ЯСНИЙ І ЧИСТИЙ ГОЛОС ТВОРЧОСТІ

     Цьогоріч у Стрийської дитячої школи мистецтв ювілей – 30-річчя від дня створення. Впродовж усього часу вона була і залишається осередком естетичного виховання дітей, об’єднує у своєму навчально-виховному процесі усі види мистецтва: музику, хореографію, образотворче мистецтво. Тут діти пізнають українське (і не тільки) мистецтво, розвивають свої здібності та прагнення. Досвідчені, професійні педагоги школи допомагають їм у цьому під час занять. 

     Бажання пізнавати, вивчати багатогранність мистецтва притаманне сьогоднішній юні. Якщо, приміром, у 1992 році у школі мистецтв навчалося 250 учнів, то тепер – понад 600. Правда, повномасштабна війна зумовила зменшення кількості учнів, бо немало з них разом з батьками виїхали за кордон. Проте додаються нові учні.

     Початковому мистецькому закладі, яким і є школа мистецтв, притаманні дві важливі складові – музичне навчання і музичне виховання. Тобто учні оволодівають навиками гри на різних музичних інструментах, співу, теорією музики, колективним музикуванням, опановують виразові засоби танцю, основ рисунку та живопису.

     Учні школи є активними учасниками різноманітних конкурсів, як всеукраїнських так і міжнародних. Такі творчі змагання дають можливість не лише продемонструвати свої вміння, але й пізнати творчі набутки вихованців різних мистецьких шкіл. А перемоги в конкурсах – вагомий стимул для кожного без винятку учня школи мистецтв ще більше працювати, розвиватися, вдосконалювати вже набуті вміння, знання та пізнавати нові. Приміром, ансамбль народного танцю «Едельвейс» (керівниця Любов Романчук, концертмейстерка Уляна Маліборська) недавно був учасником ХХХ Всеукраїнського мистецького багатожанрового фестивалю-конкурсу «Самоцвіти». Перемогу в номінації «народна хореографія» здобули молодша та старша групи колективу. Окрім того, організатори конкурсу (ГО «Арт Центр «Антре») нагородило танцювальний ансамбль сертифікатом на безкоштовну участь у фестивалі «Samocvity», що відбувається у польському місті Перемишль.

     Це не єдина перемога «Едельвейсу». Ансамбль є лауреатом першої премії у двох вікових категоріях Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Злата Фест» («Золоті таланти України»). На VІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Golden island of talents» старша група ансамблю отримала гран-прі. Таку ж нагороду (гран-прі) і, відповідно, захоплення журі, учасників змагання отримав ансамбль в конкурсі «Україна і світ». Він проходив у місті Катеріні, що в Греції. Старша вікова група цього ж колективу здобула диплом першого ступеня Міжнародного конкурсу «Таланти Галичини». Таку ж нагороду було присуджено й середній віковій групі «Едельвейсу».

     Ще один колектив хореографічного відділу школи – ансамбль народного танцю «Сузір’я калини» (керівниця Олена Боровницька, концертмейстерка Ольга Кузнецова) додав до своїх творчих досягнень й звання лауреата диплому першого ступеня двотурового Українського багатожанрового фестивалю-конкурсу мистецтв «Квітка душі». А танцювальний ансамбль «Грація» (керівниця Галина Паламар) став призером Всеукраїнського конкурсу «Творчий Лємберг», здобувши «срібло» у двох номінаціях.

     Творчими досягненнями у різноманітних конкурсах можуть похвалитися й учні інших відділів школи мистецтв. Богдан Павлик навчається гри на акордеоні у класі викладачки Ярослави Андрусів. Не так давно він став лауреатом першої премії Міжнародного конкурсу-фестивалю «Гармонія талантів» та другої премії Міжнародного конкурсу «Stars of Spring 2022», що проходив у Будапешті. У номінації – «інструментальна музика». Учасниками останнього конкурсу були й юні піаністки – семикласниця Рома Козак та учениця 1 класу Соломія Кецик. Вони стали відповідно лауреатками першої та другої премій конкурсу. В цьому ж творчому змаганні – «Stars of Spring 2022» – друге місце посіла юна піаністка Катерина Білик (викладачки Уляна Молчко та Марія Щупак). А ось у конкурсі «Таланти твої, Україно», що відбувався в Одесі, Катруся здобула однозначну перемогу (перше місце).

     Не оминути увагою й успіхи учнів художнього відділу школи. У конкурсі «Soloviovart» у номінації «живопис» (техніка – гуаш) Марія Гуменюк стала лауреатом першої премії та володаркою гран-прі у молодшій (другій) віковій категорії. Ілона Бережна – лауреаткою другої премії конкурсу. Навчає їх пізнавати та опановувати «живописну науку» викладачка Зеновія Куйбіда.

     У відкритому Міжнародному конкурсі образотворчого мистецтва ім. Саші Путрі його учасники – вихованці викладачки Наталії Семків-Ішутіної теж не залишилися без нагород. Злата Сворень посіла перше місце, Юрій Щербаков – третє, Злата Камінська отримала диплом лауреата конкурсу. Такий же диплом в Анни Овсяник (викладачка Любов Мацюняк).

     В які складні часи ми не жили б, мистецтво не втрачає свого значення. І те, що чимало дітей прагнуть і пізнають його в школі – центрі естетичного виховання, перемоги учнів у творчих змаганнях різного рівня, яскраве тому свідчення. Бо ясний і чистий голос мистецтва завжди досягає сердець теплом високого натхнення, завжди ллється світлом добрих почуттів.

Тетяна Долішня.

Опубліковано у Випуск 40, Культура і духовність, Освіта, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *