Скельний комплекс

Однією з історично – культурних цінностей Стрийщини є Печерний монастир, який знаходиться поблизу села Розгірче. Це цілий монастирський комплекс, який знаходиться в печерах і представляє собою унікальний зразок наскельного сакрального будівництва XIII – XVI століть.

Сам монастир знаходився на пагорбі, звідки відкривається прекрасний краєвид на всю навколишню місцевість і долину річки Опір. Скельні печери монастиря розташовані в два яруси. На нижньому ярусі розташовувались житлові приміщення, а на верхньому – церква, на місці якої зараз розташована  ікона, що встановлена ​​у 2003 році. Стіни печерного монастиря розписані різними написами, найстаріша з яких відноситься до 1675 року.

Основний скельний масив знаходиться у підніжжі хребта на його північному схилі і віддалений на 200 метрів від південно – східної околиці села. Крім цього скельного масиву існують також дві малі скелі, які віддалені від нього на 50 метрів. Ці скелі були своєрідним в’їздом на територію печерного монастиря. Крім згаданих скель також є ще одна скеля із печерою і відбитими на них хрестами. Ця печера теж знаходиться на північному схилі хребта і віддалена від попередніх скель на 200 метрів.