НЕСПОКІЙНІ БУДНІ «КОМФОРТНОГО СТРИЯ»

Важливим питанням життєдіяльності будь-якого міста було і залишається комплексне обслуговування багатоквартирних будинків, контролю за технічним та санітарним станом житлового фонду. Наданням таких послуг займається КП «Управляюча компанія «Комфортний Стрий», перебравши на себе функції існуючих раніше «жеків», але не методи їх роботи, що вже давно були рудиментом сучасного життя. А ще у спадок «Комфортному Стрию» дісталися й чималі борги останніх.

« Сума була чималенька – 15 мільйонів гривень, – зазначив директор КП «Управляюча компанія «Комфортний Стрий» Андрій Шапошніков. – На сьогоднішній день вже погашено 9 мільйонів боргу. Передусім це стосується заборгованості по фонду заробітної плати (3300 тисяч гривень, залишилося 527 тисяч). Стосовно заборгованості по сплаті за послуги підприємству електромереж, відповідних податкових зобов’язань, то, як кажуть, вийшли вже на нуль.

  З іншого боку, незважаючи на такий «дамоклів меч», від часу створення компанії її робота не є збитковою Навіть в таких непростих умовах. «Комфортний Стрий» – госпрозрахункове підприємство, не отримує із міського бюджету жодних дотацій. Не треба бути великим аналітиком, щоби зрозуміти: якби не ці успадковані борги, робота підприємства була б набагато ефективнішою, воно успішніше розвивалося б. Та зрушення на краще є. Наведено лад у справі щодо сплати експлуатаційного збору комерційних приміщень. Повністю оновлено технічний інструментарій, яким послуговуються наші спеціалісти. У цьому напрямку співпрацюємо з компанією «Дніпро», що пропонує передусім якісні електроінструменти. У спадок від «жеків» отримали одну косарку 20-річної давності. Закуплено п’ять нових. На порядку денному придбання авто для аварійної служби. Бо сьогодні на «господарці» лише 40-річна «Волга» та не менш давній моторолер.

Сформовано, виходячи із реалій сьогодення, необхідний запас розхідних матеріалів на 10 діб. Це наше «нз». І в продовження теми – здійснюємо безкоштовне обслуговування 27 укриттів у місті. Станом на зараз усі вони перебувають у досить непоганому технічному стані».

З початку діяльності «Комфортного Стрия» створений підрозділ – аварійна служба. Це було, як мовиться, вимогою дня.

«Внутрібудинкові мережі в більшості (точніше – майже 90 відсотків) не в найкращому стані. Отож, часто трапляються випадки їх пошкоджень, що веде за собою неабиякі витрати. Недавно, приміром, стався прорив тепломережі в одній з багатоповерхівок. Щоби встановити безпосереднє місце прориву, довелося зривати підлогове покриття у кількох квартирах. Тепер за кошти підприємства здійснюватиметься його ремонт. Зрозуміло, якби не велика кількість таких авральних «сюрпризів», то можна було б здійснити багато інших поточних ремонтів у багатоповерхівках.

В аварійну службу щодня поступає не менше 20 викликів. Якщо звернутися до цифр, то впродовж минулого року було 5706 звернень мешканців, з яких 5666 практично вирішено. Аварійна служба працює з 8 до 20 години. Шестиденний робочий тиждень. Врешті, виклики приймаються і у вихідні дні. Розроблено графіки чергувань працівників. Саме аварійна служба є своєрідним центром координації роботи стосовно ліквідації ситуацій, пов’язаних з проблемами внутрібудинкових інженерних мереж та ін.

Доводиться чути від стриян запитання: чому аварійна служба не є цілодобовою? Поясню. На сьогоднішній день послуги цієї служби не входять до тарифу, за яким мешканці багатоповерхівок сплачують за утримання останніх (квартплату). А щомісячні  витрати цього підрозділу складають 800 тисяч гривень. Із запровадженням цілодобової роботи аварійної служби тарифи, зрозуміло, зміняться, в бік збільшення. Бо це додаткові витрати, необхідність розширення кількості спеціалістів підрозділу, наявність відповідної техніки. Не сприймайте ці слова як відмову від такого кроку. Навпаки, аналізуємо, прораховуємо всі варіанти. Плануємо стосовно цього питання детально вивчити думку мешканців міста шляхом опитування.

Попри все здійснюються й необхідні поточні ремонти у багатоповерхівках. Ними займається будівельна бригада (а це 4 працівники). На сьогодні проведено 48 таких ремонтів. На черзі – інші».

З приводу цього лунають зауваження стриян. Мовляв, чому в тому будинку зроблено ремонт під’їзду, а в нашому ні. Що є визначальним у формуванні графіку поточних ремонтів?

«Передусім береться до уваги результат співпраці. Якщо мешканці тієї чи іншої багатоповерхівки сплачують за послуги управління будинком згідно із договором, то здійснення поточних ремонтів тут плануємо передусім. А ось мешканцям будинків, які не дотримуються умов договору, варто не висувати претензії, а взятися разом за погашення боргів перед нашим підприємством. Вони складають немалі суми і чималий термін несплати. На жаль, таких будинків-боржників вистачає. Пропонуємо мешканцям укладення договорів щодо розтермінування заборгованості. Після неодмінної нашої перемоги над ворогом, гадаю, умови співпраці з ними переглядатимуться. Хоча, зазначу, такі будинки не є поза увагою У них так само у випадку необхідності вирішуються оперативно всі можливі аварійні ситуації щодо ремонту внутрібудинкових мереж».

У «Комфортному Стрию» працює ще один необхідний підрозділ – бригада сажотрусів. Беручи до уваги передусім те, що більшість будинків у місті аж ніяк не новобудови.

«Аналіз стану димо-вентиляційних систем будинків, що обслуговуємо, це якраз її безпосередня робота. За минулий рік бригада здійснила перевірку таких систем у 460 багатоповерхівках, а це 9593 квартири загалом. Окрім того, надаємо послуги ОСББ згідно із укладеними договорами. Бригада сажотрусів здійснила 452 обстеження димо-вентиляційних каналів будинків таких об’єднань. Вони проводяться і в будівлях комунальних підприємств інфраструктури міста. Впродовж минулого року складено 117 відповідних актів».

КП «Управляюча компанія «Комфортний Стрий» є однією з найбільших в області, можливо, і в Україні. Адже на її обслуговуванні 528 багатоповерхівок, надаються послуги понад 20 ОСББ, які, до речі, зрозуміли, відчули вигоди від такої співпраці.

«Звертаються і мешканці багатоквартирних будинків населених пунктів громади стосовно нашої співпраці. Сьогодні вивчаємо питання щодо обслуговування таких будинків у Дашаві.

Наше підприємство надає різні платні послуги, перелік яких чималий і в той же час їх вартість є доступною, якість гарантованою. Як фізичним, так й юридичним особам. У нас працюють хороші спеціалісти, фахівці – сантехніки, електрики, ремонтники та ін. Більшість з них пенсійного віку. Такі реалії сьогодення. Загалом колектив підприємства це 100 людей, хоча згідно із штатним розписом має бути 131. Співпрацюємо з місцевим центром зайнятості щодо пошуку спеціалістів. Їх відбір у нас доволі прискіпливий. Вони повинні якісно працювати і відповідати всім вимогам. У протилежному випадку, як кажуть, у нас різні шляхи. За час діяльності «Комфортного Стрия» довелося «розпрощатися» із 40 нерадивими працівниками». 

Повернімося до теми заборгованості мешканцями оплат за послуги управління будинками, що є чутливим аспектом в діяльності підприємства, та існуючих тарифів.

«Якщо до початку великої війни оплата загалом по місту складала 75-76 відсотків, то тепер зменшилася і становить 65-66 відсотків. Знаєте, якщо «Комфортний Стрий» є однією з найбільших управляючих компаній в області, то стосовно тарифів оплати послуг обслуговування будинків – вони найнижчі. В середньому 3,32 гривні за квадратний метр. Найнижчий тариф – 1,98 гривні, найбільший – 6,45 гривні за квадратний метр (в залежності від будинку). Вони є, так би мовити, збитковими для підприємства. Проте, зрозуміло, що зміна тарифів (навіть приведення до середнього їх числа 5,33 гривні) непроста справа. Хоча в багатьох сусідніх містах вони вже давно значно вищі. Чинне законодавство дає право застосування коригуючого тарифу, а не фіксованого, із врахуванням інфляційного коефіцієнта. Звісно, це питання не одного дня. Спочатку воно буде винесено на обговорення стриян».

Тим часом «Комфортний Стрий», як кажуть, тримається, працює, не тільки надаючи різні якісні послуги, але й вдосконалюється та розвивається.

Любов Тиченко.

 

Опубліковано у Актуальна тема, Номер 44. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *