МОЛИТВА ОБ’ЄДНУЄ…

    Кажуть, без Бога – ні до порога. Цю істину добре розуміють у Стрийському фаховому коледжі Львівського національного аграрного університету. Його працівники взяли участь у Подячній Службі Божій, що відбулася у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці (м. Стрий), аби подякувати Всевишньому за прожитий рік, який був, направду, нелегким.

    Уже два роки живемо у непростий час короновірусу, який впливає і на освітній процес. Наші викладачі та здобувачі освіти швидко освоїли сучасні технології, що дають змогу проводити навчання дистанційно, коли є така потреба. Передусім маю на увазі навчальні платформи. Одна з них – GOOGLE CLASSROOM (безкоштовна платформа для організації роботи з групами в час онлайн-навчання). Це, мабуть, один з найбільш відомих та популярних додатків, який за період пандемії порівнявся в популярності зі Skype. Відмінно підходить як викладачам, так і здобувачам освіти. для проведення онлайн-занять та відеоконференцій викладачі нашого закладу освіти послуговуються також навчальними платформами Zoom та Google Meet. Зокрема завдяки першій з них в рамках тижня циклової комісії обліково-економічних дисциплін була проведена студентська науково-практична онлайн-конференція «Інтегровані економічні погляди та виклики сучасності». Учасниками конференції були  здобувачі освіти та викладачі  нашого коледжу  спільно з Львівським національним аграрним університетом та ВСП «Львівський фаховий коледж харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій» .

    Робота конференції відбувалася за такими напрямами – «Системний підхід в реалізації функцій податків», «Сучасні тенденції розвитку регіону», «Теоретико-правові засади загальнодержавних податків та зборів», «Тіньова економіка в Україні: причини та шляхи подолання». Основною її метою було обговорення та дослідження актуального питання в країні, пов’язаного з оподаткуванням, залучення здобувачів освіти до науково-пошукової роботи з приводу цього, гуртування і підтримка здобувачів освіти та викладачів з   використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. А завданням конференції – встановлення творчих контактів, розширення співпраці  між закладами освіти та стимулювання зацікавленості молоді до наукової роботи. Учасниками конференції були більш як 80 здобувачів освіти та викладачів.

    Такі заходи є важливими складовими освітнього процесу, адже допомагають не тільки краще  засвоїти навчальний матеріал, але й спричиняють до пошуків додаткової інформації, дистанційного спілкування здобувачів освіти та викладачів, що знаходяться у різних локаціях, обміну звуковою та відеоінформацією. До того ж формат конференції передбачає  наявність презентацій. Кожен виступ потрібно доповнити ефектними фото або «картинками», що практично неможливо без використання Photoshop. Необхідні відеоролики відбираються на каналах відеохостингу YouTube або монтуються за допомогою різних відеоредакторів. Презентація оформляється в програмі Power Point. Уміння працювати з такими програмами – великий плюс для майбутнього випускника.

    Отож, технологія дистанційного навчання – це сукупність методів, форм і засобів взаємодії  викладача і студента в процесі самостійного, але контрольованого засвоєння останнім певного масиву знань. Звісно, очна форма навчання є більш звиклою, традиційною, ґрунтовнішою та емоційнішою. Враховуючи те, що усі наші викладачі вакциновані, маємо надію, що другий семестр навчального року проходитиме у стінах закладу освіти.

    У спільній молитві, що звучала у час Святої Божественної Літургії, працівники коледжу щиро дякували Господу за прожитий рік, який попри всі труднощі та випробування був прихильним до нашого закладу освіти. Зокрема здійснюється навчання за новою спеціальністю «Будівництво і цивільна інженерія» (вона вже є десятою у «переліку» коледжу). Успішною була вступна кампанія, обладнано ряд сучасних лабораторій для практичного навчання, встановлено нові пластикові вікна на сходових клітках приміщень, зібрано хороший врожай зернових культур, придбано новий зернозбиральний комбайн Massey Ferguson MF 7244-7246 Activa для роботи у навчально-дослідному господарстві та практичного навчання здобувачів освіти, відсутні заборгованості щодо сплати за енергоносії, виплат заробітної плати і стипендії тощо. У коледжі на даний час навчається близько 900 здобувачів освіти на денній та заочній формах. До їх послуг сучасні аудиторії, лекційні зали, що обладнані відповідними технічними засобами. За цим стоїть велика кропітка робота адміністрації та усього трудового колективу нашого закладу освіти.

    Щиро дякуємо о. Андрію за спільну молитву, за його проповідь про оздоровлення Ісусом Христом прокажених, що дає надію з допомогою Всевишнього здолати пандемію короновірусу та інші хвороби, за добрі слова  на адресу нашого закладу освіти. Нехай новий рік принесе усім здоров’я, добро, любов, а також  взаєморозуміння, спокій, мир в душах і на нашій землі.

 Василь Борис,

викладач Стрийського фахового коледжу ЛНАУ.

Опубліковано у Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *