МИСТЕЦТВО ЦЕ ТВОРЧІСТЬ

Лілія Лунич – викладачка образотворчого мистецтва Братківської дитячої школи мистецтв. Одразу виникає стереотипна думка – вчить дітей малювати. Цей процес набагато глибший за своєю суттю. Бо передбачає не лише навчання учнів розуміння азів малярства, але й формування естетичних смаків й уподобань, розвиток їх творчого мислення, оволодіння арсеналом вираження побаченого і відчутного засобами образотворчого мистецтва. Це творчість. І Л. Лунич розкриває та розвиває дитячі таланти. Недаремно її вихованці є учасниками і переможцями багатьох конкурсів. Ось і недавно учасницями багатожанрового фестивалю-конкурсу талантів «Крила волі» були  її учениці, шестикласниці Миртюківського загальноосвітнього навчального закладу, Таміла Роп’як та Аліна Гладій. На конкурс вони представили по кілька своїх робіт. «З вірою в перемогу», «Закрите небо», «Квіти України» – такі назви творів Таміли, «Все буде Україна», «Я українка горда пташка», «Заквітчана» – Аліни. За підсумками конкурсу в номінації образотворче мистецтво (вікова категорія 11 років) А. Гладій посіла перше місце, Т. Роп’як – друге.

     «Дівчатка займаються образотворчим мистецтвом вже другий рік, – розповіла Лілія Лунич. – Їх успіхи тішать неабияк. Роботи А. Гладій були представлені й на інших всеукраїнських мистецьких конкурсах, в яких здобула перемогу. Твори моїх вихованців були представлені на різних місцевих виставках.

     Я люблю свою роботу. Навчаю дітей пізнавати красу навколишшя, передаючи її за допомогою пензля чи олівця на папері».

     Мимоволі пригадалися слова французького філософа Дідро, сказані ним ще двісті років тому: «Якби була країна, в якій дітей вчили б малювати так само як писати й читати, то вона випередила б незабаром інші в усіх видах мистецтва, науці, ремеслах».

     Л. Лунич повсякчас знайомить своїх учнів із новими напрямками та видами образотворчого мистецтва. Адже сама в постійному творчому пошуку, пізнанні нового. Вже більш як п’ять років вона працює в унікальній техніці мініатюрного живопису, зокрема акрилового живопису на осінньому листі. Такі свої витвори п. Лілія іменує як листопис. Основою слугує попередньо висушене листя різних дерев. І щороку осінньої пори вона створює нові міні-полотна, написані найтонкішими пензлями. Стрияни вже мали нагоду ознайомитися з її цікавими витворами на виставках, організованих у місцевих музеях.

     «Обмін досвідом, знаннями, вміннями – шлях до вдосконалення. Ніщо так не мотивує викладача як спілкування з дітьми та колегами. Тому намагаюся  проводити майстер-класи, де якраз знайомиться юнь з тими чи іншими формами мистецтва. Недавно завітала до класу образотворчого мистецтва Галини Ільків Моршинської школи мистецтв, де провела майстер-клас якраз з листкового живопису. Діти вперше знайомилися з таким видом творчості. Бачачи їх захоплення, зацікавлення, гадаю немало з них обов’язково спробує себе в оволодінні цього виду творчості».

Тетяна Долішня.

Опубліковано у Випуск 37-38, Культура і духовність, Освіта, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *