РОБИТИ ДОБРО – ЦЕ ПРОСТО

   В гуртожитку Стрийського вищого художнього професійного училища сьогодні проживають близько 70 внутрішньо переміщених осіб. Мешканці Дніпровської, Миколаївської, Донецької, Харківської областей, які були змушені покинути рідні домівки. Вони вдячні за прихисток. Проте кожен з них, без сумніву, мріє  про певний затишок місця, де вони сьогодні живуть. Якраз цим займалися впродовж майже місяця волонтери з усіх куточків країни і не тільки, зорганізовані командою «БУР».Спочатку про те, що це за спільнота. «БУР» («Будуємо Україну разом») – програма БО «Українська освітня платформа», що створює для молоді можливості творити в країні зміни через волонтерство. За вісім років своєї діяльності команда «БУР» залучила до волонтерства більш як 4 тисячі молодих людей  з України та різних країн світу. Ця спільнота напрацювала унікальну модель активності молоді через волонтерство, неформальну освіту, фінансування бізнес- та освітніх проєктів, менторство та формування довіри у 87 містах нашої країни. З початку повномасштабного вторгнення рф взялися за облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб у західних та центральних областях.

    Проведення табору волонтерів «БУР» у Стрию – ініціатива платформи «Острів», зокрема архітектора з Києва (до речі, колишнього стриянина) Романа Саха. Одразу взялися до справи. Територія біля гуртожитку училища нагадувала справжній будівельний майданчик, а на третьому поверсі робота не стихала ні на мить.

    «Моєму захопленню молодими людьми, які працювали в нашому гуртожитку, не було меж, – розповів директор училища Роман Берездецький. – Вони демонтували сорокарічну сантехніку, штукатурку зі стін, тим самим готуючи приміщення для перетворення їх в сучасні кухню, душову та туалетну кімнати. Шпаклювали, фарбували стіни, робили меблі. Результат стосовно останнього: 91 ліжко, лавки, що розташовуються в коридорі і на подвір’ї, гойдалки для дітей. І все це з натурального дерева. Кожен робив те, що потрібно. Із завзяттям та енергією. Хтось працював із деревом, один із волонтерів займався пошиттям пуфів, інші – ремонтними роботами. Дівчата працювали на рівні з хлопцями. Їх загальний ентузіазм, бажання робити добрі справи викликають лише повагу».

    Завдяки цим молодим людям на третьому поверсі гуртожитку з’явився й загальний простір для ВПО. Його проєктуванням займався Р.Сах, врахувавши, як кажуть, все до дрібниць. Сьогодні це затишний простір, де можна посидіти за комп’ютером, з книгою чи просто поспілкуватися за горнятком чаю за великим столом. Як зазначив Р. Берездецький, волонтерам, які працювали над створенням цього простору, вдалося не тільки зробити його практичним, але й зберегти дух художності, що проглядається на настінному живописі. Затишності додають яскраві пуфи та кімнатні рослини.

    Серед волонтерів, які працювали тут, були не лише українці, але й з інших країн, зокрема США, Канади, Швейцарії та ін. Волонтер Майк (США), знаючи російську мову, одразу сказав, що не спілкуватиметься мовою окупанта, та хутчіш взявся за вивчення української. І ще один штрих із життя табору волонтерів. Працювала поруч з молодими й 71-річна п. Євгенія, яка приїхала до Стрия із Харкова, аби допомагати людям, які втратили через війну рідний дім. Ні, ми таки непереможний народ.

    Партнерами втілення проєкту в гуртожитку художнього училища були Фонд громад «Рідня», архітектурна студія Formografie та платформа «Острів».

    Тим часом роботи щодо подальшого налагодження побуту внутрішньо переміщених осіб тривають. «Ось чехи передали холодильники, – сказав Р. Берездецький. – Планується облаштувати сучасні кухні, пральню із відповідною технікою при допомозі одного із французьких фондів. Веду до того, що зачин волонтерів, команди «БУР» був вдалим. За це їм щира дяка».

Тетяна Долішня. 

Опубліковано у Актуальна тема, Випуск 33-34, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *