«Молодь не буде активною, якщо не давати їй простору для    активності»

«Пасивна», «Нічого не вміє», «Нічого не хоче», «Нічим не цікавиться»… Зазвичай   ці вислови адресуються молоді. Але ж слова «молодь» і «пасивна» апріорі не можуть стояти поруч. Просто варто збагнути, що активна молодь там, де сфера її інтересів. І якщо хочеться бачити її залученою й умотивованою щось робити, треба вміти змістити фокус її зацікавлень у бажаний бік. Молодь активна там, де їй цікаво. А їй цікаво там, де відбувається щось активне й сповнене для неї сенсу. А якщо, сидячи за столом, вдасться поєднати кілька справ одночасно (відпочити, покреативити, подумати над проблемами спільноти, знайти нові знайомства, почитати цікаву книгу, пограти в настільні ігри, випробувати себе й не вмикати смартфон три години поспіль) – всі будуть щасливі. Бо зараз чи не кожен мріє встигати все й усюди. І молодіжні центри можуть дати таку можливість. Саме тому директор Народного дому с. Добряни Любов Костів, маючи в своїй команді декілька активаторів, вирішила заснувати молодіжну організацію, щоб представники громади зрозуміли: молодь – це ресурс, а не проблема. Адже активні молоді люди можуть самі вирішувати ті чи інші питання, і часто ефективніше, ніж «дорослі». 

 Участь молоді у процесах прийняття рішень та вирішенні проблем у громадах, де вони проживають, має важливе значення у процесі розбудови відкритого, демократичного суспільства. З цією метою і «народилася» молодіжна організація, створена для здійснення та захисту прав і свобод людини та громадянина, молоді, задоволення суспільних, соціальних, культурних, освітніх, наукових, спортивних, творчих, духовних та інших інтересів своїх членів та інших осіб, – громадська організація «Молодіжне об`єднання «Активуйся». 

Протягом останніх трьох років молодіжне об’єднання спільно з Народним домом с. Добряни успішно реалізувало декілька проєктів, а саме: літній дитячий арт-фестиваль «Світ, відкритий для дитини», який традиційно (три роки поспіль) організовується для дітей, молоді та громади Стрийщини з нагоди Дня захисту дітей. В 2019 році до діяльності цього фестивалю приєдналися мешканці  прифронтової зони. Минулого року у зв’язку з карантином фестиваль проходив онлайн, в рамках якого відбувалися майстер-клас з витинання, зокрема і майстрині  з Філадельфії (США). У вересні позаминулого року відкрився Молодіжний простір «За горнятком» завдяки ефективній співпраці працівників Народного дому с. Добряни, активної молоді та їх батьків за фінансової підтримки (як переможці) конкурсу соціальних проєктів та культурно-просвітницького таборування  за програмою «Активуйся» департаменту культури ЛОДА та ЛОФ. Додайте сюди регулярну допомогу в організації  та проведенні «Веселих канікул з Богом» для дітей Стрийщини;  духовно-просвітницького табору в 2019 році для молоді Стрийщини;  школи журналістики в Молодіжному просторі «За горнятком»; проведення тренінгу для учнів старших класів в ЗСОШ 1-2 ст. с. Лисовичі «Моя мотивація» в рамках неформальної освіти; організація та проведення інтерактивного дійства спільно з Народним домом с. Добряни для дітей з особливими потребами – мешканців села «До нас прийшов Святий Миколай»; проведення інноваційного тренінгового таборування під час зимових канікул для молоді Стрийщини в рамках неформальної освіти; організацію онлайн-конкурсу для молоді Стрийщини з написання есе «Стрий – місто магнолій» спільно з ГО «Молодь Стрийщини»; роботу школи волонтера «Агенти доброї волі», що проходила у форматі онлайн та офлайн (практичні заняття) за підтримки Львівської освітньої фундації. Окрім того було організовано духовно-просвітницьке таборування для молоді Львівщини з нагоди 155-річчя від дня народження Андрея Шептицького. Молодіжна спільнота була учасником навчальної програми «Молодіжні простори спільними зусиллями», організованої відділом молодіжної політики ЛОДА, що проходила у форматі онлайн та дала змогу здійснити спільну ознайомчу подорож молодіжними центрами України, а також тренінгу для молоді з велокультури «Безпека на дорозі», майстер-класу «Іграшка з шкарпетки».

Активні учасники організації Дарина Глушко, Яна Сидор, Катерина Николишин, Оксана Станішевська, Божена Наливана, Марта Васів за ці три роки її діяльності стали досвідченими волонтерами, аніматорами, активаторами. Нещодавно до організації долучилися Максим Цеслів, Олександр Голубовський та Владислав Горлач. Усі вони є прикладом для сучасної молоді, доказом того, що можна свій вільний час проводити з користю не тільки для себе, але й  для громади, країни. Бо як сказав Джон Кеннеді: «Не думайте, що ваша країна може зробити для вас, думайте, що ви можете зробити для вашої країни».

Та й сама керівниця ГО МО «Активуйся» Любов Вікторівна не сидить ні хвилини на місці. Постійно підвищує свої компетенції та отримує спеціалізовану інформацію, самовдосконалюється, адже мусить відповідати на запити молоді та продумувати формати роботи під вимоги часу. Любов Костів пройшла спеціалізований тренінг за програмою Школи розвитку молодіжного тренера «КРОК» для тренерів, організований Львівським обласним молодіжним центром та ВП «ФРІ+», була учасницею проєкту «Соціальні інновації громад» Львівської освітньої фундації, де набула необхідних знань, практичних навичок.  

Про ГО МО «Активуйся» можна писати дуже багато, адже попереду безліч нових проєктів, ще не втілених у життя, деякі в процесі. Одне можна сказати точно – це той створений простір, де повірили в потенціал молодих людей і дали можливість їм особисто долучатися до ініціатив у громаді,  змінювати  життя на краще. Отож, молодь Стрийщини і не тільки, «Активуйся» і мерщій до нас, адже тут варто бути!

Уляна ВАСІВ.

 

Опубліковано у Випуск 2, Дозвілля, Культура і духовність. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *