. Йдучи на такий крок, думалося, що 80-90 відсотків мешканців багатоповерхівок таки вчасно сплачуватимуть за послуги управління будинками (квартплата). Однак… Якраз оце й унеможливлює підприємству здійснювати необхідні об’ємні роботи, а лише поточні».

   Одразу ж з початку діяльності КП «Управляюча компанія «Комфортний Стрий» запрацював його підрозділ – аварійна служба. Кожен має право звернутися сюди із повідомленням про авральну ситуацію в будинку чи прилеглій території. З початку роботи аварійної служби зареєстровано більш як 2 тисячі звернень. І найголовніше – практичне усунення неполадок становить 93 відсотки.

   «Аварійна служба працює щодня з 8 до 20 години. Виклики реєструються диспетчером. Зазначається прізвище людини, яка звернулася, її адреса, дата. Одразу розписується, хто із майстрів, спеціалістів підприємства відповідальний за вирішення виниклої поломки. Ведеться чіткий моніторинг. У випадку повторного звернення людини на відповідних працівників підприємства накладається стягнення. 

   Щодня реєструється від 20 до 40 звернень містян до аварійної служби. Коли їх впродовж дня до двадцяти, то кажемо: для аварійної служби сьогодні легкий день. В основному звернення стосуються проривів у мережах водопостачання та водовідведення, електромереж, ремонту вікон, дверей у під’їздах тощо. Якщо проаналізувати загалом усі виклики в аварійну службу, то в основному вони стосуються саме авральних ситуацій, пов’язаних із проривами у тих чи інших мережах. І 93 відсотки з них практично вирішуються. Решта 7 відсотків стосуються робіт з великими капіталовкладеннями, шо явно не під силу «Комфортному Стрию» як госпрозрахунковому підприємству.

  Якщо виклик в аварійну службу поступив навіть о 20 годині, то він не залишається поза увагою. Спеціалісти підприємства вирушають на місце і вирішують проблему. Ось такий ненормований робочий день у наших працівників. Розуміємо, що люди потребують допомоги вже зараз. Зрештою, оперативно реагуємо і на звернення людей, що надходять із соцмереж. Це при тому, зауважу, що необхідної техніки явний брак. Маю на увазі відповідні інструменти, спецмашини і навіть спецодяг. Ефективна робота будь-якого підприємства в прямій залежності від його технічного забезпечення. Своєрідна аксіома. Та попри труднощі намагаємося виконувати свою роботу вчасно та якісно.

   Аварійна служба надає 153 види послуг. Якщо з нашим підприємством не укладено відповідний договір, то оплата послуг здійснюється згідно із діючими тарифами.

  Досить часто чується запитання: чому робота аварійної служби не є цілодобовою? Цілком резонно. Та проблема в тому, що для цього потрібні додаткові кошти, спецтехніка (її, до речі, доводиться просити в інших підприємств, а це додаткові витрати часу) та й людський ресурс. При наявності всіх складових аварійна служба вже завтра запрацювала б у цілодобовому режимі».

   Обслуговування внутрішніх загальних будинкових мереж (електропостачання, водопостачання, водовідведення тощо), забезпечення нормального технічного стану під’їздів, горищ, підвалів, експлуатації ліфтів, прибирання прибудинкових територій… Це не весь той перелік послуг, що в кінцевому складає суму, яку мають сплачувати містяни щомісяця. Але чи так все насправді?

   «Загальна картина не надто оптимістична. Ось подивіться. Справжніми «чемпіонами»-боржниками є будинки №№115, 117, 119, 120, 121, 122  по вулиці Грабовецькій. Суми заборгованостей їх мещканців щодо сплати за обслуговування будинків сягають від 60 до 110 тисяч гривень. Борг будинку №14 по вулиці Грабовецькій становить 1,5 мільйона гривень. І чи не щодня тут трапляються прориви у системі водовідведення. Повне оновлення цієї системи за підрахунками спеціалістів коштує близько 2 мільйонів гривень. Як кажуть, інформація до роздумів насамперед для мешканців цього будинку.

   Маємо списки боржників-квартир багатоповерхівок. Це стосується і будинків по вулицях Виговського, Січових стрільців, де  боргові суми становлять від 30 і більше тисяч гривень. Звісно, не сидимо склавши рук та спокійно споглядаємо таку ситуацію. Усіма питаннями займаються наші юристи. Розроблена система розтермінування боргу. Для цього людям варто звернутися із відповідною заявою. Боржникам направляємо попереджувальні листи. У випадку нереагування справи направляються до суду. Слід врахувати, що боржнику доведеться сплатити ще й судові видатки».

   Не треба бути великим фінансистом, аби зрозуміти: у випадку погашення цих боргів робота «Комфортного Стрия» стала б дійсно успішною, а стан багатьох будинків значно покращився б. Як кажуть, аби напитися води потрібно спочатку нею наповнити глек. Проте… Відремонтовано під’їзди у 8 будинках. Усі аварійні виклики виконуються. Не залишається поза увагою й така складова як косіння трави на прибудинкових територіях.

   «У спадок підприємству дісталася одна бензокосарка, вік якої близько 25 років. Закупили п’ять нових. Хоча і ця кількість недостатня для того, щоби косіння трави можна було здійснювати оперативно у всіх районах міста. Складено відповідний графік. А вже сьогодні працюємо над підготовкою міста до нового опалювального сезону».

   КП «Управляюча компанія «Комфортний Стрий» надає послуги як фізичним , так і юридичним особам. Вони стосуються робіт з електропостачання, опалення, сантехнічних, зварювальних, малярних робіт. Можна скористатися послугами знаючих спеціалістів. Веду до того, що підприємство росте, розвивається. А ось усвідомлення необхідності, радше обов’язку, сплати за послуги управління будинком, в якому живеш, – це вже стосується кожного мешканця міста.

Любов Тиченко.   

Опубліковано у Випуск 27-28, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *