«ТВОРИМО І НАДИХАЄМО»

Любов до краси, до нових вражень, розвинена чуттєва сфера, спостережливість, своєрідні відносини з часом – все це особливості талановитих людей, яких Наталія Семків-Ішутіна об’єднала в громадську організацію «Спілка творчих людей».

Ідея зібрати разом творчих людей із спільними інтересами виникла в пані Наталії два роки тому. Звичайно, що вона не могла не знайти прихильників. Подруга Наталії Семків-Ішутіної, з якою  вчилися у Львівській Українській академії друкарства, разом подорожують і проводять вільний час, Надія Толстільова однозначно підтримала цю справу. І ось восени 2020 року створили громадську організацію під назвою «Спілка творчих людей». Згодом до колективу долучилися однодумці: Любов Мацюняк, Таїсія Гайдукевич та Дарія Шабатюк, з якими разом у січні цього року офіційно зареєстрували ГО. Нещодавно ряди спілки поповнили молоді, енергійні, талановиті, завзяті Марія Савчин, Яна Дацко та Юрій Палій.

Створюючи організацію, голова «Спілка творчих людей» Наталія  Семків-Ішутіна поставила собі за мету активне сприяння розвитку та підтримка українського образотворчого мистецтва та декоративно-ужиткового мистецтва як невід’ємної частини світової культури, та захист соціальних, творчих та інших   інтересів її членів. Основними напрямами діяльності організації і є якраз сприяння розвитку українського образотворчого мистецтва; творча діяльність у галузі образотворчого і професійного декоративно-ужиткового мистецтва; розвиток національної культури та мистецтва, розроблення і втілення в життя культурно-мистецьких заходів, організація творчих конкурсів, виставок, аукціонів, пленерів, авторських вечорів, прем’єр, фестивалів тощо; створення умов для творчої праці членів організації; пошук талантів серед молоді та сприяння їх розвитку; видання друкованих матеріалів, створення  відеофільмів, аудіовізуальних творів, електронних сторінок, аудіовізуальної продукції з метою поширення інформації про свою діяльність та популяризації досягнень української та світової культури і мистецтва, творчого доробку членів організації;  сприяння відродженню, підтримка та популяризація народної творчості,  збереження історико-культурної спадщини та довкілля, проведення масових культурно-просвітницьких заходів, а також сприяння обміну культурними цінностями між діячами культури і мистецтв різних країн, регіонів та областей України, національними і міжнародними організаціями культури та мистецтв; виховання поваги до історико-культурних цінностей, традицій українського та інших народів; надання своїм членам допомоги у вдосконаленні професійної майстерності; проведення виставочної діяльності; створення творчої майстерні організації, студій для реалізації творчої діяльності своїх членів.

Незважаючи на молодий вік спілки, розроблено і виконано вже чимало проєктів. Зокрема у рамках проєкту «Робимо добро разом» здійснили  розпис стін палати  у Стрийській міській дитячій лікарні у стилі петриківського розпису. Композицію склала голова організації. Благодійний «Фонд громад «Рідня»» виділив кошти на закупівлю матеріалів.  Роботу спілчани виконували безкоштовно. Окрім того, в соцмережах організували першу онлайн-виставку творчих робіт «Зимові витівки» за категоріями – образотворче,  декоративно-ужиткове мистецтво,  художня фотографія (без комп’ютерної обробки). Всі учасники отримали дипломи.

До благодійної акції  «Намалюй  «Янгол у моєму житті» у Новому Роздолі до Всесвітнього дня онкохворої дитини долучилася Надія Толстільова, яка провела майстер-клас з малюнку у Новороздільській  ЗОШ І-ІІІ ст. №5. У березні організували Всеукраїнський конкурс образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Весняні фантазії». Було надіслано 968 творчих робіт з усіх куточків України, а також з Польщі та Італії. Наразі журі працює над визначенням переможців, а ГО  в пошуках фінансової допомоги для придбання подарунків переможцям (оскільки  громадська організація не є прибутковою).

У рамках проєкту «Робимо добро разом» ГО «Спілка творчих людей»  втілила в життя ідею створення великоднього декору на майдані Незалежності, щоб  подарувати стриянам та гостям міста святковий настрій. До речі, голова громадської організації дякує всім, хто допомагав фінансово і фізично у втіленні проєкту “Великодній Стрий”, а саме Стрийській міській раді, управлінню культури, молоді та спорту, директору  турагенції “TUI” Орисі Йосипчук, Оксані Приймич, ДПТНЗ “Стрийське вище художнє професійне училище” (Роман Берездецький), Станиці Стрий Пласт НСОУ, підприємцям Ігорю  Шабатюку, Тетяні Кураносовій, Роману Кураносову, Марії Коцан.

Творча діяльність – це спосіб насолодитися життям. Це робить нас кращими, радіснішими й урізноманітнює життя. Тож бажаю громадській організації творчого натхнення, відкриття нових талантів, ентузіастів творення краси, втілення нових проєктів. Недаремно гаслом організації є «Творимо і надихаємо».   

Уляна ВАСІВ.

Опубліковано у Випуск 3, Дозвілля, Культура і духовність, Освіта. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *