ЛЮБОВ ДО ЗЕМЛІ ЯК ЗАПОВІДЬ БОЖА

Досить часто чуємо про екологію, необхідний захист навколишньої природи тощо. Проте далеко не кожен до кінця усвідомлює їх важливість. Для багатьох, зокрема для молоді, тлумачення цих популярних вимог, понять сьогодення є дещо другорядним та незрозумілим. У світі існує безліч організацій, діяльність яких спрямована якраз на популяризацію екологічних питань, покращення стану навколишнього середовища та захисту природи. Іншими словами, метою їх створення є поширення серед молоді і не тільки навиків бережного ставлення до природи, збереження чистого довкілля.

  Громадська організація «Молодіжне об’єднання «Активуйся» разом з директоркою Народного дому с.Добряни Любов’ю Костів та о. Олегом Кобелем започаткували еко-проєкт «Любов до землі. Екологічний патруль», маючи на меті привернення уваги загалу до екологічних питань в нашій місцевості і не тільки. До речі, саме цей проєкт є одним із найтриваліших за час діяльності молодіжного об’єднання і відзначається різноплановістю заходів. Еко-проєкт триватиме впродовж усієї літньої пори. Стартував він у червні всеукраїнським конкурсом малюнку «Не пали траву – збережи життя». Серед його призерів – Олексій Марущак, Софія Дорош, Анна-Марія Лецюк, Августина Гладиш та Дарина Гончаренко. Згодом в рамках цього проєкту відбулося «Світове кафе», до якого  приєдналася молодь з Городоччини, Перемишлянщини, Старосамбірщини, п’ять священиків і, звичайно, молодь села Добряни. Перед початком цього молодіжного форуму гості мали можливість ознайомитися з архітектурними пам’ятками Стрия, а також відвідали найстаріший храм на Стрийщині, який знаходиться у с. Добрівляни. Прибувши до Народного дому с. Добряни, до молоді звернулися о. Олег Кобель та о. Микола Стручинський. Якщо перший оповідач говорив про відповідальність перед Богом за створений світ, то другий оповідач ділився власним досвідом екологічного навернення людей у своїй парафії. Кожен  учасник форуму отримав подарунок та найголовніше – масу нових знань. 

Чимало позитивних емоцій викликав велозабіг «Молодь за чисте довкілля», що відбувся 27 червня. І це ще не все. 8 серпня відбудеться молодіжний еко-пікнік, аби, як кажуть, на практиці кожен зміг усвідомити необхідність прибирання сміття після відпочинку на річці чи в парку. Отримати певний досвід у сфері екології можна буде під час циклу онлайн-презентацій, який триватиме впродовж 16-22 серпня. Завершенням та своєрідним підсумком еко-проєкту буде подорож Карпатськими місцинами, що відбудеться 15 серпня. Отож, кожен, хто бажає приєднатися до проєкту і стати його активним учасником, має таку можливість до кінця літа. 

Створити таку «затію» ГО «Молодіжне об’єднання «Активуйся» готувалося досить давно, проте найдоречнішим часом для її реалізації обрали літо. Адже саме це пора активного відпочинку на природі, опісля якого, на жаль, люди залишають сміття, палять траву та зашкоджують чистому довкіллю. Під час підготовки проєкту найскладнішою була невизначеність стосовно того, чи триватимуть  обмежувальні карантинні заходи, чи буде можливість провести онлайн-зустрічі з учасниками проєкту. Все вийшло якнайкраще. ГО «Молодіжне об’єднання «Активуйся» вдалося розпочати проєкт і, сподіваємося, вдасться успішно його завершити.    

 На жаль, ми не можемо змінити минуле, проте наше майбутнє в наших руках. Пам’ятаймо,  підпалюючи траву, ми порушуємо заповідь Божу, яка звучить: «Не вбивай», адже безліч тваринок гинуть через таку людську недбалість. Тому будьмо людьми, які створюють своє щасливе та здорове майбутнє. І воно, це майбутнє, в наших руках. 

Марта ВАСІВ, 

учасниця ГО «Молодіжне об’єднання «Активуйся».

Опубліковано у Випуск 5, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *