Палац барона Бруницького

В 10 км. від м.Стрий знаходиться село Підгірці. Перша згадка про с. Підгірці належить до 1467 року. Перші жителі селилися під горою, де тепер ставки, городи і де була джерельна вода. Хоча пізніше село розбудувалося на горі, назва збереглася.

Мисливський замок у Підгірцях був подарований польським королем Яном Собеським у 1668 р. угорському шляхтичу Печару, який врятував йому життя у битві з турками. В 1848 р. замок належав нащадку Печара, який був полковником у війську. Під час епідемії чуми померла його дружина , залишивши однорічного сина Томаша.   Пан віддав дитину на виховання сторожеві замку, а сам продав його польському євреєві Бронштейну, який купив титул барона і став бароном Бруницьким.

 Палац повністю змінив свій “професійний профіль” в роки радянської влади : тут зробили спочатку просто школу-інтернат, потім школу-інтернат для дітей з вадами зору. Ще пізніше тут були водойми для нересту риби, внаслідок чого автентика палацу зазнала значних ушкоджень. Зараз палац силами ентузіастів відновлюється.

Заслуговує, також, на увагу старий парк, що оточує цей прекрасний витвір архітектури. Він охороняється державою, заклали його в 1892 році. Площа парку – 2,5 га. Колись тут росли секвойї, канадський дуб, магнолії трьох видів: біла, рожева і червона, інші екзоти. Зараз залишився  велетенський платан поблизу замку та зарослі викручені старі граби поблизу головної алеї парку.