СТРИЙСЬКА КОЛЯДА

    По всій країні в час зимово-різдвяних свят лунають і традиційні, і написані по-новому чи оброблені на сучасний лад колядки. Колядують хто онлайн, хто в дружньому чи родинному колі. Вже третій рік поспіль проводиться фестиваль «Різдвяна Стрийщина». Його організаторами є управління культури, молоді та спорту міської ради, Асоціація диригентів Стрийщини та Стрийська єпархія УГКЦ. Учасники фестивалю – вокальні, хорові, інструментальні колективи, церковні хори.

    У рамках фестивалю «Різдвяна Стрийщина» недавно (26 грудня) у костелі Різдва Пресвятої Богородиці звучали колядки та щедрівки у виконанні муніципального чоловічого хору «Каменяр», керівником якого є Степан Целюх. Святковий концерт колективу став своєрідним заспівом фестивалю.

  Насолодитися професійним хоровим співом цього колективу завітало немало людей, як кажуть, було ніде стати. І кожен із виконуваних творів – вже добре знані кожному колядки і давні, щедрівки – звучав натхненно, піднесенно, особливо. Їх відзначало тонке чуття та оригінальне прочитання вічних різдвяних мотивів.

   Такі святкові різдвяні програми відбувалися чи не в кожній церкві Стрийської єпархії УГКЦ. Заключний концерт колядок у рамках фестивалю «Різдвяна Стрийщина» відбудеться 16 січня у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию.

  А сьогодні на майдані Незалежності звучатимуть різдвяні мелодії у виконанні творчих колективів Стрийської територіальної громади. Розпочнеться святкове дійство о 16 годині.

Лідія Паращак.

Опубліковано у Випуск 17, Дозвілля. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *