РАЗОМ ДОСЯГАЄМО БІЛЬШОГО

Загальновідомо, досвід приходить в процесі діяльності, а вдосконалюється з часом. Якщо розвинути далі зміст твердження, то це вперта і наполеглива праця, активність в суспільному житті. І кожен успіх, кожен зроблений крок вперед – не досягнення, а своєрідний старт для подальшого розвитку загалом громади, особистісний досвід. Оксана Вишинська саме з таких досвідчених людей. Маю на увазі не лише її основну діяльність (вона – директорка КНП «Стрийська міська дитяча лікарня»), але й активну життєву позицію. Недаремно вже четвертий раз поспіль обирається депутатом Стрийської міської ради. І не просто ним іменується, бо своїми справами, напрацюваннями демонструє справжність, а не номінальність статусу обранця громади.

     «Спрацювала тоді, в 2002 році, передусім цікавість: що воно таке депутатство, і випробувати себе в цій іпостасі. І те, що це була моя перша каденція, запам’яталося, – розповіла Оксана Мирославівна. – Тоді вибори до органів місцевого самоврядування відбувалися  виключно за мажоритарною системою. По кожному округу було по 8-9 кандидатів. Загалом 350. З них усіх набрала тоді найбільшу кількість голосів. Зрозуміло, було приємно. Коли запитували про такий дебютно-кандидатський феномен, відповідала: роль відіграв мій білий халат, моя робота як лікаря-педіатра».

     Міська дитяча лікарня – єдине місце роботи О. Вишинської. Прийшла сюди як лікар-інтерн. Тут і залишилася на прохання головного лікаря закладу, хоча скерування на роботу було в інше місто. Ось так з 1987року розпочалася робота О. Вишинської в дитячій лікарні. Спочатку лікарем-ординатором, згодом завідувачкою відділення, головним лікарем, тепер директоркою КНП «Стрийська міська дитяча лікарня». Веду до того, що чотирьохразова депутатська каденція  пояснюється просто – знаність серед мешканців міста О. Вишинської як фахового спеціаліста, публічність, суспільна активність.

     «Тоді ж вперше очолила депутатську комісію з питань охорони здоров’я, освіти, культури. Другу каденцію поспіль працюю в постійній комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку. Така зміна відбулася аж ніяк не з цікавості. Бюджетна комісія розглядає загальні питання розвитку громади. І якраз, працюючи в ній, маю можливість акцентувати увагу на розвитку сфери охорони здоров’я загалом. Передусім матеріально-технічної бази медичних закладів, оновлення їх обладнання тощо. Не має місцю надання комусь пріоритетності, адже всі вони потребують підтримки щодо розвитку для надання ефективної медичної допомоги населенню. До речі, щороку бюджетна підтримка закладів збільшується.

     У бюджетній комісії працюють справжні фахівці, які також не вперше обираються депутатами в орган місцевого самоврядування. Діємо у тісній співпраці із начальником фінансового управління, міським головою, його заступниками. Все відбувається демократично. В ході обговорення приходимо, як мовиться, до спільного знаменника.

     Маючи наповнення бюджету громади, маючи кошти, не можна зреалізувати ті необхідні програми, що планувалося. У країні повномасштабна війна. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України за №590 бюджетні кошти використовуються виключно згідно визначеного переліку. Це передусім допомога ВПО, евакуйованим дітям, нагальні потреби, пов’язані з тепло-водо-електропостачанням. А питання благоустрою залишаються поки що в планових намітках».

     Сьогодні в КНП «Стрийська міська дитяча лікарня» перебувають малюки, евакуйовані із зони бойових дій.

     «У квітні прибуло 87 осіб. Наша лікарня розрахована на 40 ліжок. Довелося потіснитися, розмістити їх не тільки в палатах, але й кабінетах. Додайте сюди і те, що потребують лікування і маленькі мешканці громади. В такому непростому ритмі працюємо дев’ятий місяць. Але… Ми повинні допомагати усім. Передусім малюкам, евакуйованим із регіону, де тривають воєнні дії. Це діти, які залишилися без батьківської опіки, сироти віком від місяця до 3 років. На сьогоднішній день їх кількість зменшилася. Частина дітей переведена в іншу установу,  де якраз перебувають вихованці цього ж дитбудинку. Натомість до нас поступили шестеро малюків 1-2-місячного віку. Багато серед цих дітей мають різні захворювання, інваліди, які потребують постійної медичної допомоги. Докладаємо максимум зусиль для створення відповідних умов для їх перебування в лікарні. Вони в теплі, забезпечені 5-разовим вітамінізованим харчуванням. Необхідні для цього кошти виділяються з різних джерел фінансування. 

     Мусимо допомагати один одному, підтримувати, знаходити вихід з будь-якої ситуації. Знаєте, оті почуття милосердя, благодійності проявляються в цей непростий час чи не найяскравіше. Як тільки діточки приїхали до нас, одразу волонтери нашої громади, із Дрогобича, Городка, Львова поспішили із допомогою для них. Доправляли засоби гігієни, продукти харчування – все, що могли».

     Лікарня продовжує свою роботу, надаючи повноцінну кваліфіковану медичну допомогу дітям. Однак не живе сьогоднішнім днем, вибудовує кроки щодо розвитку, осучаснення. Звісно, самостійно здійснити неможливо. Та є підтримка меценатів, благодійних організацій, котрі готові допомагати і вже реально підтримують.

     «Тісно співпрацюємо з багатьма міжнародними організаціями, зокрема із США, Чехії. Коли приїхали до нас малюки із Запорізької області, постала необхідність у придбанні додаткових холодильників, морозильних камер, бойлерів, пральних машин тощо. Меценати допомогли у цьому. Існуюча електропроводка в лікарні вже застаріла і не витримує такого навантаження. Тому австрійський «Червоний хрест» допоміг у придбанні необхідних матеріалів для її заміни. Окрім того, американська та чеська благодійні організації викликалися долучитися до оновлення будівлі на проспекті Чорновола, де розміщуватиметься дитяча поліклініка».

     Невеликий відступ з приводу цього. Згідно з рішенням обласної ради в колишньому приміщенні поліклініки протитуберкульозного диспансеру має розміщуватися дитяча поліклініка.

     «Плануємо створити тут комфортні умови для амбулаторної допомоги малим пацієнтам. Невдовзі запрацює реабілітаційне відділення, що створювалося як за власні кошти, так і допомоги волонтерських організацій. Роботи тут, як кажуть, на викінченні. Підписано відповідний пакет з Національною службою здоров’я. У новому реабілітаційному відділенні проходитимуть необхідний курс відновлення малюки віком від 0 до 3 років з допомогою фізіотерапевтичних процедур, лікувальної фізкультури, масажу. Тут працюватимуть лікар-реабілітолог, невролог, ерготерапевти, психолог, логопед та інші спеціалісти.

     Інші частина приміщення – двоповерхова – буде дитячою поліклінікою. Проєктно-кошторисна документація в наявності. Якраз меценати з благодійних організацій США та Чехії погодилися допомогти. Та перш ніж сказати своє остаточне «так», вони поставили одну умову щодо збільшення кількості джерел фінансування цього проєкту. Представники організацій були на прийомі  в міського голови О. Канівця, розповіли про своє бачення реалізації проєкту та умови. Він сказав: якщо іноземці дають кошти на таку справу, то міська рада не стоятиме осторонь. Пропозицію щодо виділення з бюджету 1,2 мільйона гривень на придбання необхідних матеріалів підтримали депутати на останній сесії. Це внесок громади у справу».

     Роботи вже розпочалися. Тут буде встановлено нова система опалення, нова водо-каналізаційна система. Представники міжнародних донорів запевняють, що усі необхідні роботи триватимуть упродовж кількох місяців. Місцеві комунальні підрозділи допомагають  із вивезенням будівельного сміття, згодом здійснюватимуть благоустрій прилеглої території.

     «Після оновлення приміщення сюди переселяться евакуйовані діточки. А в лікарні можна буде розпочати роботи щодо заміни електропроводки та опалювальної системи. Про необхідність останньої говорилося вже чимало років. Завжди не вистачало коштів. Завдяки спільним зусиллям нарешті вдалося зрушити з «мертвої точки». До слова, і в інших медичних закладах громади відбуваються зміни на краще. Приміром, у міській лікарні встановлено сучасну кисневу станцію. Планується кардинальне осучаснення інфекційної лікарні (вона єдина в районі). Зміни в сфері охорони здоров’я громади щодо покращення матеріально-технічної бази  медичних закладів, оновлення обладнання, створення комфортних в них умов потрібні та необхідні передусім для людей. Щоби вони не їхали на лікування у Львів чи Івано-Франківськ, а оздоровлювалися тут. А знаючих досвідчених спеціалістів у нас достатньо. Така моя думка».

     Для О. Вишинської як депутата визначальним було і залишається вирішення питань життя громади, її мешканців. Жодне звернення останніх не залишається без її уваги.

     «Часто люди звертаються і за матеріальною допомогою. Є депутатський фонд, з якого вона направляється. Спеціальна комісія на засіданнях розглядає усі заяви депутатів та колегіально приймаються рішення, зваживши всі «за» і «проти».

     Бути лікарем, вважає Оксана Вишинська, означає заслужити довіру пацієнтів і виправдати її – своїми знаннями, професіоналізмом, небайдужістю та  повагою до людини.

     «У дитячій лікарні працюють саме такі справжні, висококваліфіковані, розумні, щирі, привітні спеціалісти. Для кожної мами найціннішим є здоров’я дитини. І для нас також головне, аби на кожному дитячому личку сяяла щаслива посмішка».

     Щосереди біля фігури Матері Божої, що на подвір’ї медичного закладу, відбувається спільна молитва за здоров’я всіх, хто перебуває в лікарні, їх працівників, наших захисників з вірою в неодмінну перемогу, світло завтрашнього країни.

Любов Тиченко.

 

Опубліковано у Актуальна тема, Випуск 40, Здоров'я. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *