МУЗЕЙНА МЕЛОДІЯ КРАСИ

   Щоби сповна насолодитися великодньою творчістю (маю на увазі, передусім, справжній розмай писанок) як минулого, так і сьогодення, варто завітати до меморіального музею О. Бачинської. Саме тут розгорнута цікава виставка писанок з різних регіонів. Кожна з них має свої особливості. Кожна з них справжнє диво. А загалом вони одне з найголовніших надбань української культури, бо в них зашифровані елементи світу і природи, традиції минулого, магія національного світогляду.

   На виставці представлені писанки як з фондів краєзнавчого музею «Верховина», так і з власної колекції наукової працівниці музею Романи Савчин. «Мене завжди захоплював цей давній елемент української культури, який має силу добра, слугував оберегом та став невід’ємним елементом у християнському святі Великодня. На виставці представлені писанки з різних регіонів. Приміром, ці, назву їх «гірненські», виконані із застосуванням акварельних фарб. Інші – у восковій техніці, що є традиційною для Стрийщини. А ось ці, переважно темних кольорів, писанки з Сокальщини. З барвистими візерунками – писанки Гуцульщини. Кожній з них притаманний свій орнамент, колористика. Це ніби маленький світ, а всі разом – справжній писанковий розмай» – розповіла п. Романа.

   Такі виставки у музеї О. Бачинської вже давно є традиційними. Як й організація невеликих тематичних виставок. Одна з них якраз представлена в музеї під назвою «Великдень очима дітей». Вона зібрала витвори вихованців станції юних техніків. «Творчі роботи дітей завжди зацікавлюють кожного, додають настрою, – зазначила Р. Савчин. – Виставка писанок – це наша історія, а виставка дитячих робіт – своєрідне її сьогоднішнє продовження».

   Зрештою, й проведення в музеї майстер-класів завжди було його «родзинкою». Війна кардинально змінила наше життя. Як і звичний уклад музею. Та  все ж майстер-класи тут відбулися. Хай не такі чисельні як колись, та все ж. Один з них провела керівниця гуртка «Технічний дизайн» станції юних техніків Анастасія Подгаєцька. Стосувався він виготовлення листівки до Дня матері. Місцеві школярі – учасники майстер-класу старанно навчалися, створюючи неповторні подарунки найріднішим.

  

Знайомлячись із виставками у музеї, мимоволі звернула увагу на вазу  з гілками із білими «пташками», створені у техніці оригамі. Це вид декоративно-прикладного мистецтва, що передбачає вміння складування різноманітних фігур з паперу. Як пояснила Романа Савчин, витвори – справа рук вихованців гуртка «Оригамі» станції юних техніків та його керівниці Богдани Яворської. Стрийський СЮТ підтримав проєкт Чернігівського ОЦНТТУМ «Голуб миру та єднання летить в Україну» і поява такої кількості білих «птахів» миру – практичне втілення його у нашому місті.

   Відвідати музей О. Бачинської, ознайомитися із представленими тут цікавими виставками раджу обов’язково, бо вони безаперечно наповнюють нотками мелодії краси, добра, що так потребуємо сьогодні.

Тетяна Долішня.

Опубліковано у Випуск 25-26, Культура і духовність, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *