У кравецькій майстерні Стрийського вищого професійного училища №34 щодня кипить робота. Стрекочуть без упину швейні машинки. Саме ту шиють необхідні речі для воїнів. А розпочалася робота із пошиття розвантажувальних жилетів («розгрузок»). Вони вкрай необхідні бійцям та бійчиням, аби мати все, як кажуть, під рукою. Жилети якраз розраховані на те, аби військові могли легко пересуватись з усім необхідним. Для цього вони мають велику кількість кишень.
– До мене звернулася випускниця нашого навчального закладу Інна Коцур, аби розпочати пошиття «розгрузок» в кравецькій майстерні училища, – розповів директор Олег Кизима. – Відповідь була однозначною. До цього процесу одразу долучилися не тільки майстри виробничого навчання, але й викладачі училища. Якщо для перших шиття – добре знана справа і є досвід в цьому, то викладачам доводилося навчатися усіх його тонкощів. Долучалися й учні, й внутрішньо переміщені особи, які проживають сьогодні в гуртожитку навчального закладу. Причому всі працюють безкоштовно.
Як кажуть, все тримається на ентузіазмі та бажанні допомогти тим, хто боронить Україну від окупантів. Необхідну тканину постачають волонтери. Шиють тут розвантажувальні жилети із нової тканини та тієї, що була в ужитку. А вже готові речі передаються захисникам у військові бригади, де це потрібно, а також місцевим силам спротиву.
Бажаючих долучитися до цієї важливої справи щоразу більшало. Згодом на базі кравецької майстерні училища запрацював вже не один, а два цехи.
– Паралельно взялися за координації департаменту освіти та науки Львівської обласної військової адміністрації і за пошиття аптечок для військових, – продовжив О. Кизима. – Волонтерський центр пошиття запрацював ще інтенсивніше. Так як у нашій кравецькій майстерні відсутнє відповідне обладнання для здійснення викройок таких аптечок, то вже розкроєні заготовки надходять до нас від одного із професійних училищ Львова. А ось їх пошиття – вже у нашому волонтерському центрі.
Коли тільки розпочався процес пошиття аптечок для військових, з’ясувалося, що для них потрібні кнопкові застібки. Відгукнулося місцеве підприємство «Золотий ключик». Його працівники долучилися до спільної та необхідної справи. Нещодавно звернулися до нас представники швейного підприємства з Харкова щодо налагодження тут пошиття одягу для військових. Ось так разом допомагаємо нашим захисникам. Працюємо на перемогу.
Уже виготовлено декілька сотень аптечок для військових. У планах волонтерського центру училища довести їх кількість до двох тисяч.
Тим часом робота у кравецькій майстерні не стихає ні на мить. І ті, хто до цього не займався шиттям, сьогодні вже досконало опанували технологію виготовлення речей для військових та вміло працюють на швейному обладнанні. Усі у волонтерському центрі ВПУ №35 працюють з думкою, аби підтримати та допомогти нашим захисникам та захисницям, аби наблизити нашу неодмінну перемогу.
Тетяна Долішня.