Храм Святих Якима і Анни (Малі Дідушичі)

За переказами, місцева громада купила в якомусь селі стару дерев’яну церкву з ялиновго дерева, перевезла її в Малі Дідушичі і в 1802 році грунтовно перебудувала за служіння о. Миколая Підгородецького. Про це може свідчити те, що деякі частини церкви на початку ХІХ ст. виглядали старіші (походили від первісної церкви), а деякі новіші.

Розташована в центрі села, на підвищенні при дорозі, біля мурованого храму. Тризрубна безверха, розмірами 16,2 м. х 9 м. Складається з трьох квадратових зрубів (нава ширша) орієнтованих з північного сходу (зруб вівтаря) на південний захід.

До вівтаря по осі прибудували невелику захристію, до північної стіни – прямокутну ризницю. Також до північної стіни нави прибудована маленька капличка, а до бабинця – господарське приміщення, дах якого суміщений з піддашшям, яке оточує церкву і опирається на випусти вінців зрубів.

Нава вкрита вищим двосхилим дахом, гребінь якого вінчає ліхтар з маківкою.

Вівтар і бабинець вкриті двосхилими причілковими дахами. На південь від церкви, біля дерев`яної огорожі  збереглася дерев`яна двоярусна дзвіниця XIX ст., нижній ярус якої квадратний у плані, верхній – восьмибічний, вкритий низьким наметовим верхом. Первісно вхід на церковне подвір`я здійснювався через двоє дверей дзвіниці

Одвірки і надпоріжник головного входу до церкви мають різьблені написи (переклад з “Інскрипції на дерев’яних церквах” В.Слободян): “Храм цей Святих Якима і Анни збудований Р. Б. 1802 дня 14 червня в селі Дідушичах Малих”. Поруч знаходиться новий мурований храм. Церква в користуванні громади УГКЦ.

http://decerkva.org.ua

 

.