«ТАНЦЮВАТИ З ДУШЕЮ»

Представляти народний ансамбль танцю «Стрияночка», що працює при міському Будинку культури, зайве. Адже його виступи давно добре знані не лише стриянам, але й далеко за межами нашого краю. Учасники ансамблю – випускники Стрийської дитячої школи мистецтв, для яких танці не стільки захоплення, але й друге «я». До недавнього часу керував колективом Олексій Боровницький. Зараз він на захисті країни. Тож тепер керівницею ансамблю є Олена Боровницька, з якою працює хореограф Оксана Андреїшин.

Кожен виступ «Стрияночки» це танцювальна феєрія, що захоплює та запам’ятовується глядачам. Так було і в День Незалежності, коли ансамбль виступав на майдані Незалежності із композицією «Ой у лузі червона калина», День традиційного костюма. Веду до того, що чи не кожне святкове дійство у громаді відбувається за участі цього колективу.

Минулого місяця «Стрияночка» побувала на фестивалі-конкурсі у польському місті Закопане. Про це розповідь Олени Боровницької.

«Це був 53 Міжнародний фестиваль-конкурс гірського фольклору. Поїздка відбулася за підтримки заступниці міського голови Христини Грех, начальниці управління культури, молоді та спорту Ірини Пукас, начальниці управління освіти міської ради Лідії Стасенко.

    «Стрияночка» на конкурсі виступала в статусі гостя, бо згідно з його умовами вік учасників має становити від 18 і до 70 років. Конкурс-фестиваль у Закопане проходить під патронатом президента Польщі Анджея Дуди та його дружини Агати. Цьогорічні учасники фестивалю – художні колективи із Іспанії, Індії, Румунії, Індонезії, Туреччини, Чехії, Словаччини та ін. Загалом із 16 країн світу. До речі, «Стрияночка» представляла Україну.

    У перший день приїзду нас особисто зустрічав мер Закопане, потиснув руки кожному із учасників ансамблю. Зрештою, нашу танцювальну делегацію всюди і всі зустрічали тепло та щиро. А сам виступ із хореографічною композицією «Ой у лузі червона калина» викликав у всіх без винятку шквал емоцій. Бо, гадаю, і сам танець, і музичний супровід якнайкраще передали сьогоднішній пульс, биття серця України. Якраз цього прагнули, готуючи композицію. До речі у ній є момент, коли на сцені зявляється український державний прапор. На фестивалі до нього додався і польський. Своєрідне означення нашої єдності проти ворога та подяки за підтримку Польщі.

    Недільної днини учасники фестивалю у національних костюмах вирушили на Службу Божу в костелі. Молитва до Богородиці Діви за Україну звучала різними мовами від кожного художнього колективу. Від «Стрияночки» українською промовив Артур Боровницький. Не передати словами емоції, піднесення та зворушення водночас. На завершення прозвучало «Многая літа» на прославу України. Зворушило до сліз.

    Виступи «Стрияночки» відбувалися не лише в Закопане, але й населених пунктах поруч. У Параніні якраз проходило свято меду та бджільництва. Його організатори адресували нам слова вдячності за виступ, підтримки та частували учасників колективу смаколиками. Повсякчас відчували увагу до себе, бо ми з України. Були запрошені і на Закопанську телестудію.

    Подорож на фестиваль у Закопане мала й важливий момент щодо пізнання розвитку народної культури різних країн, танцювального мистецтва загалом. А «Стрияночка» в свою чергу знайомила із українським танцювальним мистецтвом. Учасників нашого ансамблю обєднує бажання танцювати з душею і дарувати радість танцю довкола усім. Так було, є і, впевнена, залишатиметься надалі».

Тетяна Долішня.  

 

Опубліковано у Випуск 33-34, Культура і духовність, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *