ПРАЦЮЄМО НА РЕЗУЛЬТАТ

До складу Стрийської об’єднаної територіальної громади входить, окрім міста, 47 сіл. Останні об’єднані у десять старостинських округів. Цей новий термін – старостинський округ – з’явився в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» у лютому 2017 року та означає частину території ОТГ, на якій розташовані кілька населених пунктів.

Звісно, кожна нова справа, нововведення – це завжди непросто, а тим більше, коли стосується кардинальної зміни звиклого життя, а тим паче структурування населених пунктів. Якраз про це розпочинаємо цикл розповідей старостів Стрийської ОТГ, аби, як кажуть, з перших уст дізнатися про їх роботу та життя округів, якими вони керують. Перший наш співрозмовник – староста Зіновій Данчевський.

-Згідно із Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» населені пункти, котрі не визначені адмінцентрами, згруповані в старостинські округи, – зазначив Зіновій Ігорович. – Наш округ об’єднує села Лисятичі, Пукеничі, Кути, Луги та П’ятничани. Причому перше з них є, так би мовити, опорним. Тут проживає загалом близько 4 тисяч людей. Зрозуміло, кожне село має свої особливості та проблеми, які необхідно вирішувати. Потрібен час, аби налагодити повноцінну роботу округу. Потрібен час, аби визначити пріоритетні напрямки його життєдіяльності та питання, що потребують нагального вирішення вже сьогодні.

-Що входить в обов’язки старости?

-Розроблено Положення про старосту, де якраз вказується, що його основними повноваженнями є представництво інтересів жителів сіл у виконавчих органах влади, участь у підготовці проєктів бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території сіл, які входять до складу старостинського округу, внесення відповідних пропозицій, відслідковування проблем округу та пропонування варіантів їх вирішення тощо. До речі, усі старости ОТГ є членами виконкому міської ради. Старости і депутати здійснюють зв’язок між сільчанами і владою громади та займаються вирішенням різних питань їх життя. А їх немало.

-Давайте поговоримо саме про них.

-Передусім питанням номер один є ремонт автодоріг. Це проблема чи не кожного села. Для віддалених населених пунктів добротна дорога є важливою складовою їх розвитку. Заплановано завершення капітального ремонту вулиці Шевченка в П’ятничанах, вулиці Церковної в Кутах ( її протяжність кілометр). Не залишаються поза увагою й інші питання. Зокрема необхідно здійснити перекриття даху Народного дому в Лисятичах та ремонт адмінбудинку тут же. Звісно, освітні заклади теж не залишаються поза увагою.

Чи не для кожного села є проблемою відтік молоді. Потрібно все робити для того, аби вона залишалася жити і працювати в селі. Для цього необхідно забезпечити молодь роботою. У П’ятничанах працюють такі підприємства як УМБР «Укргазспецбудмонтаж», Стрийське ВБМР, ЦТТІ СТ Стрийського відділення бурових робіт, СВУПЗГ «Львівтрансгаз», ТзОВ «Логос», ТзОВ НВП «Сіріон», ВАТ «Концерн «Галнафтогаз». В більшості тут працюють місцеві мешканці. В інших селах переважно фермерські господарства, найбільше з яких «Сяйво». Хотілося б, аби створювалися нові підприємства, що забезпечували б роботою передусім нашу молодь.

Хоча, звісно, є й позитивні моменти в нашому житті. Наймолодші мешканці округу мають прекрасну нагоду відвідувати Лисятицьку школу мистецтв, розвивати свої таланти. Футбольна команда з П’ятничан учасник змагань обласного рівня. Провела три гри, не програвши суперникам. Інша футбольна команда – учасник змагань районного рівня, як і команди інших сіл, зокрема Пукеничів та Лисятич. Кожна гра місцевих футболістів викликає зацікавлення у сільчан. Таке захоплення футболом зумовлює і взятися за оновлення сільських стадіонів, щоб вони відповідали необхідним стандартам. Не зрозумійте, що ратую за розвиток лише футболу. Потрібно дбати про розвиток і популяризацію інших видів спорту, пропагуючи тим самим здоровий спосіб життя. І якраз осучаснення стадіонів важливий крок на цьому шляху.

Посприяло зручності сільчан курсування рейсового автобуса за маршрутом Стрий –Лисятичі –П’ятничани. Тепер без зайвих проблем можна добратися до місця роботи працюючим і студентам до Стрия, аби вже далі прямувати до Львова, де навчаються.

Звісно, багатьом хочеться враз та одразу позитивних змін. Це тривалий процес, що вимагає копіткої, вдумливої роботи щодня, причому спільної, долаючи проблеми та радіючи змінам на краще.

          Тетяна Долішня.

Опубліковано у Випуск 3, Влада. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *