СТРИЙСЬКИЙ  «RAMMSTEIN»

Увечері щовівторка лунають музичні баси, звуки гітари з цокольного приміщення Народного дому в Стрию. Це відточують чи то пак висловлюють свою мову почуттів, настрою учасники гурту «HarmyderGver». Дехто вже добре знайомий з їх творчістю, але є й такі, для яких знайомство з гуртом буде певним відкриттям. Бо його музика, мабуть, не для широкого загалу, зате має чимало прихильників серед молоді і не тільки. Отож, знайомтесь: «HarmyderGver» – Андрій Маринець (соліст), Євген Тихомиров (басист), Ігор Мазурик (гітарист). Люди різні за професією, віком (30-45 років) та об’єднує їх бажання творити та популяризувати свою сучасну українську музику, що запалює, сприяє лету уяви та торкається душі.

Дехто називає нас стрийським «Rammstein», – зазначив у розмові учасник гурту Андрій Маринець. – Приємно зрозуміло, але, як кажуть, до рівня цього гурту нам ще рости і рости. Пояснюють таку аналогію передусім тим, що в наших композиціях теж присутні важкі гітари, грубий вокал. Зрештою і назва нашого гурту відповідна – поєднання двох слів «гармидер» і «гвер» (зброя, рушниця). І музика, яку виконуємо, виходить за рамки звиклої. Серед нас немає професійних музикантів. Проте кожен живе музикою, бажанням створювати свою, висловлюючи таким чином своє бачення світу, свої почуття. Можливо тому і «гармидер» у назві гурту. Це якраз про те, що в нас панує в позитивному значенні анархія – немає поділу на головних та другорядних учасників команди. Усі рівні, кожен вносить свою лепту в розвиток гурту.

– Чи склад гурту є сталим?

Три роки тому  його було створено. Була своя музична апаратура, дещо докупили. За цей час приходили різні музиканти, але без особливого драйву, бажання розвиватися. Бо вміння грати на музичному інструменті замало. Це не найголовніше. Основне – жити музикою, вдосконалюватися, експериментувати. У теперішньому складі гурт працює не так давно, проте досить успішно. Вже маємо свій перший альбом, що називається “Треш”, створено кліпи до трьох наших композицій.

Активно співпрацюємо із Вадимом Гнатюком з дрогобицької студії «Фенікс». Саме він створює для нас основну частину музики. А ми вже вносимо свої вокальні, текстові та інші вкраплення. Доводимо до завершального етапу композицію. Створенням відео-виступів  займається Дмитро Кошлань, з яким співпрацюємо від самого початку створення гурту. «HarmyderGver» – музична група. А ще є її команда – люди, які допомагають нам. Це вже згадувані В.Гнатюк, Д.Кошлань та ще немало людей, що долучаються, яким наша музика подобається. Приміром, недавно презентували нам групу колонок. Така підтримка тішить та додає настрою і бажання далі творити.

– Кожен гурт працює в тому чи іншому стилі. Так прийнято. А який ваш стиль?

Я не прихильник поділу на стилі. Гадаю, це дещо звужує простір діяльності гурту. Якщо все ж таки зануритися в такий поділ, то, мабуть, наш стиль індастріал – напрямок, що вирізняється якраз вираженою експериментальністю електронної музики й особливою естетикою різних незвичних звуків.

– Ви не професійний музикант. Як так сталося, що музика серйозно затягнула, стала невід’ємною складовою життя?

Будучи 14-річним хлопцем, почув вперше хіти групи «Кіно» і все… по-справжньому захопився музикою. Разом з друзями створили групу «Л. да Вінчі» і навіть були учасниками пісенного фестивалю «Цвіт папороті» у 1996 році. Наші виступи сприйнялися на «ура». Тоді після такого успіху планів було чимало. Та вийшло по-іншому. Проте мрія про створення нового гурту не полишала ні на мить. І «HarmyderGver» – її реальне втілення.

Найбільше додає снаги те, що до нашого клубу на репетиції гурту приходять школярі, студенти. Їм наша музика близька. Приміром, випадково познайомився із Максимом Пуцило. Почув його розмову з товаришем і запросив до клубу. Виявляється, він пише електронну музику, причому якісну, на відповідному рівні. Хоча йому всього 12 років. Його мама активно підтримує захоплення сина. Сьогодні Максим активно співпрацює з нашим гуртом, активний у творчому процесі. Якщо так далі піде і не зникне бажання у хлопця займатися електронною музикою, то обов’язково стане докою у цій справі. І таких хлопців долучається немало, різного віку. Працюємо разом з ними, бо наша музика їм близька та зрозуміла. Як бачите, росте нове покоління прихильників такої музики.

– Чи плануєте виступи гурту?

На жаль, зараз немає наших концертів. Та плануємо відкриті репетиції, на які запрошуватимемо всіх бажаючих. Відео-виступи гурту можна переглянути на YouTube-каналі (їх розміщенням займається Є.Тихомиров). І кожен лайк, незалежно від оцінки, кожен коментар – дуже важлива підтримка для нас.

Знаєте, надто вкоренилися певні стереотипи розуміння тих чи інших подій, явищ. Ось має бути тільки так, а не інакше. Це стосується і музики. Киваємо на Захід, захоплюємося ним. А ми аж ніяк не гірші і показати маємо що, і похвалитися. Згадаймо недавнє «Євробачення», де Україну представляв гурт «Go_A Band». І йдеться не про зайняте ним п’яте місце, а про те, що на сцені звучала українська пісня і за кількістю балів від глядачів гурт посів друге місце. До того цей гурт не був  у фаворі широкого загалу тут, в Україні. Всупереч усім хейтерам гурт показав унікальність української автентичної пісні. Це ще раз підтверджує багатство нашої сучасної музики. Про це повсякчас говоримо нашим юним прихильникам, які вже сьогодні активно займаються розвитком власного музичного контенту.

           Любов Тиченко.

 

Проскануйте QR-код – перейдіть на наш сайт для перегляду виступу гурту «HarmyderGver»

Опубліковано у Випуск 3, Культура і духовність. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *