Церква Святого великомученика Димитрія (Добряни)

У селі є греко-католицька громада, яка належить до парафії Святого великомученика Дмитрія Добрянського деканату Стрийської єпархії УГКЦ.

Перша церква в Добрянах побудована 1682 року на “городах” приблизно в тому місці, де тепер живе сім’я Віковичів. Першим священиком згадується Максиміліан Зубрицький, а пізніше — його син Роман Зубрицький. У 1734 році церква згоріла, і якийсь час село жило без неї.

1745 році в селі будується друга церква, також дерев’яна, за кошти барона Зігмунта Ромашкана, ближче до фільварку. На цьому місці тепер стоїть хрест. А простояла церква близько 150 років.

1880 році починається і в 1886 р. закінчується будівництво нової цегляної церкви, яка стоїть і сьогодні. Оздоблювані роботи церкви почалися в 1898 р. і закінчені у 1905 р. їх виконав художник Ярич. У цей час на парохії перебував отець Шепарович.

У червні 1989 року громадою села приймається рішення про внутрішній ремонт церкви. В цьому році було зроблено водяне опалення церкви, а також проведені реставраційні роботи внутрішнього малювання церкви. 2 червня 1999 року силами громади почався зовнішній ремонт церкви, дзвіниці і огорожі. Ремонт закінчено в серпні 1999 року.

http://dymytrij.blogspot.com/p/blog-page_35.html