Майстер-класи це не тільки круте дозвілля. Завдяки їм пізнаєш нове у багатогранності творчого процесу. Це чудова можливість активно долучитися до нього, проявивши всі свої здібності. А можливо той чи інший майстер-клас стане поштовхом до більш грунтовного заняття творчістю, зумовить бажання надалі розвивати отримані навички та вміння.
У цьому переконалася ще раз, завітавши на майстер-клас з малювання у техніці монотипія, що відбувся у Народному домі с. Добряни. Його проводив завідувач художнім відділом, старший викладач Лисятицької дитячої школи мистецтв Юрій Палій. До слова, у цьому закладі естетичного виховання юні, який очолює Петро Шабан, та його філіях у Нежухові, Угерську, Добрянах учнями саме художнього відділу є 56 дітей. Завдяки досвідченим педагогам вони знайомляться із багатогранністю малярства, оволодівають вміннями виражати побачене і відчутне засобами образотворчого мистецтва.
Та повернемося до майстер-класу. Його учасниками були як діти з числа ВПО, так і місцеві школярі. Слово «монотипія» для багатьох незнане, що, зрозуміло, викликало ще більше зацікавлення в дітей. «Це різновид графіки, виконаний шляхом малювання на гладкій поверхні, що не поглинає фарби, – пояснив Ю. Палій. – Для створення витвору потрібні такі доступні речі як глянцевий папір, скло, фарби. Чудова техніка нетрадиційного малювання. Вона цікава як дітям, так і дорослим. А результат напрочуд тішить їх авторів. За короткий проміжок часу, використовуючи прості засоби, створюються цікаві витвори. Вони завжди виходять різними. Надалі їх можна залишити такими як є, або домалювати всілякі фрагменти. Монотипія це трохи як мольфарство. Кожен витвір винятковий, унікальний, а їх автори при цьому відчувають себе справжніми художниками».
Ю. Палій працює в техніці монотипія вже майже сім років. Свого часу був учасником відповідного пленера у Польщі. Тепер знайомить з «монотипією» як своїх учнів, так і всіх бажаючих, запрошуючи на майстер-класи.
У перекладі з грецької «монотипія» означає «один відбиток» або ж «єдиний відбиток». Витвір у цій техніці створюється саме так – фарби довільно наносяться на плоску поверхню, після чого стискається ще одним плоским предметом. В результаті виходить дивовижна ілюстрація з унікальним поєднанням кольорів. Недаремно під час майстер-класу в кожного без винятку учасника палав в очах вогник цікавості до творчості. І найголовніше – саме ця техніка, за словами Ю. Палія, містить надзвичайно багаті можливості з приємним елементом свободи й очікування того непередбаченого результату, що виходить.
Кожен учасник майстер-класу отримав не тільки масу позитивних емоцій, але й перші навички роботи в напрочуд цікавій та незвичній техніці малювання.
Марта Васів.