Церква Пресвятої Трійці (Жулин)

Жулинська церква збудована у 1892 р. на місці попередньої дерев`яної церкви св. Параскеви і була дочірньою (філійною) до церкви в селі Семигинів.

Місцеву дерев`яну церкву з головної дороги не видно, тому перед автобусною зупинкою (якщо їхати в сторону с. Розгірче) повертаєте праворуч, їдете вулицею до кінця і праворуч, біля народного дому “Просвіта” побачите церкву.

  Будівля стоїть біля вулиці, на рівній ділянці, яка обривається в північно-західному напрямі. Огорожа від вулиці цегляна, з інших сторін – металева, а в 1960-х рр. усе подвір`я було обмежене дерев`яним парканом.

  Церква має три зруби, до вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці, до бабинця з південного-заходу – присінок, з північного-заходу – прибудова. Церква оточена піддашшям.

  Низький світловий восьмерик над навою накритий банею, яку завершує великий сліпий ліхтар з маківкою. У 2010-х роках церква отримала новий вигляд – зняли з зовнішніх стін пластикову вагонку, значно розбудували присінок при бабинці, верх, дахи і піддашшя церкви перекрили блискучою бляхою.

  На південь від церкви стоїть двоярусна дзвіниця, за формою дуже подібна до дзвіниці біля церкви в сусідньому Семигинові.

  За планом і загальними формами подібна до церкви в селі Братківцях. Тотально зовні ремонтована в середині 2010-х років. Пам’ятка архітектури місцевого значення. В користуванні громади УГКЦ.

https://map.ugcc.ua/view/1522-tserkva-svyatoy-velykomuchenytsi-paraskeviy-s-zhulyn-lvivska-oblast