І ВІТАННЯ, І РОБОТА

   Своєрідним післясловом відзначення 30-ї річниці Незалежності країни та зачином до святкування Дня міста, що відзначається тепер 28 серпня – день храмового празника Успіння Пресвятої Богородиці, стала урочиста ХІ сесія міської ради восьмого демократичного скликання. Вона відбулася минулого четверга в залі районного Народного дому. На ній, окрім депутатів міської ради, були присутні депутати обласної ради, керівники управлінь, підприємств та ін.

Розпочалася сесія міської ради святково – хор «Каменяр» (керівник Степан Целюх) разом з усіма присутніми виконав державний гімн. Зі словами Божого благословення звернувся отець-декан Мирон Гринишин. «Нехай Господь силою Духа святого додасть мудрості для кожного вашого рішення» – мовив о. Мирон.

Із вітальним словом виступив міський голова Олег Канівець. Він зазначив, що ці два свята – День Незалежності та День Стрия тепер поєднані. І не випадково, в цьому є певна символіка. Стрийщина активно долучилася до процесу відновлення незалежності України. Були в цій історії трагічні й славні сторінки, величні постаті минулого. Як наголосив О. Канівець, незабаром на території меморіального комплексу «Борцям за волю України» постане пам’ятник борцям за незалежність новітньої історії – героям Небесної Сотні, загиблим в російсько-українській війні. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про них.

   Стрийщина багата імена людей, які внесли вагомий внесок у розвиток української культури, мистецтва тощо. Цьогоріч визначних подій не бракує. Це і 120-ліття Народного дому у Стрию, й 110-річний ювілей створення футбольного клубу «Скала», 150-річчя від дня народження видатного етнографа, музикознавця Філарета Колесси (в рідному селі Піщани невдовзі з’явиться його пам’ятник). Та й сьогодні таких знаних особистостей у нас немало, є ким пишатися по-справжньому…

   Згідно з рішенням сесії міської ради, що відбулася в червні, звання «Почесний громадянин міста Стрия» присвоєно активній громадській діячці, почесній голові «Союзу Українок» Любові Камінській. Якраз на цій урочистій сесії їй було вручено відзнаку. Пані Люба, дякуючи за таке визнання, побажала всім життєвих гараздів і найголовніше – бути єдиними. Міський голова О. Канівець здійснив відповідний запис у книзі «Почесні громадяни міста Стрия».

   Нагороди отримали й цьогорічні переможці міського літературно-мистецького конкурсу. А саме – викладачка Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка, завідувачка фортепіанним відділом Стрийської школи мистецтв Уляна Молчко («Міська музична премія імені Остапа Нижанківського») за монографічні видання про творчість родини Нижанківських; художник, викладач Стрийського вищого художнього професійного училища Юрій Бандера («Міська художня премія імені Петра Обаля»); поет, автор книги «За дверима душі» Тарас Сорочак («Міська літературна премія імені Олекси Бобикевича»); директорка краєзнавчого музею «Верховина», авторка хронологічного довідника «Стрий: дати, події, факти, імена» Галина Верес («Міська премія імені Євгена Олесницького»).

  Уперше грошовими сертифікатами відзначені цьогорічні випускники загальноосвітніх шкіл, які за підсумками ЗНО отримали 200 балів з того чи іншого предмету. Це випускниця Миртюківського навчального закладу Аліна Козак, яка показала найкращий результат в ЗНО з англійської мови. Сьогодні вона студентка одного з університетів Нідерландів. А також випускник середньої школи №6 Ростислав Брик, який отримав такий же високий результат з української мови. Він студент Інституту архітектури і дизайну «Львівської політехніки».

І це ще не всі приємні миті урочистої сесії міської ради. Міський голова О. Канівець повідомив про те, що згідно з указом Президента України 223-ому зенітному ракетному Теребовлянському полку Повітряних Сил Збройних Сил України присвоєно почесне найменування «імені Українських Січових Стрільців». Відтепер він іменуватиметься так – 223-ій зенітний ракетний полк імені Українських Січових Стрільців Повітряних Сил Збройних Сил України.

   Урочиста сесія міської ради завершилася співом державного гімну «Каменяра» разом з усіма присутніми.

   Після кількахвилинної перерви розпочалася позачергова ХІІ сесія міської ради й депутати поринули у звичні будні – активно взялися за вирішення важливих питань життєдіяльності громади.

Тетяна Долішня.

Опубліковано у Актуальна тема, Випуск 9. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *