МАЙСТЕР-КЛАС У ШКОЛІ МИСТЕЦТВ

   Традиційно напередодні Великодніх свят місцеві майстрині проводять, так би мовити, заняття з розпису писанок. На цей раз такий майстер-клас відбувся для внутрішньо переселених осіб, які проживають на території громади, та всіх бажаючих. Його організувало управління культури, молоді та спорту міської ради. Проте, гадаю, ніхто не очікував, що на цей майстер-клас завітає аж стільки бажаючих ознайомитися із азами галицького писанкарства, що, звісно, стало приємною несподіванкою для організаторів. У навчальному класі, як кажуть, ніде було яблуку впасти. Завітали не лише діти, але й дорослі різного віку. Усі вони без винятку бажали долучитися до для багатьох незнаного творчого процесу.

    Наталія Катерняк, начальниця відділу культури, національностей та релігій, наголосила, що цей майстер-клас можна іменувати ознайомлювальним. Такі «художні заняття» з розпису писанок організовуватимуться для внутрішньо переміщених осіб в різних локаціях міста для попередньо сформованих вікових груп, про що обов’язково повідомлятиметься.

Майстер-клас проводила Наталія Лаганяк, викладачка Братківської школи мистецтв. Вже не перший рік вона займається розписом писанок, надаючи перевагу техніці етно-екостилю. І повсякчас ділиться своїми вміннями з іншими. На цей раз п. Наталія запропонувала учасникам майстер-класу спробувати опанувати розпис писанок у техніці «травлення». Як розповіла вона, ця техніка не з простих, бо вимагає неабиякої чіткості у створенні дрібних візерунків. Проте опанувати її може кожен.

  Н. Лаганяк розповіла детально про основні етапи процесу розпису, продемонструвавши і вже готові писанки, створені нею у цій техніці, про необхідні засоби для цього, зокрема «писачки» та бджолиний віск. А далі – закипіла робота.

   «Цей майстер-клас для мене був багатим на враження, – поділилася опісля п. Наталія. – Насамперед вразила та велика кількість учасників, які уважно навчалися і творили свої писанки. На жаль, не всім вдалося стовідсотково пізнати цю техніку розпису писанок в силу певних причин, але такі майстер-класи проводитиму і надалі. А ще додавала настрою оця зацікавленість присутніх до писанкарства. Було багато дітей, дорослих. Як сказала одна пані, «прийшла просто подивитися, майстер-клас став для мене своєрідним відкриттям». Було немало запитань, як-от: чому в розписі писанок використовується віск? який «писачок» є для цього найкращим? І найголовніше – де його придбати? Така зацікавленість тішила, бо завжди приємно ділитися своїми вміннями, нашими місцевими традиціями. На майстер-клас завітали й юні стрияни, які розповідали про якраз традиції підготовки до Великодніх свят у своїх родинах, як спільно за одним столом розписують писанки».

Про ще одну традицію розповіла присутнім начальниця відділу молодіжної політики управління культури, молоді та спорту міської ради Оксана Лесишин. Це гаївки. Вже 19 квітня поблизу Стрийської школи мистецтв відбудеться майстер-клас якраз з ведення гаївок та веснянок.

Кожен із таких передвеликодніх майстер-класів для їх учасників стане, без сумніву, важливим моментом отримання нових вражень, знань та вмінь, розуміння багатющої палітри місцевих традицій та культури загалом.

 Любов Тиченко.

Опубліковано у Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *