ШКОЛА ДЛЯ ВСІХ

   З кожним роком у дітей збільшується навантаження у школах, життя стає інтенсивнішим і тому так важливо дбати про їх передусім фізичне здоров’я. Дехто з батьків сфокусовує погляд виключно на спортивні клуби, заняття дітей в яких є платними. А дарма. Бо розвинути фізичну міць дітей, залучити їх до здорового способу життя можна і в Стрийській дитячо-юнацькій спортивній школі, закладі позашкільної освіти спортивного профілю. Саме тут дитина не лише може обрати вид спорту, який прагне опанувати (а їх загалом сім), але й займатися безкоштовно. 

   – Сьогодні у нашій школі займається близько 800 дітей різного віку, – розповів директор Стрийської ДЮСШ Микола Столярський. – І такими видами спорту як бокс, волейбол, дзюдо, настільний теніс, спортивна гімнастика, легка атлетика, футбол. Розпочинають навчання у нас хлопчаки та дівчата вже шкільного віку. Хоча спортивною гімнастикою починають займатися діти вже з п’ятирічного віку. Така специфіка цього виду спорту.

   У школі працює 28 тренерів. В основному старшого віку, з немалим досвідом роботи. На мою думку, немає значення, якого віку тренер. Найголовніше – результат роботи, як він працює з дітьми, робить для того, аби спорт у житті дитини став необхідністю, аби було в неї бажання займатися тим чи іншим видом спорту. Не обов’язково кожен з наших учнів стане професіоналом у спорті. Прищепити любов до спорту, розвинути фізичні якості та впевненість дитини у власних силах – ось це є визначальним у роботі кожного тренера. І, зрозуміло, вміння розкрити справжній талант. Досвід тренерів багато значить у спорті. І вони діляться ним з молодими, що тільки-но розпочинають свою тренерську роботу. За останній рік наш колектив поповнили троє молодих тренерів. Гадаю, таке поєднання досвіду з молодістю лише на користь розвитку нашої школи.

   – Як проходить набір дітей у ДЮСШ?

  – Щороку до нас приходить до 200 нових дітей. Багато з них вже твердо знають, яким видом спорту прагнуть займатися. Однак, як показує практика, дитина може змінити два-три види спорту, що викладаються у школі. Тут немає нічого поганого. Бо наше завдання – розвиток масового дитячого спорту. Якщо ж говорити про популярність видів спорту серед дітей, то футбол подобається переважній більшості, насамперед хлопцям.

  Щороку відбувається зрозуміла ротація – одні учні закінчують навчання в спортивній школі, приходять нові. Приміром, у спортивних школах Німеччини відбір дітей досить прискіпливий, на конкурсній основі. Там не тільки аналізуються фізичні дані дитини, але й її батьків, аби таким чином зрозуміти, який вид спорту є для конкретної дитини справді його. Можливо, і в нас колись за умови розвитку потужної спортивної бази з’являться такі критерії відбору учнів у спортивні школи.

    Наша школа – комунальний заклад, де діти навчаються безкоштовно. Вона чи не єдина в громаді стосовно своєї багатопрофільності. Діти мають можливість займатися улюбленим видом спорту, завдяки тренерам вдосконалювати свої здібності. Адже дитяче здоров’я – фундамент здорової нації.

    –  Де відбуваються заняття учнів?

  – Звісно, в одному приміщенні школи по вулиці Крушельницької, 18 проводити заняття для всіх неможливо. Тому тренування проходять на базі шкіл №№3, 8, 9, 10, які мають типові спортивні зали, відповідних майданчиках. А для занять футболом – існуючі поля. Сьогодні відчувається нестача спортивних залів для занять учнів нашої школи. У планах – реконструкція приміщення школи по вулиці Крушельницької, в результаті якої передбачено передусім облаштування невеликого гімнастичного залу. Гадаю, завершення реконструкції стадіону «Сокіл» теж посприятиме вирішенню цього питання. Адже тут з’явиться сучасний легкоатлетичний манеж.

    –  Вихованці Стрийської ДЮСШ не лише опановують той чи інший вид спорту, але й активно виступають на різних змаганнях.

  – Упродовж 2020-2021 років 1587 учнів нашої школи були учасниками 30 чемпіонатів та 56 турнірів різних рангів (від міського до міжнародного). З них більш як 800 – призери та переможці змагань. Зокрема бронзові призери чемпіонату України з пляжного волейболу та чемпіонату країни з волейболу (дитяча ліга), переможці та призери чемпіонату області з дзюдо (тренери Р. Городович та О. Рапава), чемпіони та призери області з настільного тенісу (тренери І. Лебідь, Ю. Поляков), учасники міжнародного турніру з футболу «Кубок «Динамо» (тренер Ю. Галій), призери чемпіонату області зі стрибків у висоту (тренер О. Льонгер) та обласного чемпіонату зі спортивної гімнастики, переможці та призери чемпіонату області з боксу (тренер Ю. Кулик), чемпіони України з волейболу паркового.

   – Пане Миколо, ви тренер з волейболу, а також волейбольної «Рисі», яка вже добре знана в Україні. Можна сказати, що стрийський волейбол активно розвивається.

    – Я вихованець Стрийської ДЮСШ. У минулому його розвиток відбувався радше на місцевому рівні. Сьогодні ж вперше наша волейбольна «Рись» вийшла на всеукраїнський рівень, виступає у першій професійній лізі. Минулого року команда посіла дев’яте місце серед 16 команд країни. Окрім того, «Рись» регулярно виступає у чемпіонатах першої ліги країни з волейболу, кубках України, а також міжобласних та обласних чемпіонатах. Наша команда двічі чемпіон України у дитячій лізі. «Рись» – волейбольний клуб. Тут займаються дівчата-старшокласниці.

   Безперечно, усі ці перемоги, участь у різноманітних змаганнях неабияк мотивують учнів нашої школи. Та найголовніше – заняття спортом, що є необхідним та важливим для кожного, дають дітям нові враження, загартовують фізично, дисциплінують, вчать цілеспрямованості, загартовують характер, волю, розвивають здібності в обраному виді спорту.

Тетяна Долішня.

Опубліковано у Випуск 13, Спорт. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *