КРОКИ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО

КНП «Стрийська міська дитяча лікарня»: якісні зміни   

   Кожен, проходячи вулицею І. Франка, мимоволі звертає увагу на те, як змінилася територія КНП «Стрийська міська дитяча лікарня». В обрамленні осінніх квітів постала тут фігура Матері Божої (за це подяка депутату обласної ради В. Біласу), до якої звертаємося повсякчас з вірою на надією.

   Утім, і саме приміщення лікарні оновилося. Як ззовні, так і всередині. Медичний заклад став ще комфортнішим. Це й зрозуміло, адже тут лікуються діти. Їх здоров’я – багатство країни. Це її сьогодення і що найголовніше – майбутнє. І від того, як і в яких умовах надається медична допомога дітям, багато значить. Що ж стосується Стрийської дитячої лікарні, то тут створені (і створюються) всі умови для повноцінного та якісного лікування дітей. Зроблено немало. І нещодавнє відкриття нового приймального відділення це лише один крок у важливому та необхідному процесі осучаснення медичного закладу.

   – Приймальне відділення, облаштоване відповідними меблями та обладнанням, вже активно функціонує, – розповіла директорка КНП «Стрийська міська дитяча лікарня» Оксана Вишинська. – До нього окремий вхід та пандус, аби діти з особливими фізичними проблемами могли безперешкодно потрапити сюди. Таке оновлення здійснено за кошти міського бюджету. Як і придбання сучасного УЗД-апарату.

   У приймальному відділенні лікар оглядає пацієнта та скеровує на проходження необхідних досліджень чи амбулаторне або стаціонарне лікування. Тут же на першому поверсі розміщуються відповідні кабінети, де наші пацієнти проходять рентгенологічне, УЗ-обстеження, а також зробити кардіограму тощо. Зокрема у кабінеті функціональної діагностики застосовуються такі методи дослідження як енцефалографія, реоенцефалографія (дослідження судинної системи головного мозку), спірометрія (дослідження функцій зовнішнього дихання), велоергометрія (метод електрокардіографічного дослідження) та ін. Завдяки новому апарату УЗД здійснюється обстеження всіх органів внутрішньої порожнини, щитовидної залози, а ще нейросонографія (обстеження структур мозку немовлят). У фізіо-терапевтичному відділенні працюють кабінети ЛФК та масажу.

 Здійснено перекриття дахової покрівлі та утеплення приміщення лікарні завдяки співфінансуванню цих робіт з міського та обласного бюджетів. Це дало змогу поповнити медзаклад кількома кабінетами на третьому поверсі приміщення. Як кажуть, там, де розвиток немає місця, життя втрачає сенс. Те ж стосується і нашого медичного закладу. Працюємо, вдосконалюємося, створюючи усі необхідні умови для якісного надання лікувально-консультативної допомоги пацієнтам – дітям від народження до 18-ріного віку».

  Сьогодні КНП «Стрийська міська дитяча лікарня» включає в себе стаціонарне відділення, консультаційно-діагностичне (вул. Охримовича) та «Клініку дружню до молоді»». Тут отримують необхідну медичну допомогу діти – мешканці нашої громади, а також зі Сколівщини, Миколаївщини, Жидачівщини, Долинщини. «Клініка дружня до молоді» веде консультаційну та просвітницьку роботу серед юні. Вона працює за принципом трьох «Д» – доброзичливість, доступність, добровільність. Фахові спеціалісти проводять лекції, тренінги, бесіди для школярів з питань, які їх цікавлять. Тут можна пройти анонімно тест на СНІД.

   «У наших планах облаштування дитячої поліклініки в приміщення колишнього тубдиспансеру на проспекті В. Чорновола, яке простоює вже кілька років, – зазначила Оксана Мирославівна. – За сприяння депутата обласної ради В. Біласа воно передано міській громаді. Звісно, це приміщення потребує відповідного ремонту. Та, гадаю, вдасться таки відкрити тут справді сучасну дитячу поліклініку, де працюватимуть усі вузькопрофільні дитячі лікарі – невропатолог, хірург, офтальмолог, ендокринолог, психіатр та ін.».

   КНП «Стрийська міська дитяча лікарня» співпрацює з Національною службою здоров’я України згідно із зафрактованими пакетами послуг. «Завданням номер один для нас є отримання такого пакету щодо надання послуг з медичної реабілітації. Є відповідне приміщення на території лікарні для розміщення такого відділення. Тут зможуть отримувати медичну допомогу діти (навіть немовлята), що мають ті чи інші фізичні, неврологічні вади, опорно-рухового апарату, церебральний параліч та ін. Ними опікуватимуться лікарі – педіатр, невропатолог, логопед, психолог».

   У зв’язку із ситуацією в країні, спричиненою поширенням коронавірусної інфекції і тим, що вона вражає і дітей, пацієнти, що поступають на лікування в медичний заклад, проходять тест на антиген. Чи не щодня сюди потрапляють діти з різними вірусними недугами, запаленнями верхніх дихальних шляхів. Та перед тим вони усі проходять цей обов’язковий тест. «У випадку позитивного результату, – зазначила О. Вишинська, – дитина отримує необхідне лікування вдома. Коли ж трапляються важкі форми цієї недуги, то пацієнт негайно відправляється в обласний ОХМАТДИТ. Принагідно скажу, що в Україні вже захворіли на коронавірус 155 тисяч дітей. На жаль, є і летальні випадки. Згідно із рішенням Міністерства охорони здоров’я розпочалася вакцинація дітей від COVID-19, починаючи з 12-річного віку (приміром, у США вакцинують дітей вже з п’ятирічного віку). При цьому виключно вакциною Pfizer в два етапи. Для проведення вакцинації дітей батькам варто звернутися до сімейного лікаря. До цього вакцинувалися лише діти, які вирушали за кордон на змагання, конкурси.

   Та пропри всі карантинні обмеження та непросту ситуацію, слід пам’ятати: щаслива дитина – це, перш за все, здорова дитина. Від цього залежить її життя, світогляд, розвиток, міцність знань, віра у свої сили».

Тетяна Долішня.

Опубліковано у Випуск 13, Здоров'я, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *