ТВОРЧІСТЬ – ЦЕ ЖИТТЯ

   Особливістю громадської організації «Спілка творчих людей» є те, що вона об’єднала тих, яким притаманний потяг до прекрасного, які творять красу та пропагують її. В основному члени спілки – викладачі дитячих шкіл мистецтв не лише Стрийської громади, але й Львівщини ( і навіть з інших областей). Звідси й основна мета діяльності організації – сприяння розвитку та підтримка українського образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва як невід’ємної частини нашої культури. І хоча «Спілка творчих людей» діє трохи більше року, зате у її «доробку» вже немало втілених цікавих проєктів. Згадаймо лише великодній декор на майдані Незалежності минулого року, розпис бетонних елементів огорожі обабіч дороги, що веде до церкви Всіх Святих Українського Народу (акція так і називалася «Дорога до храму»), розпис палат у Стрийській міській дитячій лікарні, дизайн музею історії ФК «Скала» та макет, облаштованої поруч, «футбольної» фотозони…

   Повномасштабна війна, розв’язана росією, змінила наше життя кардинально. У пережитті надважкого для кожного, незалежно від віку, сьогодення величезна роль емоційної складової. Тому члени «Спілки творчих людей» активно взялися за організацію різноманітних майстер-класів для дітей, передусім з числа внутрішньо переміщених осіб. Ось лише кілька з них, що відбулися та викликали великий інтерес у дітей. «Розмалюю собі Янгола» (творити красу навчала дітей Лілія Лунич), «Червона калина» та «Українська хатинка», де юні пізнавали ази петриківського розпису завдяки Наталії Семків-Ішутіній та Наталії Лаганяк. «Малюнок на склі» – так називався майстер-клас, де Любов Мацюняк та Наталія Семків-Ішутіна знайомили із вітражним розписом – створенням живописних картин на склі. Ще одне таке творче заняття з дітьми вже із соломоплетіння провела народна майстриня України Людмила Гарко. «Велика вдячність. – мовила голова ГО «Спілка творчих людей» Н. Семків-Ішутіна, – за допомогу та підтримку БФ «Фонд громад «Рідня» щодо організації  майстер-класів для дітей».

 

  Улітку минулого року «Спілка творчих людей» організувала І Всеукраїнську виставку творчих робіт «З любов’ю до України», де були представлені витвори знаних майстрів, аматорів з Харкова, Київщини, Хмельницького, Дніпра, Волині, Львівщини, Кривого Рогу і, звісно, Стрийщини. Тоді ж було задекларовано, що такі виставки стануть традиційними, щорічними. Незабаром, в серпні, в Стрию відбудеться ІІ Всеукраїнська виставка творчих робіт «З любов’ю до України». 

   «Мистецтво – це спосіб висловитися, – сказала пані Наталія. – Не буває такого періоду, аби культура була не на часі. Творчість будь-яка зароджує, продовжує життя. Учасники виставки представлять свої доробки, те, що народжується зараз. З іншого боку, ця виставка своєрідна моральна підтримка людей, нашого єднання».

   Згідно із положенням про проведення ІІ Всеукраїнської виставки творчі роботи мають бути авторськими. Це живопис, графіка, декоративний живопис, ткацтво (гобелени), вироби з дерева, скульптура малих форм, декоративний розпис, витинанки. Цьогоріч до цього переліку додано вишивку, кераміку (малих форм). Учасниками Стрийського вернісажу можуть бути як аматори, так і студенти вищих та професійно-технічних закладів мистецького спрямування, майстри образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Окрім розкриття та підтримки творчого потенціалу майстрів, популяризації їх доробку, молоді, що розпочала свій творчий шлях, прагненням організатора виставки є ще й налагодження подальшої співпраці митців країни, тісних творчих контактів між ними. 

   За кілька днів опісля оголошення про проведення виставки до Стрия почали надходити заявки митців, які бажають долучитися та бути її учасниками. Згодом і самі творчі роботи. Зокрема першими були ляльки -мотанки із Черкащини. 

   Сьогодні весь світ відкриває Україну. І кожен з нас передусім повинен стовідсотково знати, якою є наша культура, історія, мистецтво. І ІІ Всеукраїнська виставка творчих робіт, ініційована «Спілкою творчих людей», якраз і є хорошою можливістю показати їх багатство, самобутність, неповторність.

Любов Тиченко.

Опубліковано у Випуск 29-30, Культура і духовність, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *