У ВІЙСЬКОВИХ НА СХОДІ

   Настоятель храму Всіх Святих Українського Народу о.Іван Барабаш вже не один раз бував на сході країни, на військових позиціях впродовж семи років війни. І кожна така поїздка залишає масу вражень, схвильовує до глибини душі.

На цей раз до військових вирушили Владика Богдан Манишин, о.Іван Барабаш. Допоміг в організації цієї поїздки директор моршинської «Медтехніки», депутат міської ради Василь Кісіль. А відбулася вона напередодні Великодня. Тому до військових «прямували» численні дарунки та великодні смаколики, які готувала вся стрийська громада.

Про поїздку на схід до військових розповів та поділився враженнями о.Іван Барабаш.

У час Великого посту вирушили на схід країни до військових. Там успішно трудиться капелан о.Юрій Лисишин. Було прийнято рішення разом з Владикою Богданом побувати на позиціях військових саме в цей час, аби висповідати, дати їм науки. Одразу по приїзду виставили плащаницю. Привітали з Великоднем, хоча і свято було за декілька днів. Освятили привезені паски, інші смаколики святкового столу та ті, що передали військовим рідні. І отак з позиції на позицію від Маріуполя до Краматорська.

   У напрямку Маріуполя розташовується 128-а десантно-штурмова бригада. Не передати словами, що творилося в душі, коли більш як сто військових, вишикувані, тричі разом мовили «Христос Воскрес!». Та й вони були зворушені освяченням привезених для них пасок. Принагідно військові попросили освятити капличку, облаштовану в одній із кімнат.

Запропонував, аби вона називалася каплицею Воскресіння Христового, бо її освячення відбулося у переддень Світлого дня. На прощання бажав усім лише одного – повернення додому. Це найголовніше. І так зворушливо до сліз було на кожній без винятку позиції.

 По-справжньому захоплює отой дух єдності військових. Вони з різних областей України, та єдині в бажанні захищати рідну землю від ворога. Оця єдність і зворушує, і захоплює одночасно. Ні, ми – таки непереможні. З такими військовими, з такою армією. А ми в свою чергу повинні повсякчас їх підтримувати. Є багато волонтерів, які допомагають військовим. Ми, священики, їдемо туди, аби помолитися разом і подякувати нашим захисникам.

 Відвідали і нашу військову частину, яка зараз теж тут, на сході. Якось вранці побачив дівчину і спитав: «Скільки літ тобі, дитино?». Почув у відповідь: 19. А далі: «Отче, мене звати Вікторія, я з Грабовецької, ходжу до вашої церкви». Зустрів своїх парафіян далеко від Стрия.  І ще військового, родом з Лисятич. «Отче, ви ж мене хрестили, а мої батьки брали шлюб», – каже мені, а я дивлюсь на цього зрілого чоловіка, який сьогодні тут, на захисті країни, і мимоволі сльози навертаються. І таких щирих, несподіваних зустрічей було немало.

 Свого часу Блаженніший Любомир (Гузар) сказав: «Людина має три рольові зв’язки: зі своїм Творцем, зі самим собою та з ближнім. Підтримання кожного з них надає сенс нашому життю. Віддати Богові те, що Йому належить. Використати максимально те, що ми отримали. Поділитися з іншими тим, чим можеш. У цьому і є сенс життя».

 У Краматорську зустрілися із генералом військ. Він говорив добрі слова про нашу військову частину та капелана. Бо саме наші військові розпочинають кожен новий день із спільної молитви, опісля лунає гімн України. Така спільна молитва є  напрочуд важливою, як і віра в Бога, Який є правдою життя.

 Малюнки, які відправляють діти військовим з початку війни, бачив ще в 2014-ому. Але вони завжди особливі, і кожен раз військові знайомляться з ними як вперше. Ми також привезли дитячі «вітання» – аплікації у вигляді писанки, в ній «кишенька» з листом, в якому контур дитячої долоньки та слова «Повертайся живим». Військові розчулилися по-справжньому від таких щирих та простих дитячих подарунків.

 У кожному підрозділі без винятку панує справжній бойовий дух, дисципліна та розуміння складності, небезпечності. Але військові як один вірять у неодмінну перемогу. У свою чергу казали повсякчас їм: ми молимося за вас і чекаємо вашого повернення додому.

           Тетяна Долішня.

Опубліковано у Випуск 3, Культура і духовність, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *