КОМФОРТНЕ  МІСТО – ВИМОГА ЧАСУ

   Можна з впевненістю сказати, що  надання житлово-комунальних послуг мешканцям міста кардинально зміниться. Тепер усіма цими питаннями займається управляюча компанія «Комфортний Стрий», що розпочала свою роботу з липня. І таки структури-рудименти, які називали просто жеки, кануть нарешті в небуття. Нарікань на їх роботу не бракувало. Бо надання ними послуг було або відсутнє, або невідповідної якості. От і доводилося споживачам послуг, мешканцям багатоквартирних будинків, «не заморочуватися» з жеківськими структурами і вирішувати проблеми самостійно. В іншому випадку – жити з ними надалі. Тепер все по-іншому. Замість чотирьох існуючих до цього житлово-комунальних управлінь діє одна компанія «Комфортний Стрий». Про її роботу і не тільки розповів директор компанії, голова комісії з реорганізації міських житлово-комунальних структур Андрій Шапошніков.

  –  Першим важливим і закономірним кроком стала реорганізація існуючих житлово-комунальних управлінь і створення компанії, що займатиметься наданням відповідних послуг мешканцям міста, – наголосив п. Андрій. – Це викликало певний супротив з боку деяких жеківських працівників. Що й зрозуміло. Люди звикли працювати по-старому і нові зміни їм явно не до вподоби.

   Під час здійснення цього кроку необхідне дотримання чималої кількості відповідних процедур. Однією з них є проведення аудиту фінансового стану чотирьох житлово-комунальних управлінь. Ним займаються фахівці. Передусім Олег Воркевич, що має немалий практичний досвід у проведенні аудиту, інші спеціалісти. Та й у мене є досвід у цьому. Знаємо, як грунтовно провести процедуру аудиту  та завершити її.

   Що ж виявилося в процесі роботи? Не говорю про їх недбале господарювання, що призвело до того, що борги цих чотирьох структур складають близько 10 мільйонів гривень. І було б величезною помилкою залишати все без змін, бо таким чином сплачена стриянами квартплата йшла б виключно на погашення цих боргів, а не надання необхідних послуг містянам. Житлово-комунальні структури були госпрозрахунковими організаціями. Їх зарплатний фонд явно перевищував суму надходжень. До того ж, як з’ясувалося, тут відсутній необхідний інструментарій, спецзасоби, техніка. Ті ж сантехніки послуговувалися виключно власними інструментами. Не відкриваю ніякої «америки». Це констатація фактів, знана стриянам. Тому створення компанії «Комфортний Стрий», що надаватиме дійсно якісні послуги мешканцям, – це вимога дня. Звісно, без розуміння цього з боку місцевої влади, мешканців міста здійснити такий крок неможливо. А щоб ці послуги надавалися сповна, необхідна й свідомість кожного – сплачувати за послуги вчасно, не бути боржниками.

  Наша робота є результативною та командною. Активно співпрацюємо із відповідними службами міської ради, зокрема управлінням житлово-комунального господарства, його керівником І. Пастущиним. Питання реорганізації житлово-комунальних структур на постійному контролі міського голови О. Канівця та його заступників. Бо лише спільна робота, взаємодія дає результат. 

   Сьогодні на завершенні підготовка звіту щодо проведеного аудиту в житлово-комунальних структурах та їх реорганізації. Він розглядатиметься на засіданні виконкому міської ради, а далі – на сесії міської ради.

  – Чи планується підняття квартплати в місті? Питання актуальне для містян.

    – Однозначно ні. Знайомлячись з цим питанням, аналізуючи його, з’ясувалося, що в Стрию існують різні тарифи щодо квартплати. Одні платять за значно меншими, інші за прийнятим тарифом. Чому так – незрозуміло. Гадаю, повинен бути єдиний тариф для усіх без винятку (тепер 5 гривень за квадратний метр площі). А вже потім можна розглядати ту чи іншу ситуацію індивідуально з метою зменшення тарифу для, приміром, людей одиноких, із соціально незахищених верств населення. Так буде дійсно справедливо. Звісно, питання єдиного тарифу для всіх повинно стати предметом громадських слухань.

  – «Комфортний Стрий» працює попри непростий реорганізаційний процес житлово-комунальних структур. Що вже зроблено?

   – Почну з того, що компанія «Комфортний Стрий» розміщується в приміщенні жеківського управління №4 по вулиці Харкова, 6. Чому обрали саме його? Бо тут є чимала територія для розміщення необхідного транспорту, відповідні складські приміщення. Тепер вона огорожена, встановлені ворота. Для повноцінної роботи компанії потрібно ще одне приміщення. А ті два, що вивільнюються, де розміщувалися жеківські структури, можна буде використати з користю для громади.

   Тут, на вулиці Харкова, розміщується створена аварійна служба. Принагідно зазначу її контактний телефон для звернень стриян – 050 927 30 81. Усі такі звернення на контролі керівника аварійної служби. У компанії працює досвідчений головний інженер, юрист, бухгалтер, інші фахівці. Найголовніше – у всіх є бажання робити все для того, аби Стрий дійсно став комфортним для його мешканців, щоби вони отримували дійсно якісні послуги. Впевнений, що у всіх без винятку стриян таке ж бажання.

 Любов Тиченко.  

Опубліковано у Актуальна тема, Випуск 9, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *