З ТУРБОТОЮ ПРО КОЖНОГО

Здоров’я – найцінніший скарб. Чи не найголовніша аксіома для кожного з нас. І у випадку будь-якого нездужання звертаємося за допомогою до лікарів. Ось тут важливо потрапити до фахівця, який після детального огляду призначить необхідне лікування. І це ще не все. Ми живемо в добу неймовірних проривів, винаходів, нових методів у медицині. При всіх цих інноваціях успіх лікування кожної людини в значній мірі залежить від ефективної комунікації з лікарем. Холодний професіоналізм а-ля доктор Стрейндж чи нестерпний геній Хаус вражають на телеекрані, а не в житті. Насправді кожен з нас ставить комунікацію і доброзичливість лікаря не нижче його професійності.

Раніше, згадаймо, спілкування пацієнта з лікарем зводилося до інформаційного обміну: симптоми – призначення. Тепер із впровадженням медичної реформи ситуація змінилася. З’явилися медичні центри, клініки, куди можна звернутися до фахівців за консультацією чи допомогою. Саме один з них вже більш як два роки успішно працює у Стрию. Це «ЛОРІУЗ». Назва дещо незвична на перший погляд. Та детально ознайомившись з його роботою, все одразу ж стає зрозумілим.

«ЛОРІУЗ» – медичний центр, де проводиться консультування та лікування як дорослих, так і дітей лікарями-отоларингологами, лікарем-педіатром, проводиться ультразвукове обстеження та ін. Ось так від поєднання слів «лор» та «узд» і з’явилася назва центру. Особливість його ще в тому, що тут працюють не лише висококваліфіковані лікарі. Усі вони – одна родина.

Мій батько теж був лікарем-отоларингологом. Його добре пам’ятають мешканці Стрийщини, працював в центральній районній лікарні. На жаль, п’ять років тому відійшов у засвіти, – розповів Іван Салдан. – Він завжди мріяв про такий сімейний медичний центр, який надавав би якісні медичні послуги, розвивався, удосконалювався. Це було в ті часи, коли про таке навіть не думалося і звучало утопічно. Отак разом із сестрою Оксаною, досвідченим лікарем-педіатром, узедистом з 18-річним досвідом роботи, втілили батькову мрію. Тут, в «ЛОРІУЗі», працюємо тепер, а ще молодий спеціаліст – лікар-отоларинголог Любомир Федорів, син Оксани.

У медичному центрі є три кабінети лікарів. У двох з них працюють лікарі-отоларингологи, а в іншому – педіатр. Тут же можна пройти УЗ-обстеження всіх органів внутрішньої порожнини, щитовидної залози, легень. У кожному з них сучасне обладнання. Приміром, у кабінеті ЛОРа сучасний ендоскоп «Karl Storz», який вважається золотим стандартом в діагностиці ЛОР-захворювань. Він дозволяє виведення зображення на екран під час обстеження наших носа, горла, вуха. Іншими словами, завдяки такому апарату лікар пояснює, в чому причина недуги, а пацієнт все це бачить наяву. До того ж усі ці зображення фіксуються і через місяць-півтора, коли пацієнт знову завітає вже після курсу лікування, їх можна порівняти із сьогоднішніми та зрозуміти, який ефект дало лікування чи варто його продовжити. 

У кабінеті педіатра – сучасне обладнання експертного класу «Тоshiba», за допомогою якого можна провести вищезазначені УЗ-обстеження, а також нейросонографію (обстеження структур мозку немовлят), що дає змогу попередити розвиток тих чи інших недуг. Недаремно кажуть, краще хворобу запобігти, а правильна постановка діагнозу – запорука швидкого одужання.

І це ще не все. У цьому медичному центрі є можливість пройти необхідні для лікування фізіотерапевтичні процедури. Серед них пневмомасаж барабанних перетинок вуха, магнітно-лазерні процедури тощо. Усі вони здійснюються під наглядом лікаря.

І найголовніше – для їх проходження не потрібно чекати в черзі, витрачаючи зайвий час. Варто лише записатися на зручний час і день. Зрештою, у медичному центрі «ЛОРІУЗ» таке поняття як черги взагалі не існує. Прийом пацієнтів здійснюється виключно по запису. Тут дорожать часом людей. Недаремно основним принципом роботи центру є надання послуг пацієнтам вчасно без зайвого очікування. На кожен прийом відведено достатньо часу, аби лікар зміг ретельно оглянути пацієнта та поспілкуватися з ним. Звісно, зрідка можуть трапитися і так звані форс-мажорні випадки, як-от: звернення людини з гострим болем чи вкрай необхідне обстеження. А вона не записана на прийом. У такому випадку лікарі завжди вибачаться, пояснять іншим, що доведеться трішки зачекати.

Згідно із дослідженнями аналітичної компанії О’Dell Survey (США) на результативність будь-якого медичного центру найбільше впливає робота медпрацівників. З цим у «ЛОРІУЗі» все гаразд. Недаремно тут пацієнтів не бракує. І що впало у вічі, чимало дітей. А вони, як знаємо, вередливі пацієнти.

У роботі лікаря не другорядним є індивідуальний підхід до пацієнта, – зазначив Іван Антонович. – Хтось потребує більш детального пояснення стосовно необхідності саме такого курсу лікування. Інші ж навпаки. Тому у своїй роботі намагаємося вести з пацієнтам відвертий діалог. Йому важливо відчути підтримку від нас, нашу небайдужість і бажання допомогти. Ось це і є визначальним у нашій роботі. Недаремно статистика свідчить, що для пацієнтів дуже важлива не лише якість лікування, але й ставлення до них. Довіра людська значить багато. Особливо для лікаря. Тішить, що нашими пацієнтами є цілі родини.

У сьогоднішній час особливо важливим є безпечність медичних інструментів, якими послуговуються лікарі. В цьому медичному центрі їх стерилізація проводиться найвищим класом, через автоклавування. Для цього є все необхідне та якісне обладнання.

Звісно, медичний центр – приватна структура. Отож, цінове питання послуг цікавить кожного. У «ЛОРІУЗі», поспішу зазначити, гнучка цінова політика. До того ж щомісяця тут є так звані соціальні дні, впродовж яких пацієнти отримують консультування лікарів чи лікування за пільговими тарифами чи навіть безкоштовно.

Наш центр, – зазначив І. Салдан, –постійно інформує про проведення таких соціальних днів. Безкоштовно надаємо послуги не лише учасникам ООС(АТО), але й членам їх сімей. Досить часто звертаються за допомогою люди, які відпочивають у Моршині. Не лише співвітчизники, але й іноземці. Зовсім недавно завітав до нам мешканець Києва. Коли дізналися, що він атовець, надали йому допомогу безкоштовно. Подиву його не було меж, запевняючи, що спроможний заплатити. Найголовніше для нас одужання людей і їх слова подяки ще більше мотивують. Зрештою, це наша робота. 

Якщо підсумувати побачене і почуте, то можна з впевненістю сказати, основними визначальними характеристиками медичного центру «ЛОРІУЗ» є професіоналізм, сучасність, доступність цін, пріоритетність пацієнта. Окрім того, він йде в ногу з сучасними медичними тенденціями, враховуючи потреби пацієнтів. Тому закономірним стало відкриття першої в Стрию міні-поліклініки «ЛОРІУЗ+». «Для нас це новий етап роботи, – сказав Іван Антонович. – Тут кожен бажаючий може підписати декларацію із сімейними лікарями, що працюють тут. Наша міні-поліклініка співпрацює з Національною службою здоров’я України, тому послуги для наших декларантів є безкоштовними».

У кабінеті І. Салдана побачила картину, виконану швидше у формі графіки. На ній лікар з лабет хвороби витягує людину. Символічно. Свого часу Б. Брехт сказав: «Замало бути лікарем, треба ще вміти лікувати». Цим вмінням, без перебільшення, і володіють лікарі цього медичного центру. 

Тетяна Долішня. 

Опубліковано у Випуск 9, Здоров'я, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *