«МИ НЕ МОЖЕМО ЗМІНИТИ ПОДІЇ, АЛЕ МОЖЕМО ЗМІНИТИСЯ САМІ»

Всеукраїнська громадська організація «Ветеранське братерство» об’єднує, зрозуміло, людей-ветеранів, які пройшли війну, що і далі точиться на сході країни, а тепер активно працюють тут, на мирній землі, утверджуючи та розвиваючи принципи братерства та взаємодопомоги в нашому суспільстві.

Не так давно така організація, точніше її осередок, розпочала свою діяльність і в Стрию. Про роботу громадської організації, її пріоритети та завдання і не тільки розповів заступник голови Стрийського осередку «Ветеранського братерства» Назар Фомін.

Основною метою організації є консолідація активних, ініціативних, небайдужих ветеранів російсько-української війни, аби не тільки обстоювати свої законні права і свободи, але й допомогти у започаткуванні ветеранами своїх власних справ, підтримувати важливі та суспільно корисні проєкти нашої громади, ведення постійної просвітницької роботи серед підростаючої юні, – зазначив Н.Фомін. – Наша організація не чергова ГО, що існує лише на папері. Вона об’єднує на сьогодні майже 20 людей, які готові брати на себе ініціативу і діяти.

Доволі часто чуємо претензії стосовно того, що соцзабезпечення ветеранів недостатнє. Маю на увазі передусім законопроєкт, про який багато згадують. На мою думку, не варто чекати і надіятися на допомогу від когось, а самостійно вчитися, працювати, аби сплатити податки до бюджету, ті ж комунальні послуги чи проїзд в транспорті. Іншими словами, бути повноправним, а не «пільговим» членом суспільства.

Члени нашої організації в основному започаткували свою справу та успішно її розвивають. І тим самим створюють позитивний імідж ветерана. Це Василь Здирко (займається брендуванням одягу), Петро Кушик та ін. Я особисто теж підприємець. Займаюся вже третій рік поспіль вирощуванням перепілок. Скажу вам – це справжня математика. Спочатку гадав, що особливих знань не потрібно. Насправді зовсім навпаки. За яку справу ви не взялися б, знання найголовніше. Слова «вчитись ніколи не пізно» це не якесь голослів’я, а сьогоднішня реальність. Три роки тому навчався в одній із бізнес-шкіл. Отримав не лише знання, але й познайомився з багатьма цікавими людьми, досвід яких у справі ведення бізнесу це ще  одна важлива складова особистісного зростання. Тому запровадження у середній школі №5 уроків фінансової грамотності, на які запрошуються успішні люди, вважаю правильним кроком. Зрештою, й члени нашої організації теж навчалися і продовжують навчатися в тому числі і  бізнес-школах, де отримують необхідні знання та розуміння власної справи, вміння складання бізнес-планів тощо завдяки певним грантовим програмам якраз для ветеранів. Місяць тому завітав до нас чоловік, мовивши, що йому потрібні гроші для започаткування свого бізнесу. Сіли розбиратися і в результаті з’ясувалося, що для початку необхідне лише оголошення-реклама про надання своїх послуг. Веду до того, що в такому діловому конкретному спілкуванні із знаючими людьми і народжується істина, вимальовується конкретна картина дій, кроків на шляху розвитку та вдосконалення своєї справи. Як кажуть, ми не можемо змінити події, але ми можемо змінитися самі і змінити їх сприйняття.

Щочетверга в офісі організації (до речі, орендуємо приміщення за власні кошти, так як організація не є прибутковою та існує за рахунок внесків її членів та підтримки небайдужих громадян) відбуваються зустрічі з успішними бізнесменами, цікавими особистостями та спеціалістами з різних сфер життя. Це наш новий проєкт «Клуб успішних ветеранів». Недавно до нас завітав Микола Стецьків, ветеран російсько-української війни, керівник фермерського господарства «Файна Berry». Темою зустрічі було формування особистого бренду. Він розповів як будував свій бізнес, поділився досвідом. Мотиваційною та захоплюючою була зустріч для усіх. Як і розмова з власником «Veterano pizza» у Стрию, Львові та Дрогобичі Миколою Новіковим. Її темою було «що таке франшиза і чи варто з нею зв’язуватися». Мене по-справжньому дратує людське судження, що атовець може працювати виключно в охороні. Ось такі приклади бізнесової успішності ветеранів сповна руйнують такі людські стереотипи. Недавно у наш клуб завітала співвласниця фітнес-клубу «FitCurves Stryi» Тетяна Полюхович і розмова торкалася питань гнучкості підприємця в сучасних умовах ведення бізнесу. Такі зустрічі своєрідний майстер-клас для кожного.

Активно займаємося проєктною діяльністю. Приміром, один з них, ініційований ЮНІСЕФ, передбачав якраз навчання ветеранів. Ще один проєкт зреалізували з центральною міською бібліотекою.

У Стрийському районі проживає близько 3 тисяч ветеранів. Часто доводиться чути, що люди найбільше довіряють ветеранам. Тому кожен із них повинен розуміти усю відповідальність такої оцінки і відповідно жити та працювати. Відверто, не розумію, коли деякі з ветеранів, вже демобілізувавшись, далі одягають військову форму як щоденний одяг. Для чого? Ця форма не для якогось престижу. Це те, що назавжди залишилося в душі та серці, а тепер працюй, самовдосконалюйся, розвивайся.

Однією з важливих цілей, що сповідує наша організація, є якраз утвердження позитивного образу ветерана. Реалізуємо її шляхом формування активного ветеранського середовища, до якого доєднуються люди, які поділяють наші цінності. Проєктна діяльність, саморозвиток, участь у житті громади. Приміром, минулого місяця відбулися змагання з міні-футболу серед ветеранів російсько-української війни Стрийщини. Це дало змогу не лише відчути драйв командних змагань, але й ближче познайомитися з місцевими ветеранськими організаціями. Усе це надихнуло нас на нові ідеї, задуми, які обов’язково стануть реальністю.

 Любов Тиченко.

Опубліковано у Актуальна тема, Випуск 5, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *