«КУБОК СЕСТЕР МУЗИЧУК»

   Важливим кроком на шляху популяризації та розвитку інтелектуального виду спорту – гри в шахи не тільки в нашому краї, але й загалом в країні стало проведення першого всеукраїнського шахового турніру «Кубок сестер Музичук». Він відбувся недавно у відпочинковому комплексі «Підгорецький маєток». Учасниками турніру були майже 200 дітей віком від 5 до 16 років з різних куточків країни, точніше восьми областей. Додавала вагомості турніру присутність чемпіонок України, Європи, світу Марії та Анни Музичук, які колись, як сьогоднішні юні шахісти, змагалися в різних турнірах, відточували свою майстерність і твердо йшли вперед до нових перемог.

   – Ідея проведення дитячого шахового турніру, – розповів Олег Музичук, директор Стрийської ДЮСШ сестер Музичук, – у доньок зародилася давно. Планувалося його проведення в травні минулого року, та карантинні обмеження завадили. І ось тепер турнір відбувся. Все пройшло добре і маю з того неабияке задоволення. Кожен учасник турніру отримав подарунки – дипломи, спеціальні блокноти для шахістів та сувеніри – брелки з шаховими фігурами. І всі вони з автографами Анни та Марії.

   Організувати такий, навіть одноденний, турнір непросто. Вдячні за підтримку міському голові Олегу Канівцю за допомогу в формуванні призового фонду турніру. Також очільниці обласної організації ВФСТ «Колос» Лілії Білінській за допомогу щодо забезпечення медалями, кубками для переможців турніру. Начальнику відділу фізичної культури і спорту міської ради Руслану Каліцуну за чималу підтримку, в тому числі забезпеченні озвучення турніру. Безпосередньо цією «звуковою» справою займалися Роман і Павло Купранці. Веду до того, що турнір – це наш спільний результат.

 На турнір завітало багато гостей. Міський голова О. Канівець та його заступники, заступник голови обласної ради Євген Гірник, начальник управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Роман Хім’як, голова обласної організації ВФСТ «Колос» Л. Білінська, голова обласної шахової федерації Тарас Керницький та виконавчий директор Назар Фірман.

  Турнір розпочався урочисто. А далі – змагання юних шахістів. Серед них було вісім кандидатів у майстри спорту, один майстер спорту. Тобто і досвідчені юні шахісти, і ті, хто тільки торує шахові вершини. Приміром, вихованка нашої школи Анна Мерчук (її тренує Наталія Музичук). Вона за рік виконала четвертий розряд. А в цьому турнірі – вже третій. Такі успіхи дітей завжди додають снаги. Головним суддею змагань був Володимир Грабінський. Він суддя міжнародної шахової федерації. Таких арбітрів у нас, в Україні, небагато.

  Переможцем всеукраїнського турніру «Кубок сестер Музичук» став львів’янин 11-річний Олексій Карвацький. До речі, він кандидат в майстри спорту. Хочу сказати, що він грає в шахи по-дорослому, обдумуючи кожен наступний крок. Друге та третє місця посіли відповідно Валентин Прокофієв із Калуша та Андрій Придун зі Львова. Перший з них кандидат у майстри спорту, інший – майстер спорту. Як бачите, у спорті і таке трапляється. Все залежить від останнього туру змагань. І навіть пів-очка багато важать. Так сталося з вихованцем школи, учасником турніру Дмитром Білецьким. Про це якраз і слова одного з відомих шахістів: «В шахах виграє той, хто помиляється передостаннім».

  У залі комплексу була облаштована фото-зона, де кожен міг сфотографуватися з Анею та Марією. Бажаючих зробити це аж ніяк не бракувало.

  Світлана Барник, яка відає комплексом «Підгорецький маєток», провела цікаву екскурсію. Учасники турніру ознайомилися з історією цієї місцини, Підгірцівського замку. Зрештою, тут були всі умови для дійсно відмінного проведення турніру. Навколишня територія чимала, було де перепочити кожному, налаштуватися на наступну гру. Навіть вуличні шахи.

  Безумовно, участь дітей у таких змаганнях це і досвід, і своєрідний майстер-клас. Як розповів О.Музичук, з 1990-го по 2000 рік проводилося набагато менше шахових турнірів для дітей, дорослих, аніж тепер. Шахи набувають дедалі більшої популярності. І проведення всеукраїнського турніру «Кубок сестер Музичук» яскраве підтвердження цьому.

Любов Тиченко.

Опубліковано у Випуск 9, Різне, Спорт. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *