COVID-19 вніс свої корективи у повсякденне життя людства. Напевно, не існує такої сфери, яку не зачепила б пандемія. Освіта, політика, туризм – усі галузі діяльності стали заручниками лихоманки 21 століття. Проте знаємо, що безвихідних ситуацій не існує. Отож, звичний спосіб нашого життя перестає бути таким і видозмінюється. Онлайн-навчання, дистанційна робота. Заплановані раніше зустрічі, заходи скасовуються або переформатовуються в режим онлайн. Здається, все наше звичне життя переходить (чи вже перейшло) в цей режим.
А як щодо подорожей? Як бути в цьому випадку? Адже відвідуючи різні країни, ми пізнаємо світ, вивчаємо їх звичаї та традиції, черпаємо для себе нові знання і, врешті-решт, відпочиваємо.
Якщо ви все-таки вирішили вирушити в подорож за кордон у час пандемії, тоді саме для вас Міністерство закордонних справ України (MFA of Ukraine) презентувало інтерактивну мапу світу, де міститься інформація про візи, дозволи та обмеження в умовах пандемії COVID-19. Це карта для загального користування. Уряди країн світу запроваджують обмеження на пересування через пандемію. Правила в’їзду та транзиту постійно оновлюються.
Карта має два рівні інформації. Перший – режим в’їзду для громадян України закордон. «Зелені країни» – це ті, куди в’їзд дозволений усім, «жовті» – за посвідками на проживання, і «помаранчеві» – держави, в’їзд в які заборонений. Посольства України регулярно оновлюють інформацію щодо ситуації на території тієї чи іншої країни. Така інтерактивна мапа дозволить громадянам, що не відмовилися від подорожей, дотримуватись максимальних заходів індивідуальної безпеки. Карта вже працює у тестовому режимі та доступна за посиланням: TripAdvisor.mfa.gov.ua/map.
Для тих, хто з певних причин не може вирушити в подорож чи просто не хоче наражати себе на небезпеку, є альтернатива – віртуальна подорож. У рамках проведення тижня предметної комісії іноземних мов у ВСП «Стрийський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування» здобувачі освіти та викладачі мали можливість «здійснити» подорож до Великобританії, зрозуміло, в онлайн-форматі. Звичайно, неможливо передати ті відчуття та емоції, що переживаємо під час “живої» подорожі, проте екскурсія в онлайн-режимі проходить у повній безпеці.
У світі інноваційних технологій існує безліч сервісів, за допомогою яких можемо дістатись в будь-яку точку світу. Найвідомішим подібним сервісом сьогодні є Google Maps. Достатньо ввести в пошуковий рядок браузера Chrome адресу або назву якоїсь локації у світі, клацнути на вкладку «Карти» та перейти у фото. А далі можна переміщуватись між зображеннями на невеликі відстані та споглядати фотореалістичні місцини, краєвиди тощо. Таким способом можна безкоштовно подорожувати містами України, Європи, здійснювати тури по Ізраїлю, Італії, Єгипту, Японії та, зрештою, по всіх країнах світу, не виходячи з дому, з допомогою смартфона чи комп’ютера.
Під час пандемії з’явилося чимало онлайн-турів у супроводі гіда, який докладно знайомить з усіма визначними пам’ятками впродовж маршруту. Зрозуміло, що не вдасться поставити питання екскурсоводу в реальному часі, побачити бекстейдж екскурсії, отримати повний спектр емоцій, але плюси віртуальних екскурсій все-таки є. Передусім, доступність. Ціна онлайн-екскурсії відомим містом або музеєм в рази нижча від звичайної, а без додаткових послуг може бути взагалі безкоштовною. По друге, можливість проведення екскурсії в будь-який зручний для вас час з будь-якої точки. Окрім того, ефект присутності, який можна посилити за допомогою шолома віртуальної реальності.
А ви вже обрали країну для віртуальної подорожі? Сподіваємось, наші поради допоможуть у цьому.
Олеся Комаричко,
Ірина Максимів,
викладачки ВСП «Стрийський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування».