ПРО РОЗВИТОК СПОРТУ З ОПТИМІЗМОМ

Час не стоїть на місці. Та є суттєвий момент, що залишається важливим та актуальним попри всі зміни. Маю на увазі здоров’я кожного з нас, необхідність здорового способу життя. Навіть тепер, аби витримати, пережити воєнні виклики і зустріти перемогу здоровими морально та фізично. Недаремно кажуть: сильна нація – здорова нація.

Та є суттєвий момент. Можна багато говорити, роздумувати про важливість спорту в житті кожного, інша справа – здійснювати реальні кроки в цьому напрямку. Передусім створення відповідних умов, сучасної спортивної інфраструктури. Про це якраз розмова з першим заступником міського голови Миколою Дмитришиним.

«Одним із пріоритетних напрямків розвитку громади є розвиток спорту, – зазначив Микола Степанович. – І створення відповідної інфраструктури це основа для розвитку масового спорту. Передусім залучення до занять спортом молоді. Аби вона відвела погляд від гаджетів і зрозуміла, що повноцінний розвиток особистості не обмежується монітором. Саме спорт формує культуру оптимізму. Витримку, мотивує та надихає на нові важливі кроки. Врешті, заняття спортом, фізичною культурою повинні бути в розпорядку дня кожного незалежно від віку».

Невеликий відступ від теми для розуміння того, що тема розвитку спорту в громаді для М. Дмитришина в пріоритеті й особисто. Він сам активно займається спортом, є прихильником усіх ігрових видів. Та фаворитом у спортивному розмаїтті був і залишається футбол. М. Дмитришин – член ветеранської футбольної команди.

«Якраз реконструкція стадіону «Сокіл» стала важливим початком на цьому шляху. Його сертифіковано. Облаштовані згідно всіх сучасних вимог шість легкоатлетичних доріжок із поліуретановим покриттям, секторів дає можливість не лише тренуватися нашим спортсменам, але й проводити легкоатлетичні змагання чемпіонатів України. За умови наявності восьми таких доріжок могли б на «Соколі» відбуватися й міжнародні змагання. До речі, на стадіоні проводить тренування своїх підопічних, серед яких два майстри спорту, члени збірної країни з легкоатлетичного багатоборства досвідчена  тренерка Любов Петринець. Серед них немало і дітей-початківців.

Як кажуть, серце стадіону – футбольне поле (із сучасною дренажною системою, що забезпечує його автоматичний полив), де дійсно належить показувати хороші результати нашим командам. Є поле для міні-футболу, баскетбольний майданчик, а ще тренажерний. Стосовно останнього. На тренажерному майданчику чи не щодня людно, займаються фізкультурою люди різного віку. 

На жаль, повномасштабна війна перешкодила довести заплановане до логічного завершення. Проте не викреслила з наших планових наміток. Передусім облаштування ще одного футбольного поля, так званого запасного, тенісних кортів, паркінгів для авто, капітальний ремонт глядацьких трибун, розрахованих на 7 тисяч вболівальників. У відповідному приміщенні будуть кімнати-роздягальні для спортсменів, суддів, конференц-зал. І все це згідно з усіма сучасними вимогами. У наших планах ще й спорудження тут же басейну. Тобто «Сокіл» має бути сучасним спортивним комплексом. Звісно, в цьому потрібна допомога. Працюємо над цим».

Минулого року розпочав роботу комунальний заклад позашкільної освіти «Стрийська академія футболу». Сьогодні тут навчається майже 40 хлопчаків, які опановують ази цього виду спорту. А щоби стати учнем академії, кожному з них довелося пройти відбірковий конкурс.

«Сьогодні вихованці академії тренуються, проживають у готелі в Моршині. Все через відсутність відповідної навчально-спортивної бази у Стрию. Тому доводиться витрачати немалі кошти на оренду, щоб юні футболісти повноцінно займалися. Усі вони навчаються у ліцеї №6. Відповідно дітей щодня потрібно довозити сюди. У вирішенні цього питання допомогло одне з міст-побратимів, яке зголосилося передати автобус для академії. Згідно із реформою освіти заплановано, що ліцей №3 стане навчальним закладом із спортивним ухилом. Для цього, зрозуміло, необхідна матеріально-технічна база. Є розроблений проєкт, який передбачає спорудження тут адмінкорпусу, футбольного поля із глядацькими трибунами на 2 тисячі місць, готелю-гуртожитку для проживання дітей, басейну, тренажерного майданчика, місць для паркування авто. Якщо вдасться все зреалізувати, то це дасть можливість повноцінного навчального та тренувального процесів, а також проведення змагань дитячої футбольної ліги не лише України, але й європейської. Все це робиться для нашої юні, для того, аби вона займалася спортом і зростала здоровою.

Стосовно розвитку футболу, який завжди був і залишається найулюбленішим видом спорту загалом в країні, в громаді вибудовується певний логічний ланцюжок. Дитяча академія. Футбольна команда «Пятничани» (вона є учасником першої ліги області та чемпіоном, а тепер братиме участь у прем’єр-лізі першості України). ФК «Скала-1911»-Стрий (бере участь в аматорській лізі першості України, влітку планується вже участь у другій лізі першості з футболу). Такий складовий ланцюжок для обміну досвідом, навчання юні.

Велика увага надається розвитку футболу і в населених пунктах громади. Як кажуть, село живе ним. Створюються відповідні спортивні майданчики для занять як футболом, так й іншими видами спорту. Зрозуміло, сьогодні щось робити в цьому напрямку непросто. Та не втрачаємо оптимізму.

Плануємо осучаснення колишнього стадіону «Металіст». Так як цей район міста не може похвалитися наявністю тих чи інших спортивних майданчиків. Футбольне поле буде із штучним покриттям, поруч поле для міні-футболу та майданчик з вуличними тренажерами».

Щоби не склалося однобоке судження стосовно того, що в громаді увага прикута лише до розвитку футболу, варто наголосити – в пріоритеті всі види спорту.

«Легка атлетика, волейбол теж потужно розвиваються. Є команда «Карпатська Рись», яка бере участь в першості України з волейболу. Минулого року на спортивному майданчику школи №10 проходили змагання з пляжного волейболу, де стрияни показали високу майстерність. Та треба було бачити азарт глядачів від цього спортивного дійства! «Рись» одна із спортивних візитівок громади. Тому й надалі підтримуватимемо їх та розвиток волейболу загалом. Зрештою, як і баскетбол, інші види спорту. Саме в ДЮСШ і займаються майбутні наші зірки, тренуючись та вдосконалюючи свої вміння. До слова, у планах здійснення ремонту в приміщенні ДЮСШ. Увага сфокусована і на розвиток велосипедного спорту. Для цього потрібно подбати про облаштування велодоріжок. Приміром, в напрямі Стрий – Розгірче , Стрий – Підгірці.

Великим проєктом , над яким працюємо, є створення на території колишнього стадіону «Юність» критої спортивної арени типу «Боско» для тренувань з різних видів спорту та проведення спортивно-масових заходів. Є рішення сесії міської ради про розробку детального плану території. Робота триває і в плані підготовки необхідної документації, і щодо майбутніх інвесторів».

Як бачимо, питання розвитку спорту залишаються в пріоритеті нарівні з вирішенням інших важливих питань життя громади. Заняття спортом, фізичною культурою гартують характер – не зупинятися на досягнутому, досягати того, що сьогодні видається неможливим.

Любов Тиченко. 

Опубліковано у Актуальна тема, Випуск 40, Спорт. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *