СТРИЙСЬКІ «ВОВКи»

Бойовий гопак – українське бойове мистецтво, відтворене на основі елементів традиційного козацького бою. Це шлях українського лицаря – захисника свого народу, мови, звичаїв, традицій, історії. Так в загальному можна окреслити особливості цієї Школи, що дедалі більше набуває популярності в Україні (і не тільки) серед юні. Вже більш як п’ять років вона створена та успішно працює в Стрию та називається – Школа Бойового Гопака «ВОВК».

«Усі ці Школи (і стрийська також) є структурними підрозділами Міжнародної федерації бойового гопака, – розповів тренер Назарій Щербяк. – Її президентом є Володимир Пилат, засновник, майстер і дослідник бойових мистецтв світу, автор більш як 30 книг. Поринувши в історію, розумієш, що саме козаки були найкращими воїнами. Про те тоді говорила вся Європа. Захоплення викликає не лише їх відвага, військова вправність, але й дух патріотизму, братерства, взаємодопомоги. Ось це все і намагаємося донести дітям. Тому основними завданнями Школи є вивчення багатої рухової та духовної спадщини нашого народу, системи самозахисту для тих, хто хоче почуватись сильним і впевненим. Це загальна фізична підготовка та оздоровчі вправи за системою бойового гопака, різноманітні змагання щодо підвищення рівня майстерності вихованців, таборування, спільні мандрівки і найголовніше – виховання дітей на основі національних традицій, звичаїв. Іншими словами, поєднання фізичної підготовки із вихованням дітей в дусі патріотизму. Це важливо сьогодні, в час війни, її гібридності.

Особисто я долучився до Школи Бойового Гопака, будучи десятикласником, за порадою сусіда. Тоді відбувалося становлення такої Школи. Привабило, що вона заснована саме на українській історії, традиціях. Вже активно займаючись, мріяв про те, що обов’язково стану тренером, аби навчати дітей бути справжніми українцями, яким завжди був притаманний сильний дух та патріотизм».

Сьогодні в стрийській Школі Бойового Гопака «ВОВК» займається понад 100 дітей. В основному розпочинають заняття діти з п’ятирічного віку, але є й 18-річні та старші за віком.

Раніше заняття проходили у спортивному залі загальноосвітньої школи №5 ім. В. Стасюка, тепер у приміщенні по вулиці Поштовій, де розміщується «Укртелеком». І паралельно воно, це приміщення, продовжує оновлюватися. Для дорослих тут обладнано невеликий тренажерний зал, де вони допрацьовують навики, отримані в час тренувань. Заняття відбуваються тричі на тиждень, хоча в планах тренерів можливе їх збільшення.

«У нашій школі займаються переважно хлопці. Проте є і дівчата. Загалом в Школах Бойового Гопака в Україні їх немало. Пригадую, як вперше у нашій Школі з’явилася дівчинка. Її брат давно  займався бойовим гопаком, тож і вона настійно просила батьків записати її в нашу Школу.

Опановують ази бойового гопака і чотирирічні діти. Є в нас і наймолодший вихованець 3,5-річного віку. Звісно, усі вони займаються за спеціальною програмою.

Багато наших випускників і далі продовжують займатися бойовим гопаком, пробуючи навіть навчати інших. Це, мабуть, та річ, що вже не відпускає. Приміром, Роман Крайник. Він студент економічного факультету Львівського національного університету ім. І Франка, проте і далі часто відвідує нашу школу. Її випускники – приклад для сьогоднішніх вихованців, своєрідний мотиватор стосовно того як стати впевненим у собі, успішним. Від того, якою виросте наша молодь, залежить майбутнє країни. Її формують сильні особистості. Ось це і є визначальним у роботі Школи. Поняття «бойове мистецтво» та «виховання юні» не відокремлені, а є одним цілим. Це комплексне виховання особистості. Не просто сильних спортсменів, а й патріотів країни. Діти всі різні, не всі є лідерами. Навчання у нашій Школі дає змогу кожному виховати в собі важливі якості, що необхідні в житті, основані на козацьких традиціях. В цьому процесі ми єдині з батьками учнів. Усі ми – сімейство «ВОВКів». Кожен має футболку з логотипом школи.

Не менш важливим є спілкування вихованців школи. Повсякчас організовуються мандрівки в Карпати, таборування, під час яких проводяться з дітьми бесіди, лекції стосовно того, яким має бути справжній українець, про здорове харчування і важливість відсутності шкідливих звичок, про повагу до батьків та людей, про закони дружби, братерства тощо. І найголовнішим для тренерів є подяка батьків вихованців Школи».

Недавно стрийські «ВОВКи» ініціювали акцію допомоги Центру легеневого здоров’я у Львові, до якої долучилися інші секції Школи Бойового Гопака в області. Разом з батьками вихованців організували збір коштів.

«Знаю не з чужих слів, як самовіддано працюють медики цього центру, як витягують хворих на COVID-19 із важких станів, якою важливою для останніх є психологічна підтримка. З’ясувавши, що потрібно хворим, які перебувають на лікуванні, за зібрані кошти впродовж кількох днів (близько 22 тисяч гривень) придбали і передали 10 крісел-туалетів, велику партію дорослих підгузників і паперових рушників, 5 тонометрів, канцтовари. Зазначу, що на наш заклик відгукнулися кияни, полтавчани. Такі акції об’єднують  людей, дають розуміння дітям, що робити добрі справи необхідно і важливо. Недаремно кажуть: нас окреслюють наші слова та наміри, а нашу сутність визначають наші дії».

Любов Тиченко.

Опубліковано у Випуск 17, Здоров'я, Різне, Спорт. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *