«МУЗИКА – ЦЕ КРАСА, ЯКА ГРІЄ І ПІДНОСИТЬ СЕРЦЕ»

 Ці слова поета М.Рильського мимоволі пригадалися, коли завітала на одну з репетицій муніципального естрадно-духового оркестру «Стрий». Так, так, є такий музичний колектив. Створений недавно, зате, як кажуть, вправний та досвідчений, бо тут зібралися справжні музиканти та викладачі шкіл естетичного виховання Стрийської громади.

Здавалося, є досвід, не треба напружуватися. Проте кожна репетиція – це своєрідна школа вдосконалення. Професійний музикант ніколи не зупиняється у своєму розвитку і повсякчас відточує свою майстерність, аби кожен музичний твір у виконанні колективу звучав на всі сто. Тому ще й ще раз учасники оркестру повторюють той чи інший музичний уривок, вносять зауваги і навіть нотки імпровізації. Кожен з них розуміє, що навіть на репетиціях треба викладатися сповна, професійно вдосконалюючись на наполегливо працюючи.

 Муніципальний оркестр «Стрий» не з’явився просто так. Ще в 2005 році у місцевих музикантів витала задумка про створення естрадно-джазового оркестру, яку вдалося втілити таки аж більш як через рік. Так, у мистецькому житті нашого краю з’явився естрадний оркестр «Біг-Бенд «Стрий». Його духовними натхненниками були Юрій Дичко (на жаль, відійшов у засвіти), Віктор Чернишов. Вони разом з іншими маститими місцевими митцями мали на меті пропагування оркестрової музики, класичної джазової та української музики. І де б вони не виступали – в Стрию, Львові, Києві, інших містах – глядачі завжди на «ура» сприймали їх концерти чи виступи. Цей колектив був учасником багатьох джазових фестивалів в країні. Об’єднувала учасників колективу музика, хоча і працювали на ентузіазмі. Хоча ще тоді вони – учасники оркестру «Біг-Бенд «Стрий» – не полишали надії про надання колектив статусу муніципального. І лише тепер  вона справдилася, стала реальністю.

 Муніципальний естрадно-духовий оркестр «Стрий» (його учасники називають його коротко – «Медос») – це двадцять професійних музикантів. Немало з них працювали у вже згадуваному «Біг-Бенді «Стрий». Це Павло Глинський (член Всеукраїнської гільдії трубачів-професіоналів), Віктор Чернишов (теперішній художній керівник оркестру), Степан Маїк, Петро Шабан, Михайло Гішта та ін.

 Члени колективу різні за віком. Приміром, найстарший з них Віктор Швець (саксофоніст), а наймолодшому Олегу Курилишину 28 років, який теж саксофоніст. Та незважаючи на всю вікову строкатість, об’єднує всіх справжня непідробна любов до музики. Звісно, багато хто любить музику, деякі її творять, а небагатьом дано талант музиканта. Саме він і притаманний кожному без винятку учаснику муніципального оркестру.

– Стрияни вже достойно оцінили виступи нашого колективу під час відзначення Дня героїв, фестивалю «Стрий – Органік – Фест» ( ХІV-й традиційний Карпатський ярмарок), – розповів директор КЗ «Муніципальний естрадно-духовий оркестр «Стрий» Орест Пістракевич. – Сьогодні колектив активно готується до виступів під час святкування 30-річчя Незалежності. Найголовніше, що нарешті є муніципальний оркестр, який об’єднав справді професійних музикантів (чимало з них мають досвід роботи за кордоном). Вдячні за розуміння і підтримку депутатам міської ради за прийняте на сесії рішення щодо офіційного статусу колективу, міському голові Олегу Канівцю. Хочемо, аби наш колектив носив ім’я Юрія Дичка.

 Стрий має славні музичні традиції, які потрібно підтримувати, розвивати. Окрім того, пізнання світу неможливе без розуміння й переживання музики, без глибокої потреби слухати її, пізнавати й отримувати насолоду від неї. Музика – це розум, втілений у чудових звуках.

 Любов Тиченко.

Опубліковано у Випуск 4, Культура і духовність, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

1 коментар до «МУЗИКА – ЦЕ КРАСА, ЯКА ГРІЄ І ПІДНОСИТЬ СЕРЦЕ»

  1. Roman коментує:

    То є файно

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *