ОСУЧАСНЕННЯ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ

    Надання якісної та ефективної допомоги пацієнтам – визначальне завдання будь-якого медичного закладу. Воно можливе за умови наявності  сучасного медичного обладнання та кваліфікованих фахівців. І КНП «Стрийська центральна районна лікарня» у цьому не виняток, а якраз навпаки. Цей медичний заклад вже не одне десятиліття надає необхідну медичну допомогу. Тепер не лише мешканцям Стрийського району, але й сусідніх регіонів.

   У лікарні повсякчас впроваджуються у практику лікування хворих сучасні методи, наукові розробки. Та й наявність відповідного медичного оснащення є визначальним. І в цьому сенсі цей медичний заклад вигідно вирізняється. Зокрема впродовж цього року КНП «Стрийська центральна районна лікарня» відчутно поповнилося новим обладнанням, завдяки чому осучаснюється надання медичної допомоги пацієнтам, та й відділення набирають нових обрисів.

 –   Кардинально оновилося відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги, – розповіла заступниця директора з лікувальної роботи КНП «Стрийська центральна районна лікарня» Богдана Лучків. – Воно капітально відремонтовано за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів. Загалом сума витрат становила 8700 тисяч гривень. У межах цього проєкту оновилося й обладнання відділення. Кардіомонітор, дефібрилятор, а також два нові операційні столи, ліжка для хворих.

   У рамках програми «Велике будівництво» наша лікарня отримала закуплене Міністерством охорони здоров’я України сучасне обладнання. Це комп’ютерний томограф (його вартість 12 мільйонів гривень) та апарат ультразвукової діагностики (вартістю 800 тисяч гривень). Завдяки цьому тепер у найкоротші строки лікарі можуть поставити діагноз пацієнтам, які потрапили у відділення екстреної медичної допомоги. Зазначу, що обстеження на УЗД-апараті є безкоштовними для пацієнтів, що поступають у відділення (так звані ургентні), та для тих, які мають скерування лікаря.

    Окрім того, завдяки співфінансуванню районного та місцевого бюджетів придбано відеогастроскоп для відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги Його вартість складає 680 тисяч гривень. Це сучасне високоточне обладнання, що дозволяє проводити діагностичні дослідження слизової оболонки дванадцятипалої кишки, шлунка й стравоходу. Вони необхідні, передусім, пацієнтам, в яких є підозра на шлунково-кишкову кровотечу.

 Для клініко-діагностичної лабораторії закладу за власні кошти придбано гематологічний аналізатор вартістю 198 тисяч гривень. До того ж згідно із державним розподілом лікарня отримала 20 кисневих концентраторів (загальна вартість 578 тисяч гривень) для надання медичної допомоги на рівні первинної ланки.

 Оновилася й Стрийська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Здійснено капітальний ремонт приміщення вартістю 490 тисяч гривень. Тут працюють 14 лікарів, два лаборанта та 16 медичних сестер. Амбулаторія надає первинну медико-санітарну допомогу мешканцям громади.

   З метою уникнення непередбачуваних ситуацій у роботі лікарні придбано та вже встановлено джерело аварійного автономного живлення – дизельний генератор потужністю 120 кВт. На це витрачено 600 тисяч гривень із місцевого бюджету.

   Перемога в конкурсі проєктів регіонального розвитку дала можливість придбати електронно-оптичний підсилювач (С-дуга) для здійснення більш складних оперативних втручань хворим травматологічного, нейрохірургічного та урологічного профілів. Його вартість чимала – 3100 тисяч гривень. Поява такого сучасного обладнання у лікарні стала реальністю завдяки обласного та місцевого співфінансування. Також за рахунок коштів місцевого бюджету придбано для травматологічного відділення операційний стіл вартістю 110 тисяч гривень.

   Така підтримка медичного закладу необхідна для його подальшого розвитку, покращення якості медичних послуг на території громади. Аби, як кажуть, йти в ногу з часом. З іншого боку, таке осучаснення лікарні дає їй можливість укладати договори з Національною службою здоров’я України на більшу кількість пакетів послуг та отримувати більше фінансування. Бо сучасна, добре обладнана лікарня це необхідність і важлива складова нашого життя.

Тетяна Долішня.

Опубліковано у Випуск 14, Здоров'я, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *