«ВИПІКАЙТЕ З ЛЮБОВ’Ю – І ТОДІ ВСЕ ВИЙДЕ»

  Кекси, торти, панкейки, кенді-бари – ці та інші «поняття» увірвалися у наше життя, здавалося б, ще зовсім недавно. Інтернет повниться безліччю лайфхаків, які допомагають зрозуміти, що ж це таке, й пропонує різні  рецепти цих смаколиків. Поталанило познайомитися з людиною, яка не тільки розуміється в цих термінах, а ще й вміло виготовляє усе це сучасне солодке розмаїття, –  кондитеркою Галиною Галабудою.     

  Галина – приватний підприємець. Навчалася у Львівській вищій комерційній академії. За фахом – економіст. Дуже любить куховарити, проте, зізнається, до кондитерства, випічки завжди мала особливий потяг. «Почалося все дуже банально.  У старшого сина був день народження, і я вперше самостійно спекла торт на його свято. Звичайно, приготування торта це завжди переживання та відповідальність. Проте мені тоді все вдалося. З того часу почала сама пекти торти та готувати інші десерти на свята рідних та близьких», – розповіла Г.Галабуда, сьогодні вже добре знана майстриня кондитерки. До речі, саме її чоловік та їх трійко дітей – Павло, Наталя, Михайлик – були і залишаються найпершими та найсправедливішими дегустаторами витворів п. Галини. 

  У якій сфері не починав би працювати, найголовніше – бажання вчитися, вдосконалюватися, здобувати нові навики та досвід. Пані Галина, стовідсотково розуміючи цю життєву аксіому, вступила і навчається на курсах кондитерів. «Вміти пекти це одне, – зізнається Г.Галабуда. – Важливо бути готовим і до можливих невдач (кондитерство непроста і примхлива справа). А щоб їх уникати, необхідно вчитися, експериментувати, спілкуватися з досвідченими у цій сфері людьми». 

  У пані Галини є вже немало шанувальників її кондитерської творчості. Спробувавши хоч раз її солодкі витвори, неодмінно замовляють ще. «Намагаюся завжди робити так, аби зреалізувати всі побажання замовника. Аби і смак, й оформлення виробу були завжди на висоті, – зазначає п.Галина. – Недаремно кажуть, що слово клієнта – закон. Тому завжди раджуся стосовно оформлення виробу із замовником, бо вважаю, що це справді важливо та необхідно, аби його побажання стовідсотково були зреалізовані мною. Людина задоволена – і мені приємно». 

 

  У кожного кондитера є свої уподобання стосовно тієї чи іншої складової процесу виготовлення солодких витворів. Для пані Галини найцікавішим є декорування, бо це завжди щось нове. Саме тут проявляється сповна і вміння кондитера, й фантазійний політ, і розуміння краси та гармонії. Г. Галабуда з цього приводу, усміхнувшись, мовила: « Мене може надихнути на «дизайн» випічки світлина, побачена в соцмережах, чи щось красиве з довкілля. Буває, мої діти кажуть, яким вони хотіли б побачити торт та що на ньому має бути неодмінно, аби одразу хотілося ним посмакувати. І тоді мама одягає фартушок і йде до кухні».

  Звичайно, нічого не виходить просто так. Робота кондитера і творча, і водночас скрупульозна. Тут не можна схибити. Все повинно бути точно і у відповідних пропорціях. Бо помилившись, майже неможливо щось виправити, і тоді доводиться все переробляти. «В мене також були, – зізнається п. Галина, – невдалі спроби, але це стимулювало мене знову, ще і ще раз, пробувати, переробляти, сидіти до ночі на кухні, щоб результат задовольняв мене та дивував усіх».  

  Як зазначає Галина Галабуда, їй подобається створювати маленькі шедеври у вигляді смачнючих десертів та тортів. І кожне тістечко, створене її руками, неодмінно дарує вибух неймовірного смаку, феєрію естетичної насолоди та створює неймовірно позитивний настрій на святі, ставши окрасою столу. Спробуйте, і переконаєтеся в цьому самі. 

Марта Васів. 

   

Опубліковано у Випуск 6, Підприємництво, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *