«В ОБІЙМАХ ОСЕНІ»

   На календарі – завершення останнього місяця осінньої пори. Та ще раз поринути в її жовто-багряно-гарячі барви, відчути всі її меланхолійно-романтичні мелодії можна, відвідавши виставку мініатюрного живопису на опалому листі стрийської мисткині Лілії Лунич, що розгорнута у меморіальному музеї О. Бачинської. Саме так, її витвори створені не на полотні, а на звичайнісінькому листі, що слугує своєрідним різнобарвним оформленням для живописних мініатюр. Це направду щось фантастичне та незвичне.

  Уявіть звичайний кленовий, дубовий чи інший листок, на якому філігранно виписані акрильними фарбами затишні місцини міста, а також передані настрої, бачення навколишнього світу художниці. Це треба бачити! І назви мініатюр промовисті – «Вечірня мелодія», «В обіймах осені», «На берегах прадавнього Стрия», «Барвиста осінь у Стрию», «Палітра жовтня», «Морозяний ранок», «Зимова тиша», «Осінь запрошує на каву» та ін.

   Починаючи з 2017 року, Лілія Лунич практикує техніку акрилового живопису на осінньому листі. Нею володіють не так багато митців у світі. Тут потрібен особливий талант та хист. Цього Л. Лунич не позичати. Свої витвори вона іменує як листопис (це її власна назва). Унікальна техніка мініатюрного живопису. ЇЇ основою слугує попередньо висушене листя різноманітних дерев – дуба, клена, липи, вишні, яблуні, горіха, магнолії, калини, сакури тощо. І щороку осінньої пори художниця створює нові міні-полотна, написані найтонкішими пензлями. Минулого року Л. Лунич започаткувала окрему серію власних живописних мініатюр «Стрий. Листопис». На них – дивовижні затишні куточки міста в час загадкової вишуканої осінньої пори.

   Лілія Лунич – художниця, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва. Бачити красу, пізнавати живопис, розкривати власні таланти навчає як викладачка учнів дитячої школи мистецтв села Братківці. Також активно працює над вдосконаленням своїх творчих навиків, пізнаючи нове та використовуючи його у своїх витворах. Л. Лунич залучає до творчого розвитку й інших, організовуючи майстер-класи, де знайомить із тонкощами мініатюрного живопису.

   За словами Лілії Лунич, «осінь – мальовнича пора, що надихає на творчість. Вона галерея природи, в якій кожен листок вже картина, найзагадковіше й найтендітніше художнє полотно».

   Про свої особисті враження від виставки «В обіймах осені» Лілії Лунич говорити, гадаю, зайве. ЇЇ варто побачити, аби отримати неймовірні відчуття від споглядання живописних мініатюр, в яких майстерно поєдналися талант, вишуканість та мистецька  поезія.

Любов Тиченко.

Опубліковано у Випуск 14, Культура і духовність, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *