СВЯТКОВА МЕЛОДІЯ ВОГНІВ

    Щоби сповна відчути радість зимових свят, варто ввечері непоспіхом пройтися вулицями міста. Бо саме тоді все навколишнє змінюється до невпізнання, набуваючи казковості, що притаманна зимовим святам. І розпочати таку мандрівку потрібно із майдану Незалежності. 

    Усе тут доокруж у різноколір’ї гірлянд. Та й центральна міська ялинка викликає справжнє захоплення. Недаремно минулого року вона була найкращою, а цьогоріч, відповідно ще більше «причепурившись», є учасницею конкурсу «Найкраща ялинка Галичини». Не говоритиму багато про її привабливість. Це варто побачити на власні очі. Але те, що вона є своєрідним «магнітиком», що приваблює сюди, на майдан Незалежності, сотні людей різного віку, видається резонним і зрозумілим. Недаремно саме в час новорічно-різдвяних свят тут завжди людно, звучить музика. Свої пісні дарують молоді виконавці. Поруч ярмарок із стилізованими ятками-будиночками. Всі вони виблискують різноколір’ям вогнів. Навіть у людей дещо песимістично настроєних від споглядання такої картини радості з мерехтінням ялинкових вогнів та міріадів їх навколо хорошого настрою додасться на всі сто відсотків.

    Чи не вперше святкові локації у місті, що викликають зацікавлення, розмістилися і в інших куточках міста. Величезна «сніжинка» в яскравій ілюмінації на майдані Ринок додає йому певного шарму. А ось біля ялинки на перетині вулиць Шевченка, Львівської, Б. Хмельницького з’явилися два «ангели», де звучить своя святкова мелодія вогнів.

    Ще здалеку своїм різноколір’ям вогнів привертає увагу ялинка, що поруч загальноосвітньої школи №7. Свою «партію» виграє вона святковою ілюмінацією гірлянд. Як і величезні «сніжинки» на будинку міської ради.

    Мелодію вогнів «виспівують» не лише торговельні заклади, установи, підприємства та ін., але й житлові багатоповерхівки, не кажучи вже про власні будинки. Мерехкотіння гірлянд на балконах, лоджіях, у вікнах – все це не лише захоплює, але й додає направду святкового настрою і розуміння, що новорічно-різдвяна пора є чарівною та неповторною (навіть за відсутності снігу). Зрештою, така вечірня мелодія вогнів «звучить» не тільки в Стрию, але й у всіх без винятку населених пунктах громади.

    Традиційно щороку проводиться конкурс на краще новорічно-різдвяне оформлення підприємств, установ, організацій та приватних садиб. На цей раз він передбачає визначення переможців у десяти номінаціях. Гадаю, ця справа буде направду не з легких, бо кандидатів чимало.

    Втім, свята таки завжди закінчуються. Невдовзі прозвучить завершальний акорд зимової мелодії святкових вогнів. Та ще довго у пам’яті кожного з нас зринатимуть її ті чи інші миттєвості, й водночас зрітиме надія на побачення наступної зими з новою, ще більш неповторною, «казкою», аби знову почути її неповторну мелодію.

Любов Тиченко.

Опубліковано у Випуск 17, Дозвілля, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *