Є  ТАКА  СПІЛКА

Наша громадська організація – це об’єднання учасників бойових дій на сході України, людей, які захищали і продовжують захищати незалежність і цілісність країни. Звідси й основні напрямки діяльності спілки. Передусім – підтримка та захист інтересів ветеранів АТО/ООС та членів їх сімей, а також увіковічнення пам’яті про героїв-стриян, які загинули на сьогоднішній російсько-українській війні, що триває і далі, допомога сім’ям загиблих, адресна допомога військовим – мешканцям Стрийщини, які виконують свій обов’язок в зоні бойових дій.

Спілка заснована ще в травні 2015 року. Її поява була цілком закономірним кроком. Військові демобілізовувалися і належало повертатися до мирного життя. Непросто було ось так одразу адаптуватися, передусім психологічно. Лише вчора ти був на передовій, де лунали постріли, і точно знав, що ось там попереду – ворог, поруч тебе побратими, які завжди підтримають і допоможуть. До цього звикаєш мимоволі. Повернувшись додому, постає інші картина, інше життя. Непросто перебудуватися. До того ж багато з ветеранів отримали поранення, військові травми. Особливо це стосувалося тих, хто воював у 2014—2015 роках. Чи не кожному потрібна була допомога психолога. Такої допомоги потребували їх рідні, сім’ї.

Визначальним у діяльності нашої організації є взаємодопомога. Звертаються до спілки з різними проблемними питаннями ветерани АТО/ООС, що стосуються і побуту, і здоров’я, і нарахування виплат  згідно чинного законодавства, й отримання земельних ділянок, і працевлаштування тощо. До речі, наша організація першою виступила щодо неухильного дотримання Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» стосовно пільгового проїзду на приміському та міжміському транспорті. Трапляються й непорозуміння щодо соціальних виплат ветеранам згідно із законом. Тут, як кажуть, без юристів не обійтися. Серед членів організації – люди різних професій, в тому числі й юристи. Саме вони допомагають спілчанам у вирішенні таких питань.

Ось так спільно наводимо лад у приміщенні спілки, що розташовується по вулиці Матейка,7. Є серед спілчан будівельники, електрики та ін. Невдовзі усі ремонтні роботи завершаться. Плануємо тут облаштувати такий собі міні-музей, що знайомитиме з нашими сучасними героями – військовими. Документи і фото доповнюватимуть невеликі експозиції.

Спілчани активні в житті громади. Зокрема,  в справі створення пам’ятника Небесній Сотні та загиблим воїнам в зоні АТО/ООС, що розташовуватиметься на території меморіального комплексу «Борцям за волю України». Як тільки-но був розроблений його проєкт, жваво обговорювали, вносили свої зауваги та пропозиції.

У постійному полі зору нашої спілки сім’ї загиблих в зоні АТО/ООС. Намагаємося допомагати повсякчас, бо добре знаємо їх проблеми та потреби. До організації звертаються люди, які хочуть допомогти ветеранам, то передусім скеровуємо їх до таких сімей. Допомагаємо і щодо догляду за могилами наших героїв. Зрештою, оця взаємодопомога спілчан проявляється в усіх справах без винятку. Траплялися випадки, що комусь потребувалась кров для переливання під час лікування, і побратими одразу ставали донорами. Ось так спільно, підтримуючи один одного, живемо і працюємо.

На сьогоднішній день немало військових демобілізувалися. Але є й такі, які знову повернулися до лав Збройних сил України і несуть службу в частинах, дислокованих в зоні бойових дій на територіях Луганщини та Донеччини. Ми з ними на постійному зв’язку, повсякчас цікавимося, що їм потрібне та необхідне. Співпрацюємо в цьому напрямку з волонтерами.

Зовсім недавно надійшла подяка 3 батареї артилерійського дивізіону 10 ОГШБ учням місцевих шкіл за їх малюнки та листи. Вони, повірте, багато значать для воїнів, і не тільки для підняття бойового духу. Як тут не згадати поїздку  делегації Стрийської міської ради  до військової частини, що нині дислокується якраз на сході країни. Не передати словами емоцій від зустрічі з нашими земляками – військовими. Для них це неабиякий позитив, якого так мало на війні, та розуміння того, що про них пам’ятають і піклуються.

Наші спілчани проводять уроки патріотичного виховання у шкільних навчальних закладах ( правда, карантин вніс певні корективи), де розповідають про те, що відбувається на сході країни, про свої військові будні, побратимів.

Напередодні Великодніх свят, вже традиційно, «поїхали» пасхальні смаколики на передову, які зібрали волонтери, небайдужі стрияни для військових. Це тішить неабияк, знаємо з власного досвіду. Такі подарунки, дитячі малюнки, листи – все це свідчення нашої єдності і, логічно, нездоланності. Бо разом ми – сила.

Юрій Драпалюк,
 голова ГО «Спілка учасників АТО Стрийщини».

Опубліковано у Випуск 2, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *