НЕЗГЛИБИМЕ ТВОРЧЕ РЕМЕСЛО

   «Даруй себе дітям, будь терпеливою і відкритою до зустрічі з ними…». Саме таким кредо керується у своїй роботі вчителька Лідія Боженко. А виготовлення інтер`єрних ляльок-мотанок, іграшок з ниток, етно-намиста з тканини та горіхів, виробів у техніці декупаж, різдвяних та великодніх віночків і т.д. – це не просто перелік сучасних технік декоративно-ужиткового мистецтва, а її різноманітні хобі. Як вдається вчительці початкових класів гармонійно поєднувати хобі та роботу?

  Пані Лідія є випускницею двох закладів вищої освіти: Волинського університету ім. Лесі Українки та Прикарпатського університету ім. В. Стефаника. «Середню освіту здобула у середній загальноосвітній школі №5 ім. В. Стасюка. Сюди і прийшла на роботу. І вже 35 років працюю вчителькою початкових класів. Не уявляю свого життя без школи і дітей. Щоденне спілкування з дітьми дає мені силу і натхнення. Коли оченята малюка світяться радістю, коли малеча із задоволенням поспішає до школи, я відчуваю себе невимовно щасливою», – поділилася Лідія Ігорівна.

   Із 2017 року Лідія Боженко є членкинею об`єднання народних майстрів і художників-аматорів при ЛОЦНТ і КОР. Пані Лідія є різносторонньою особистістю. Позаяк вона бере активну участь у численних фестивалях саме як майстриня. Зокрема, «Світ відкритий для дитини» (с. Добряни), міжнародному фестивалі сімейних цінностей «Мистецтво жити щасливо» та «Удеч-фест» (м. Жидачів). А ще в рамках цих подій Лідія Боженко проводила різноманітні майстер-класи. 

   Найбільш знаковою для пані Лідії є персональна виставка її витворів, що відбулася в квітні 2015 року. Вона була присвячена світлій пам`яті її матері Марії, яка передала доньці бажання творити добро і красу навколо себе. Майстриня зазначає: «На цій виставці були представлені обереги роду – великодні писанки, виконані у техніці декупаж.  Цікава деталь – вони виконані на гусячих, курячих та дерев`яних яйцях.  Серед експонатів були і вишиванки, картини, коралі…».         

   Творча особистість завжди невтомна і спрагла до пізнання нового. Якщо раніше талант майстрині виявлявся у вишиванках, об’ємних аплікаціях, листівках, у плетінні різноманітних оригінальних речей, зокрема одягу, то сьогодні п. Лідія все більше розвиває свою творчу палітру. Продовжує вдосконалювати власні навички у всіх вищезгаданих техніках, а також опановує «фільц» – виготовлення коралів та різноманітних прикрас. Майстриня вважає, що кожна жінка повинна бути оригінальною, як і прикраси, що підкреслюють її душу, вроду, вподобання. До речі, такі коралі пані Лідія подарувала і моїй мамі, яка при будь-якій святковій оказії обов’язково одягає їх.   

 

   На питання «Що надихає створювати таку красу?», Лідія Боженко відповідає: «Я завжди кажу собі, коли створюю прикрасу, – вона повинна “заговорити, заграти”, знайти відгук у душі».

  Бажаємо пані Лідії творчого натхнення і сподіваємося, що матимемо змогу завдяки її витворам ще неодноразово поринати у світ прекрасного, насолоджуватися красою та індивідуальністю робіт майстрині.

Марта Васів.

Опубліковано у Випуск 12, Дозвілля, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *