СТРИЙВОДОКАНАЛ»: ПОГЛЯД ЗБЛИЗЬКА

   Про роботу комунального підприємства (мається на увазі КП «Стрийводоканал») згадуємо тоді, коли виникають моменти дискомфорту, пов’язані із відсутністю водопостачання. Ось і недавно майже впродовж двох днів містяни відчули його. Про це заздалегідь повідомлялося і не було несподіванкою. Причина виробничо-прозаїчно-необхідна – оновлювальні роботи основної системи. Встановлення шиберної засувки на головній каналізаційно-насосній станції, запірної арматури, що було вкрай необхідним для її повноцінної роботи. І практично здійснити це без відключення води у місті, зрозуміло, нереально. Це по-перше. По-друге, об’ємність робіт вимагала тривалого часу. До того ж технічний стан водо-каналізаційних комунікацій – проблема з проблем. Мережі встановлені ще в 70-х роках минулого століття. Про їх сьогоднішній стан говорити не варто, бо кожному, навіть не фахівцю, все зрозуміло. Як і масштабність робіт щодо їх осучаснення. Проте КП «Стрийводоканал» розмірено, виважено (звісно, не такими стрімкими темпами, як би нам бажалося) працює в цьому напрямку.

                                               Усе пізнається в порівнянні

   Наприкінці 2020 року на банківські рахунки підприємства наклався арешт через клопотання екологічної інспекції. Вони були розблоковані після сплати  штрафу. В результаті – заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам, розрахунків за спожиту електроенергію, сплати податків та ін. 

   «Підприємство переживало непрості часи, – розповів директор КП «Стрийводоканал» Роман Палюк. – Для забезпечення стабільності роботи підприємства надавалася фінансова допомога з міського бюджету, залучалися й власні кошти. В результаті детального аналізу, як кажуть, всіх «плюсів» та «мінусів», було розроблено чіткий план щодо діяльності «Стрийводоканалу». 2021 рік завершили вже без боргів. Якраз минулоріч поновлено документацію на ділянки, де розташовуються насосні станції, відповідні будівлі, дозволи на спецводокористування. Також за кошти підприємства  та за підтримки міської ради замінено  частину водопровідної та каналізаційної систем по вулиці Кривій».

   Зрештою, і перше півріччя цього року роботи «Стрийводоканалу», незважаючи на складність ситуації загалом в країні, характеризується відсутністю заборгованості щодо сплати податків, виплати зарплати працівникам. І розрахунки за спожиту електроенергію проводяться вчасно, власними коштами.

   «Детально обстежено водопровідні мережі  першого та другого підйомів. Це дало змогу виявити їх аварійні ділянки, здійснити необхідні ремонтні роботи, що в свою чергу зумовило зменшення втрат у водопровідних магістральних трубопроводах.

   Сьогодні кількість робочих свердловин – 14. Ще дві в стані запуску. До речі, на початку 2021 року робочих свердловин було тільки вісім. А загалом є 26 свердловин. Для нормального режиму роботи на сьогодні достатньо саме тієї кількості, про яку зазначав. Зрозуміло, у випадку потреби задіюватимуться наступні. На даний момент встановлено дистанційне керування 10 свердловин. На частині з них ще й ультразвукові лічильники. Тривають роботи по впровадженню такої диспетчеризації насосних станцій (ВНС) першого та другого підйомів. Іншими словами, відбувається поступове осучаснення станцій. Для цього придбано два насосні агрегати СМ з електродвигуном 18,5 кВТ/год. та один агрегат 2СМ з електродвигуном 37 кВТ – для встановлення на КНС (каналізаційна насосна станція), насосний агрегат «Grundfus» та три насосні станції вертикального встановлення «Grundfus» для станцій третього підйому, а також затвор щитовий для головної КНС. На даний момент здійснюється монтаж цього обладнання. Вже встановлено насосний агрегат СМ та насосний агрегат «Grundfus». Ведуться аварійно-відновлювальні роботи на головній каналізаційно-насосній станції. Окрім того, придбано три глибинні насосні агрегати для встановлення на  водозаборі. Один з них вже встановлено».

   Така заміна старого енергозатратного обладнання на нове, сучасне – логічний крок. Бо сприяє ефективній роботі станцій, мереж і підприємства загалом та зрозумілій ощадності необхідних енергоресурсів. Приміром, споживання електроенергії на підприємстві зменшилося лише цього року на 15 відсотків, а зекономлені кошти йдуть на закупівлю нового обладнання.

   «Якщо зробити певні узагальнення, то зараз робимо все для оновлення станції першого підйому, насосних станцій на третьому підйомі, аварійно-відновлювальні роботи на головній КНС. Після завершення потрібно братися за оновлювальний процес міських мереж. Це об’ємно і фінансово непросто, проте необхідно. Як й оновлення очисних споруд».

                                          «Працюємо відкрито»

   Дізнатися про роботу КП «Стрийводоканал» може кожен. Про те, що зроблено на цей час, що планується. Для цього варто лише зайти на сайт підприємства (він, до речі, теж оновився), де розміщується повна картина його виробничого життя, фінансово-господарська діяльність, роз’яснення для споживачів з тих чи інших питань.

   «Створено електронний кабінет для споживачів – фізичних та юридичних осіб, а також чат-боти у Viber та Telegram. Все для зручності споживачів щодо подачі показників та оплати за послуги з водопостачання та водовідведення. Працюємо над впровадженням системи дистанційного зчитування показників лічильників».

   Як тут обійти питання тарифів. Всю вичерпну інформацію кожен може знайти, знову ж таки, на сайті «Стрийводоканалу».

   «Принагідно зазначу, що тарифи щодо сплати за послуги розробляються згідно з чинним законодавством. Граничний розмір абонентської плати встановлює Кабінет Міністрів України  і станом на 1 січня становить 35,19 гривні з ПДВ за кожну послугу (централізоване водопостачання, централізоване водовідведення). Сума змінюється в залежності від затвердженого мінімального прожиткового мінімуму в країні».

   З іншого боку – чи всі без винятку містяни вчасно оплачують послуги за водокористування та водовідведення? Аж ніяк. Є такі споживачі, термін несплати яких за ці послуги сягає кількох років.

   «Фахівці абонентного та юридичного відділів підприємства повсякчас ведуть роз’яснювальну роботу, пропонують таким споживачам укладання договору щодо реструктуризації боргу. Проте є й такі випадки, коли доводиться направляти відповідні справи до суду. Отримуючи послуги, маємо не забувати і про обов’язок вчасно за них сплачувати».

   КП «Стрийводоканал» має на «господарці» обладнання, за допомогою якого може обмежувати надання послуг «злісним» боржникам. В сьогоднішніх умовах воєнного стану його не застосовують. Ось тут власне і повинна проявитися відповідальність кожного. І в такій справі як сплата за спожиті послуги передусім. А щодо відповідальності працівників КП «Стрийводоканал», то вони працюють на своєму «фронті», важливому для життєдіяльності міста і кожного з нас зокрема.

Любов Тиченко.

Опубліковано у Актуальна тема, Випуск 31-32, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *