ПРАВО НА ОСВІТУ ДЛЯ ВСІХ

   Будь-яка людина, тим паче дитина, незалежно від стану здоров’я (фізичних чи інтелектуальних вад) має право здобувати якісну освіту на рівні з усіма іншими. Передусім це стосується середньої освіти.

У середній загальноосвітній школі №5 імені В. Стасюка новий навчальний рік розпочався і триває для 18 особливих та «сонячних» дітей. «Форма навчання для них інклюзивна, тобто кожна «особлива» дитина перебуває зі своїми однокласниками на уроках та перервах. У цьому їм допомагають асистенти вчителів. Іншими словами, такі діти навчаються, спілкуються і тим самим не лише отримують знання, але й особистісно розвиваються, – розповіла вчителька початкових класів, асистентка вчителя Юлія Кліщун. –  Інклюзія – це рівні права та можливості для кожного. Методика такого навчання включає в собі самовиховання, формування свідомості тощо. Для цього використовуються так звані словесні методи (бесіда, діалог), практичні (ігри, конкурси) та ін. Проте найголовнішим і найважливішим є адаптація дитини до навчального процесу та соціуму, що допоможе таким дітям в майбутньому бути повноцінними членами суспільства».

   Кожна людина має свої почуття, емоції. А діти з особливими потребами є вкрай вразливими. «Це надзвичайні діти, направду особливі. Слід пам’ятати, що кожна дитина має право на життя та освіту. А бути іншим важливіше, ніж бути таким, як усі», –  наголосила Ю. Кліщун.

Марта Васів.

Опубліковано у Випуск 12, Освіта, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *