Ознака таланту – коли людина знає, чого хоче

У сучасному шаленому ритмі життя час від часу потрібно уповільнитися і розслабитися. Хтось знімає напруження у малюванні, в’язанні, хтось – просто слухаючи музику, а наша молода, енергійна, талановита майстриня Анна Прокопенко дарує собі нові відчуття, коли вишиває бісером, створює оригамі, нові витвори з фетру, букети із цукерок. А останнім захопленням, яким оволоділа Анна, стала сучасна портретна лялька Тильда. 

Народилась і виросла наша майстриня у Стрию. Закінчивши школу, вступила у Львівський технікум залізничного транспорту на спеціальність «Організація перевезень і управління на залізничному  транспорті», згодом – заочно – закінчила Харківську залізничну академію. Вийшла заміж за сусідського хлопця, з яким виховують прекрасну донечку Софійку. І ось уже 11  років працює черговою на залізничній станції м. Моршин. Здавалося б, що ще потрібно для щастя: будинок, любляча сім’я, робота, але ж…

Усім відомо, що життя – ніщо, якщо не йти за покликом серця. Творча людина не може сидіти на місці. Вона прагне творити прекрасне для себе і оточуючих. Коли людина творить у своє задоволення, енергія тече вільним потоком і  не відчуває напруження. Більше того, відкриває через творчість нові сторони в собі, самовдосконалюється, а ще в творчості  реалізується. Анна Андріївна розуміє, що творчість – це  та робота, яка приносить задоволення і радість для життя, адже чітко знає до чого має покликання. Майстриня мріє проводити майстер-класи і навчати всіх бажаючих творити красу.

«Саме тому я, маючи маленьку допитливу, непосидючу донечку, вирішила виготовити портретну ляльку Тильду, найперше для неї, а згодом для всіх бажаючих. Оскільки дані вироби виготовляються виключно з натуральних матеріалів, вони не зашкодять дитині. До речі, вперше ляльки Тильда з’явилися в продажі відносно недавно, в 1999 році. Їх творцем є норвезька дизайнерка Тоні Финнангер. Однією з версій створення ляльки є те, що Тоні просто думала створити щось по-справжньому домашнє, затишне, тепле і рідне. Отож, щоб виготовити цю ляльку, на підготовчому етапі необхідно подбати про тканини. Найоптимальнішим варіантом стане відріз з бавовни. Але можна замінити його на бязь або вовну, в деяких випадках допустимі льон, фліс і фланель. Також  потрібна пара намистин для позначення очей. Волосся Тильді ​​можна зробити з шовкових ниток. Набивати іграшку слід синтепоном або холлофайбером. А ось зодягнути ляльку можна в одяг, зроблений з будь-якого доступного матеріалу.

Щоб сформувати ляльку, не потрібно зайвих зусиль, адже Тильди, немов добродушні янголята, приносять радість і в момент викроювання деталей, і при складанні, і декоруванні. Саме з цієї причини шанувальників такого виробу з кожним роком стає все більше. Я завжди намагаюся враховувати всі побажання замовників. Хоча чимало з них кажуть, що покладаються виключно на мій смак. На декор ніколи не скуплюся, бо люблю, щоб все було гарно, креативно та зі смаком», – зазначила талановита майстриня.

Анна розповідає, що її головна мрія – перетворити хобі у роботу, що приноситиме дохід й задоволення. Маленькими кроками вона йде до мети і тішиться кожному успіху. Тому кожному творцеві свого щастя і нашій майстрині можна побажати лише одного: завжди знаходити час у своєму житті, щоб зайнятися тим, що робить щасливим. Неодноразово  переконуємося у тому, що цікаве творче хобі – невіддільна частина щасливого життя.

Уляна Васів.

Опубліковано у Випуск 1, Дозвілля. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *