ВУЛИЧНІ МУЗИКАНТИ

Погожої днини в центральній частині міста часто лунають звуки скрипки, гітари, саксофона чи інших музичних інструментів. Їх «випромінюють» чи то пак творять вуличні музиканти. В основному це молоді люди. Вони грають для всіх, навіть тих, хто не звертає уваги на «музичний супровід вулиці». І все ж більшість перехожих мимоволі притишують крок і стають співучасниками цього музичного дійства, нерідко переходячи з інертного стану  в активний. В цьому переконалася і сама.

Прямуючи на майдан Ринок, ще здалеку почула звуки саксофона. Досить впевнені, що й змусило дещо змінити плани. Юнак виконував на саксофоні «Мамину вишню», а потім «Ніч яка місячна…». Багато хто з перехожих зупинявся, слухав.

Побутує думка, що вулична музика – лише бездарна самодіяльність і невдала пародія того, що може називатися мистецтвом. Це велика омана. Як і те, що баскінгом (вуличне дійство за невелику винагороду) займаються аматори та бідні люди, яким нічого їсти. Навпаки, навіть найвідоміші музиканти починали саме з цього. Тому скориставшись паузою у виступі молодого саксофоніста, поговорила з ним.

Артур Богдан родом з Добромиля, студент Дрогобицького державного педагогічного університету імені І. Франка. У вихідні чи вільний час стає вуличним музикантом у Стрию.

-У вашому місті мені грати напрочуд комфортно, – розповів Артур. – Пояснити важко чому. Одного разу завітав сюди і зрозумів, що це моє місто. А ось музика моє друге «я». Чому граю на вулиці? Справа не в грошах. Такі виступи прекрасна нагода показати себе. Вулична музика дає право на помилку і на імпровізації, а вулична аудиторія – винятково чесна. Якщо граєш погано, тобі це точно скажуть. Не важливо, що граєш, головне, як ти це робиш. Звичайну просту мелодію можна так виконати, що ціла юрба збереться. Ось це тішить найбільше. Значить, зачепив своєю грою. Втім, якщо добре робиш те, що вмієш, то чому не поділитися б цим зі всіма. З іншого боку, якщо людям моя музика до смаку, додає настрою і навіть якщо хтось з них тебе фінансово підтримає, що в цьому поганого. Для мене виступи на вулиці не заробіток, а в першу чергу самовдосконалення, можливість відточити свою гру. Виконую різні композиції, імпровізую.

Артур не єдиний вуличний музикант у Стрию. Часто можна почути тріо молодих вуличних музикантів неподалік торгового центру «Сільпо».

Вулична музика – окремий творчий напрямок зі своєю філософією, уставами. У багатьох обласних містах вона вже стала необхідним явищем їх життя. Організовуються навіть дні вуличної музики чи фестивалі. Тепер і в Стрию починає все частіше звучати вулична музика. Що не кажіть, це справді круто!

Любов Тиченко.

Опубліковано у Випуск 10, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *