ВЧАТЬСЯ ЮНІ ЖУРНАЛІСТИ

Сьогодні журналістика значно розвинулася і розширила звичні межі, використовуючи сповна наявні сучасні технології. І, відповідно, теперішній журналіст не тільки вправно володіє словом, але й комп’ютером, вміло фотографує, із усіма інтернет-ресурсами, соцмережами, як кажуть, на «ти». Як ознайомитися з азами непростої журналістської «кухні», як здійснити свої перші кроки на цій стежині старшокласникам? Якраз таку можливість надає створена при катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці школа відповідальної журналістики. Керує нею о. Андрій Бінас.

– Життя сьогоднішньої молоді, – зазначив о.Андрій, – важко уявити без гаджетів. Тому якраз і програма школи побудована саме на створенні мобільних фотографій, оволодінні написанням текстів для соцмереж, пізнання особливостей роботи із YouTube-каналом, пізнання сторітелінгу. До речі, про останнє. Оскільки сучасні діти багато часу проводять онлайн, реальне спілкування стає мистецтвом, якому потрібно навчати. Для цього якраз і підходить метод сторітелінгу, що в перекладі з англійської означає розповідь історій. Це новий підхід до написання текстів. Грамотно побудована історія завжди викликає зацікавлення, надихає, змушує замислитися над тією чи іншою темою, питанням.

 У школі відповідальної журналістики навчається понад 30 старшокласників. І навіть студенти. Перші заняття стосувалися того, як правильно створити мобільну фотографію. З основами цієї справи знайомив о.Андрій Максимович, священик та талановитий блогер. Далі всі отримали завдання – створити і портретну світлину, і постановочну в різних жанрах, аби отримані знання продемонструвати на практиці. Вже на наступному занятті О.Андрій в часі стріму аналізував фото-твори учнів нашої школи, давав конкретні рекомендації щодо подальшого вдосконалення процесу створення мобільних фотографій. Учні школи отримують знання і щодо розміщення фотографій в Instagram.

На одному із занять вони мали можливість опанувати процес написання «постів» у соцмережах. Заступник декана факультету суспільних наук Українського католицького університету о.Павло Худ детально знайомив учнів із цим процесом, що видається надто простим на перший погляд. Кожне таке теоретичне заняття передбачає його практичне продовження.

 Попереду у нас і воршоп (робоча майстерня) із журналістом, що займається копірайтингом – написанням рекламних та презентаційних текстів.  А також – як правильно побудувати інтерв’ю з тією чи іншою людиною Про всі нюанси цього процесу розповість учням школи Марта Стадник. І це ще не все. Учні школи навчатимуться тому, як правильно сформувати відео, як розмістити його на YouTube-каналі. Програма цікава та насичена. Отримані знання знадобляться кожному в подальшому житті.

 Маємо на меті створення із учнів школи журналістики справжньої команди творчої юні, яка займатиметься  організацією онлайн-трансляцій з нашого храму, висвітленням різних подій, що відбуваються тут, в соцмережах. Звісно, не всі з них обов’язково оберуть журналістику як основний фах, але отриманий досвід зайвим аж ніяк не буде. Принагідно вдячність Львівській освітній фундації за підтримку нашої школи відповідальної журналістики.

  Любов Тиченко.

Від редакції: перші творчі доробки учнів школи відповідальної журналістики при храмі Успіння Пресвятої Богородиці неодмінно публікуватимуться і на сторінках «ДієСлова».

Опубліковано у Випуск 3, Культура і духовність, Освіта. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *