«ТЕПЛОМ ЗІГРІЄМО СЕРЦЯ»

   Так іменується всеукраїнська благодійна акція, ініційована Спілкою Української Молоді. Вона проводиться в країні вже восьмий рік поспіль. Метою акції є підтримка українських дітей, дарування їм щасливих, теплих моментів та емоцій. Місцевий осередок СУМу також доєднався до неї, організувавши у Народному домі м. Стрия незабутнє свято для 127 дітей – учнів міських шкіл та дошкільних навчальних закладів, батьки яких є учасниками російсько-української війни, що й досі точиться на сході країни. Багато з них завітали сюди з батьками. 

Місцеві СУМівці розповіли про діяльність організації, благодійну акцію та тих, хто спричинився до неї. А далі зазвучали колядки, які виконували всі разом. Кожен із дітей отримав подарунок.

Радість на дитячих обличчях, вдячність в очах батьків є для нас найважливішою нагородою, – зазначила керівниця Стрийського осередку громадської організації «СУМ в Україні» Наталія Комар. – Вже третій рік поспіль долучаємося до акції «Теплом зігріємо серця». До її організації долучаються СУМівці із багатьох країн, офіруючи таким чином частинку тепла своїх сердець для українських дітей, готуючи для них подарунки. Минулого року їх отримали 78 дітей, цьогоріч, як бачите. 127. Ця благодійна акція не єдина, що організовується спільно СУМівцями. Приміром, акція «Матусі з любов’ю» має на меті підтримку тих матерів, діти яких загинули на російсько-українській війні. Назва акції «СУМівець бійцю» говорить сама за себе. Це допомога військовим.

   Однак діяльність нашої організації не обмежується цим. Основним завданням є виховання свідомих, чесних молодих українців на національно-християнських традиціях та ідеалах, виплеканих українською нацією впродовж століть. ЇЇ історія сягає 1925 року. Саме тоді утворилася Спілка Української Молоді. Проте тодішня радянська влада згодом багатьох членів СУМу заарештувала і вони не повернулися з концтаборів. Іншим довелося емігрувати з України, проте завдяки їм створилися осередки СУМу в багатьох країнах. Що ж стосується України, то СУМ відродився на початку 1990-х років та активно діє донині у більшості областей. А за кордоном – у 12-ти країнах.

   Стрийський осередок СУМу сьогодні об’єднує 35 дівчат та юнаків і 8 дорослих людей. Членами організації свого часу були мої син та донька. Тепер я займаюся справами місцевого СУМу, окрім своєї роботи викладача дитячої музичної школи ім. Нижанківського.

   Постійно збираємося на зустрічі. Працюємо при церкві св. Володимира і Ольги у місті. До речі, парох о. Михайло Ільницький був біля витоків відродження СУМу в нашому краї, тому завжди підтримує наші починання та роботу. Організовуються вишколи, літні табори для юних. Додає снаги єдність СУМівців, незалежно від того, де вони живуть, навчаються. І проведена в час різдвяних свят благодійна акція «Теплом зігріємо серця» яскраве тому підтвердження.

Любов Тиченко.

Опубліковано у Випуск 18, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *