ПОСЛУГИ ДЛЯ УСІХ

У приміщенні колишньої міської стоматологічної поліклініки, що по вулиці Бандери, знову людно. З минулого місяця тут розпочало роботу ортопедичне відділення, структурний підрозділ стоматологічного відділення КНП «Стрийська ЦРЛ». Досвідчені, знаючі спеціалісти – а це чотири лікарі-ортопеди, 5 зубних техніків – в повній мірі вирішують як функціональні, так і естетичні проблеми пацієнтів. Серед них немало людей старшого віку. Це й зрозуміло. Невелика пенсія не дозволяє скористатися послугами стоматологічних клінік.

«Надаємо послуги зубопротезування як платні, так і безкоштовні. Останні стосуються пільгових категорій населення громади. Зокрема учасників АТО, учасників бойових дій, інвалідів певних груп, інвалідів з дитинства, пенсіонерів. Окрім зубопротезування із використанням дороговартісних матеріалів, – розповів старший ортопед Петро Романів. – Цьогоріч з місцевого бюджету на відшкодування вартості зубопротезування для таких категорій населення виділено більш як 700 тисяч гривень. Зрозуміло, ця сума не є достатньою, враховуючи, що немало наших захисників потребують саме зубопротезування.

Стосовно пільгового зубопротезування для людей пенсійного віку, то для отримання такої послуги їм необхідно представити відповідні документи з місцевого ЦНАПу, відділення Пенсійного фонду про те, що сукупний середньомісячний дохід сім’ї становить менше ніж 3400 гривень на особу. Закономірно виникне запитання: чому саме така сума? Вартість двох повних зубних протезів була на той час, коли здійснювалися розрахунки, саме такою. Звісно, на даний час вартість зросла до 5414 гривень у зв’язку з подорожчанням необхідних матеріалів, енергоносіїв.

Після подання «пільговиком» відповідної заяви записуємо його в чергу. До слова, на сьогоднішній день на черзі зареєстровано понад 150 людей. Принагідно наголошу, що учасникам АТО надання послуг зубопротезування здійснюється позачергово.

Послуги надаємо всім, хто цього потребує. Вони платні, але є значно меншими, аніж у стоматологічних клініках. Звертаються до нас і люди з числа ВПО, але є одна вимога – вони мають бути офіційно зареєстровані в громаді».

Процес зубопротезування непростий. Курують його вузькоспеціалізовані фахівці – лікарі-ортопеди. Вони ж роблять заміри, гіпсові зліпки. А далі – робота зубних техніків.

«Наша лабораторія зубопротезування єдина у Стрийському районі. Веду до того, що маємо і технічну базу, і відмінних спеціалістів, – продовжив Петро Михайлович. – Пацієнтами є мешканці Стрийської ОГ. Укладено договори про надання послуг щодо зубопротезування пільговим категоріям населення Моршинської та Грабовецько-Дулібівської громад. Свої пропозиції надіслали й іншим громадам району».

Робота ортопедичного відділення в цьому приміщенні тільки-но розпочалася, як кажуть, набирає темпу. Але те, що це потрібний та необхідний крок засвідчує вже сьогоднішня кількість пацієнтів, яка, зрозуміло, аж ніяк не зменшуватиметься.

Тетяна Долішня.

Опубліковано у Актуальна тема, Випуск 42-43, Здоров'я. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *