ПОГОВОРИМО ПРО ВОДУ. «СТРІЛКІВСЬКУ»

Підприємства та підприємці: погляд зблизька

   Те, що самопочуття людини залежить не тільки від повітря, способу життя, якості продуктів харчування, але й чималою мірою від питної води, не викликає ні в кого жодного сумніву. Як і те, що організм дорослої людини в середньому на 65 відсотків складається саме з води і її втрата всього на 10 відсотків позначається сильною втомою, втратою працездатності та навіть серйозними захворюваннями. З іншого боку, якість питної води в Україні належить до найгостріших соціальних проблем. Занедбаність технічного стану водогонів, застарілі технології водоочищення, забрудненість криниць нітратами, відсутність системи водного моніторингу, стічні води… А процес хлорування, що й досі є основним методом очищення питної води, призводить до появи хлороорганічних токсичних сполук, що мають мутогенний й карцерогенний ефект.

   Вихід, звісно, є. Купівля бутильованої води в торговельних закладах та її використання для приготування їжі, напоїв чи просто пиття. Проте це надто фінансово затратно. А от забір води з неперевірених, недосліджених джерел теж таїть у собі небезпеку для здоров’я. Як бути?

   Мешканці міста і не тільки звернули увагу на появу на вулицях нових автоматів з продажу питної води «Стрілківська». Підходиш зі своєю пляшкою, наповнюєш і вже маєш якісну воду для споживання. І ціна більш як доступна – за літр такої води потрібно сплатити лише гривню.

   Займається цією «водною» справою місцеве ТзОВ «Сокіл», яким керує Володимир Бурій. До речі, воно є одним із «найстаріших» підприємств, що започаткували свою діяльність ще наприкінці 80-х років. І доволі успішним. Мабуть тому, що ТзОВ «Сокіл» в постійному розвитку, запроваджує прогресивні зміни, що удосконалюють бізнес-процеси підприємства. І таким новим напрямом його діяльності стало виробництво питної води «Стрілківська» для потреб споживачів. Здійснити його, зрозуміло, було непросто. Безліч викликів, тривала підготовка, аналізування всіх плюсів та мінусів такого кроку. По-іншому й бути не може.

   Сьогодні всі, так би мовити, організаційні проблеми вже позаду. ТзОВ «Сокіл» має спеціальний дозвіл Міністерства охорони навколишнього природного середовища України на користування надрами, тобто видобування питних підземних вод на Підгірському родовищі (свердловина №1). У цьому документі вказується і мета користування надрами – видобування питних підземних вод для централізованого і нецентралізованого водопостачання. Строк дії такого дозволу двадцять років. Тобто ТзОВ «Сокіл» має право займатися цією діяльність включно до 2030 року.

   У багатьох, почувши «стрілківська вода», мимоволі вимальовується асоціативний ряд стосовно того, що вона із джерела при дорозі у селі Стрілків, знаному чи не кожному (до речі, якість цієї води викликає немало запитань). Насправді це зовсім інше родовище. Воно розташоване у далекому лісовому масиві Карпатського підгір’я, де ростуть до того ж переважно дуби. Така собі екологічно чиста зона в Моршинському регіоні Стрийського району. Й іменується як Підгірське родовище. А ось назва води «Стрілківська» – це вже місцевий бренд.

   Згідно з усіма нормами та вимогами родовище відповідно огороджене. До того ж навколо нього чималі за площею природо-охоронні зони першого та другого поясів. Такі суворі санітарні норми. «На цих санітарно-охоронних зонах, – зазначив Володимир Бурій, – неможливе розташування будь-яких виробничих, складських, побутових чи інших приміщень. Тим паче не може й бути мови про якесь будівництво. Аби таким чином виключити будь-яку, навіть найменшу, можливість забруднення родовища».

   Тепер про те, що найбільше цікавить усіх без винятку, – якість води. Відповідно до загальнодержавного та місцевого переліків питних вод оця «стрілківська» вода належить до класу м’яких питних підземних вод з невеликим вмістом кальцію та невеликою мінералізацією і рекомендується для щоденного вживання, приготування їжі, в тому числі й дитячого харчування. Під час її кипятіння відсутні накипи. Окрім того, Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України провів детальний фізико-хімічний аналіз підземної води Підгірського родовища і надав своє заключення. Процитую його: «За результатами повного фізико-хімічного аналізу підземні води свердловини №1 характеризуються як хлоридно-гідрокарбонатні магнієво-кальційовані слабої мінералізації. За даними досліджень вода свердловини №1 відноситься до категорії мінеральних природних столових. Визначені компоненти і сполуки відповідають вимогам ДСТУ 878-93 «Води мінеральні питні. Технічні умови», що висуваються до мінеральних природних столових вод».

   Спеціальні автомати з продажу води «Стрілківська» встановлено на багатьох вулицях Стрия. Зрештою, чимало людей вже оцінили її якість. Таких автоматів у місті 15. Якщо завітаєте у Дрогобич, Ходорів, Жидачів, то теж побачите автомати з продажу води з логотипом «Стрілківська». Загалом їх налічується 36. Невдовзі й мешканці Борислава матимуть можливість купувати саме «Стрілківську», тим самим споживати якісну воду та економлячи свій сімейний бюджет. У планах підприємства – доставка «Стрілківської» до Львова та Калуша. Тут також будуть встановлені відповідні автомати з її продажу.

   Ще один суттєвий момент. Доставляється вода із родовища до автоматів з її продажу спеціальним транспортом – водовозом. Його об’єм становить шість кубометрів води. Для таких машин необхідний санітарно-технічний паспорт. Він є в наявності. Більше того, щомісяця проводиться санітарний контроль та дезинфікування такого транспорту.

   За якістю питної води «Стрілківська», що поставляється споживачам, ведеться постійний та детальний контроль. З цією метою ТзОВ «Сокіл» уклало договір із бактеріологічною лабораторією міста Моршин. Щомісячно беруться проби води на проведення бактеріологічного та хімічного аналізів.

  Якщо сьогодні відчути смак «Стрілківської» можна лише, придбавши її в спеціалізованому автоматі з продажу води, то в планах підприємства налагодження випуску фасованої бутильованої. Цим займатиметься міні-завод.

   Питна вода – це вода, призначена для щоденного необмеженого й безпечного вживання. Саме такою і є «Стрілківська». Вода з місцевого родовища, з гарантованою якістю, корисністю та доступною ціною.

Тетяна Долішня.

Також перейдіть на наш сайт для перегляду відео-сюжету про процес творення «Стрілківської» – посилання.

Опубліковано у Актуальна тема, Випуск 11, Екологія та довкілля, Здоров'я, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *